Haberler

Haberler

Toplam 187 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
EXPO REAL Ekim''de kapılarını açıyor (8 Temmuz 2009)Gayrimenkul fuarı, 5-7 Ekim 2009 tarihleri arasında Münih''te düzenlenecek.
Karatay''a Olimpiyat Park (8 Temmuz 2009)Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, temeli atılan Olimpiyat Parkı''nın Karatay Belediyesi Hizmet Binası''ndan sonraki ikinci büyük proje olduğunu söyledi.
Başkan Aziz Kocaoğlu, metro inşaatları için yeni tarih verdi (8 Temmuz 2009)Bir türlü bitirilemeyen metro inşaatları, İzmir''in en önemli gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor.
Enerjide Türkiye''nin hızını kriz kesti (8 Temmuz 2009)British Petroleum tarafından hazırlanan "BP Enerji Raporu-2008"e göre Türkiye''de enerji tüketimi bir önceki seneye göre 2008 yılında yüzde 1,2 oranında artış gösterdi ve geçen sene dünya enerji tüketiminin yüzde 0,9''unu gerçekleştirdi.
Beyazıt Kütüphanesi 125 yaşında (8 Temmuz 2009)Mehmet Yetik''in kaydettiğine göre halen yirmi personeli olan kütüphane, teknolojik desteğin yanı sıra ciddi bir bakım ve onarıma da muhtaç durumda.
Ilısu''dan üç finansör ülke resmen çekildi, çevreciler memnun (8 Temmuz 2009)Batman''ın tarihi ilçesi Hasankeyf''i sular altında bırakacak Ilısu Barajı''na finansör olan Almanya, Avusturya ve İsviçre''deki kredi kuruluşları projeden desteklerini çektiklerini resmen açıkladılar.
İttirme belgesi, götürgeci karıştırdı (8 Temmuz 2009)İETT''nin yolda kalan metrobüsler için düzenlediği ‘ittirme talimatnamesi'' mizahçıları tabiri caizse ‘dumura'' uğrattı. Kimi "Şoförlere nikâh kıyma yetkisi verilsin" dedi, kimi de "İttir hacııı"
20 bin kişiye istihdam sağlayacak teknokent projesi yapboza döndü (8 Temmuz 2009)Urla''yı dünyanın sayılı "bilişim vadisi" bölgelerinden biri yapacak, bölgeye çekeceği 4 milyar dolarlık yatırımla yaklaşık 20 bin kişiye istihdam sağlayacak Teknokent projesi, tarafların anlaşamamaları nedeniyle bir türlü başlayamıyor.
Derede temizlik bitti ama koku bitmedi... (8 Temmuz 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nce temizliği yapılan Kurbağalıdere''nin çevreye yayılan kokusu hala giderilemedi.
Üçüncü köprü: Yılgınlık yok direniş var! (8 Temmuz 2009)Kimse, yaz rehavetine getirdik, üçüncü köprüyü Sarıyer-Beykoz güzergâhına kakalarız sanmasın.
Sümbüllü Konak gün sayıyor (8 Temmuz 2009)1921-23 yıllarında Ülkü Özalp''in dedesi Rasim Vehbi tarafından yapılan tarihi yapı, Bursa''nın en gözde noktalarından biri olan Tophane sırtlarında yer alıyor ve mimarisiyle göz kamaştırıyor.
Bu adanın sesini duyan yok mu? (8 Temmuz 2009)Kışın yaklaşık 3000 kişinin yaşadığı, yaz aylarında ise 100 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan, Avrupalıların olsa değeri ölçülemeyecek ama Türkiye''de bir türlü hakkı verilmeyen Marmara Denizi''nin tam ortasındaki Avşa''ya bu yıl da demir attım.
Simit Sarayı''ndan sonra Pilav Arabaları! (8 Temmuz 2009)Cüneyt Ortamın bir arkadaşıyla birlikte ortak geliştirdiği son derece çarpıcı logosu, hijyen görüntüsü ve pratikliğiyle hakikaten modern pilav arabaları projesi ilginç geldi.
Karayolları''nın bıraktığı 3. köprü izleri (8 Temmuz 2009)CNN TÜRK 3. köprünün izini sürmeye devam ediyor. İstanbul''un kuzeyinde gizliden gizliye süren, ancak kimilerince çoktan haritalarla bile takip edilen çalışmaya ait detaylar şaşırtıyor.
Çevreciler 24 Ekim''de sokaklara çıkacak (8 Temmuz 2009)Dünyada iklim değişikliği ile ilgili ilk kitabın yazarı ve atmosferdeki karbondioksit oranının 350 pmm''yi geçmesine dikkat çekmek için oluşturulan 350.org çevre hareketinin yürütücülerinden Bill McKibben, "artık çok geç" dememek için herkesi harekete geçmeye çağırdı.
Türk tasarım Oscarları sahiplerini buldu (8 Temmuz 2009)Genç tasarımcıları desteklemek, sektöre yeni tasarımlar kazandırabilmek ve sanayici ile tasarımcıyı aynı platformda buluşturmak amacıyla 5 yıldır düzenlenen Endüstriyel Tasarım Yarışmasında kazananlar ödüllerini aldı. Yarışmada, altı kategoride yarışan 353 projeden 31’i ödüllendirildi. Toplam 108 bin 500 TL para ödülünün verildiği yarışmada birinci olan dört tasarımcı, yurtdışında bir yıl süre ile eğitim alma şansı kazandı. Ayrıca birinci seçilen tasarımlar, Tendence Internationale Frankfurter Herbstmesse 2009 Fuarı’nda sergilenmeye başladı. Öte yandan 12-16 Şubat tarihlerinde Frankfurt’ta gerçekleştirilecek Abmiente İnternationale Frankfurter Messe 2010 Fuarı’nda bir standda sergileme imkanı sağlandı.
Tarih: 8 Temmuz 2009 Kaynak: Türkiye
Ha Su Isıtıcısı, Ha Baz İstasyonu (8 Temmuz 2009)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım İzmir''de düzenlenen Baz İstasyonları ve İnternet güvenliği Konferansı''nda yaptığı konuşmada Yargıtay''ın baz istasyonlarının şehir dışına taşınması yönündeki kararını eleştirdi ve baz istasyonlarıyla, bazı elektirikli cihazları aynı kefeye koydu. Hayatımızda yer edinen birçok aletin elektromanyetik dalga yaydığına değinen Yıldırım, "Su ısıtıcısı, elektrikli battaniye, walkman, notebook, bilgisayar tüpü, modem, mikrodalga fırın gibi günlük hayatımızda yer alan birçok alet elektromanyetik dalga yayıyor. Baz istasyonu da onlardan biri. Gülü seven dikenine katlanır" diye konuştu.
Tahran''da en ''kirli'' günler (8 Temmuz 2009)İran’ın başkenti Tahran’da hava kirliliği tehlike sınırını aştı. Son 30 yılın en ‘kirli’ günlerinin yaşandığı kentte tüm kamu daireleri için bugün de tatil ilan edilirken, sanayi kuruluşlarının tatil süresinin hafta sonuna kadar uzatılabileceği belirtiliyor. Kentin belli merkezlerinde seyyar acil müdahale merkezleri oluşturuldu, halka ücretsiz maske dağıtılıyor. Yetkililer mecbur kalınmadığı sürece dışarı çıkılmamasını isterken, özel araçların trafiğe çıkmasına bazı şartlar getirildi. Sağlık Bakanlığı da solunum yolu ve kalp hastalarıyla yaşlı ve çocukların açık alana çıkmaları halinde ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalacakları uyarısını yineledi. Suudi Arabistan, Irak ve ülkenin güney bölgelerinden gelen kum fırtınası güneybatıdaki birçok eyalette de yaşamı olumsuz etkiliyor. Aşırı toz ve kum zerreciklerinin neden olduğu kirliliğin, görüş mesafesini azalttığı birçok kentte yurtiçi uçak seferleri iptal edildi. Sağlık Bakanlığı, dünyanın en kirli şehirlerinden biri olan Tahran’da yılın sadece 21 gününün temiz olduğunu açıklamıştı.
Tarih: 8 Temmuz 2009 Kaynak: Radikal
TOKi yabancıya villa satıp, fakire ev inşa edecek! (8 Temmuz 2009)Sahil bölgelerindeki bazı Hazine arazileri TOKİ''ye devredildi. TOKİ buraya yabancılara yönelik yazlık villalar inşa edecek.
"İlk İşim Okullarda Değişim" (7 Temmuz 2009)Kale Grubu''nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) "İlk İşim Okullarda Değişim" sloganıyla yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.
Toplam 187 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.