Haberler

Haberler

Toplam 187 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
BETONART’ın Yaz 2009 Sayısında Sıradışı Ölçeklerde Beton Kullanımı Ele Alınıyor (6 Temmuz 2009)BETONART''ın Yaz 2009 sayısı beton malzemenin alışılmadık kullanım alanlarını gündeme taşıyor. "Mimarlığın temel malzemesi olan beton, yenilikçi fikirlerin peşinde, alışılmadık bir ölçeğe, endüstri ürünlerine inerse ne olur?" sorusundan yola çıkılarak, betonun farklı ölçek ve işlevlerdeki kullanımlarına dair özgün örneklere yer veriliyor.
Görüntüye aldanmayın (6 Temmuz 2009)İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş''ın 2006 yılında, 300 bin TL harcanarak ıslah ettirip açılışını yaptığı Küçüksu Plajı zehir saçarken durumun, denize girmek için gelen insanlara bildirilmemesi tepki çekti.
Demek ki olabiliyormuş (6 Temmuz 2009)Yıllar önce Eskişehirlilere verilen "Porsuk Çayı Venedik olacak" sözü bugün Kadıköylülere de veriliyor. Eskişehirli "kokmayan çay" üzerinde gondol sefası yapadursun, Kadıköylüler hâlâ derenin burun düşüren kokusunu soluyor.
Acil durumda itiniz (6 Temmuz 2009)Metrobüs talimatnamesinde "Metrobüs yolda kalırsa, hemen yolcuların itmesi sağlansın" deniyor.
Belediye bütçesi dikiş tutmuyor (6 Temmuz 2009)Harcamaları IMF''nin bile dikkatini çeken mahalli idarelerin geliri 38.8 milyar lira, harcaması ise 45.9 milyar liraya ulaştı. 7.1 milyar lira olan açığın yüzde 63''ü İstanbul ve Ankara''dan kaynaklandı.
Gayrimenkul yatırımcısı tam siper (6 Temmuz 2009)Küresel kriz nedeniyle yaklaşık 1.7 milyar dolar yatırım bedeline sahip gayrimenkul projesi iptal edildi. Durdurulan veya bekletilen projelerin toplam değeri ise 1.5 milyar doları geçti.
Dubai''nin Yokoluşu (6 Temmuz 2009)Vegas şehiri ile Mississauga şehirinin bileşimi olan Dubai yıkıntılar şehiri olma tehlikesi ile karşı karşıya. Eğer Dubai bir şeyhin çılgın bir metropol hayali değil de gerçek bir şehir ise o zaman gerçek bir şehir gibi davranmalı. Sonsuz gibi görülen maddi güç ve refaha rağmen, Dubai''yi yaşanılır kılan aslında şehiri planlayanların hiç ummadıkları başka unsurlar oldu. Petrolden gelen ihtişam ve kibire rağmen buradaki hayat da bir gün son bulacak.
Bu açık bir imar affıdır (6 Temmuz 2009)Gazeteciliğe yeni başladığımız 80''li yılların sonunda, Bursa yerel meclislerinde o tarihin en büyük rant içerikli plan değişikliğinin gerçekleştirileceği belediye meclis toplantılarını merakla izliyoruz.
Athena Tapınağı''ndaki bloklara andezit taş (6 Temmuz 2009)Bu yılki kazı çalışmaları kapsamında, Athena Tapınağı''ndaki beton blokların yerine andezit taştan yapılmış bloklar konulacak.
Tamince''den Kazakistan''a yüzde 100 Türk işi stadyum (6 Temmuz 2009)Rixos Oteller Grubu''nun sahibi Fettah Tamince''ye ait uluslararası inşaat şirketi Sembol İnşaat''ın Kazakistan''da inşa ettiği Astana Arena Stadyumu, Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev''in de katılımıyla hizmete açtı.
Emel Kayın''ın öykü mimarlığı ve ‘Mekân Hikâyeleri'' (6 Temmuz 2009)Mimarlık mesleğini yaşama/yazma biçimine dönüştüren Emel Kayın; kitabının girişinde, mimarlığı, dünyayı daha keskin algılamak için sürdürülen imkansız bir çaba ve yeryüzünde bir konum arayışı olarak gördüğünü ifade ediyor.
Keşke Eren''e yardımcı olunsaydı (6 Temmuz 2009)Galatasaray''ın stadı için konuşan Fettah Tamince, ''Keşke, Eren Talu''ya yardımcı olunsaydı. Dünya değişti, GM batmış, bankalar para vermeyi kesmiş, Eren ne yapabilir ki?'' dedi.
Aslantepe''de durmak yok, TOKİ ayın 17''sinde talipleri inceleyecek (6 Temmuz 2009)Galatasaray''ın stadının inşaatı için ayın 17''sinde ihaleyle ilgilenenlerin dosyalarını alacaklarını ve yeterliliklere bakacaklarını dile getiren TOKİ Başkanı, mevcut şartlarda en uygun teklifi verene ihale yapacaklarını bildirdi.
Bursa trafiğindeki keşmekeş çözülemiyor (6 Temmuz 2009)İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Necati Şahin: "Şehrin sistemi olmayan bir ulaşım sistemi var. Türkiye''deki en karmaşık ulaşım sistemi Bursa''da."
TOKİ modeli neden çökecek? (6 Temmuz 2009)Zorla Tahliyeler Konusunda Danışmanlar Grubu (AGFE), İstanbul''un kentsel dönüşüm mağduru mahallelerini hayretler içinde gezdi. Raporu yazıp tartışmaya sunmadan önce heyetin başkanı Prof. Yves Cabannes''ten taze izlenimlerini, zihin açıcı önerilerini aldık.
İlyada''daki hendeğin izi sürülecek (6 Temmuz 2009)''İlyada Destanı hayal ürünü değil'' diyen Troya kazı ekibi, bu yıl Homeros''un anlattığı savunma hendeğinin nereye çıktığını bulacak.
İnşaatta tarihi daralma (6 Temmuz 2009)İnşaat sektörü yüzde 18.9''luk küçülmeyle en çok daralan sektörlerden biri oldu. İnşaat, istihdam yaratan ve piyasayı hareketlendiren, ekonominin sürükleyici sektörüdür.
Mahalle dayanışması parkı kurtardı (6 Temmuz 2009)Yeşilköylülerin otopark için verdikleri mücadele sonuç getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Çınar Otel karşındaki Olimpiyat Parkı''na otopark yapmak fikrinden vazgeçti.
Hasankeyf''te 15 bin yıl heyecanı (6 Temmuz 2009)Bugüne dek 3 bin yıl öncesine ait mağaraları bilinen Hasankeyf''te bir höyükte 15 bin yıllık kalıntılar gün ışığına çıktı. Dicle Nehri kıyısında sürdürülen kazının, ünlü Hasankeyf''in tarihini değiştirmesi bekleniyor.
Türkiye iklim değişikliğine karşı ulusal eylem planı hazırlıyor (6 Temmuz 2009)Kyoto Protokolü''ne taraf olarak iklim değişikliğiyle mücadelede etkin olacağını ilan eden Türkiye, İngiltere''nin desteğiyle ulusal eylem planı hazırlıyor.
Toplam 187 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.