Haberler

Haberler

Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Şimdi beklenti Karaköy İskelesi''nin bir an önce bitmesi (4 Eylül 2009)Şiddetli lodosun etkisiyle dubaların su alması sonucu yaklaşık 9 ay önce alabora olan Karaköy İskelesi, yeniden yapılacak.
İşte Türkiye''nin Yaşanacak İlleri (4 Eylül 2009)Başkent yine bir numara ve arayı giderek açıyor. Eskişehir''in zirve yürüyüşü devam ediyor. Megakent İstanbul yeniden sahnede. Ne yapsak olmuyor, Ağrı yine sonuncu...
Uzaya Güneş Paneli için Japon Atağı (4 Eylül 2009)Japonlar, dış uzayda güneş enerjisi santrali kuracak, santralin üreteceği enerji lazer veya mikrodalga olarak yeryüzüne nakledilecek.
AB, Türkiye ile "Çevre" Konuşacak (4 Eylül 2009)AB Dönem Başkanı İsveç''in, Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Malmström, Türkiye''nin AB sürecine destek verirken "Çevre" başlığında müzakereleri başlatmayı planlıyor...
ABD''de Yerel İflas (4 Eylül 2009)ABD’yi oluşturan 50 birlikteş (federe) devletten (Kaliforniya dahil) 48’i gitgide derinleşen ve yayılan bunalımla iflas aşamasında.
Yazarların Düellosu (4 Eylül 2009)Andrew Bernheimer, 25 Ağustos 2009 tarihinde Design Observer''da, Nicolai Ouroussoff''a açık mektup yazdı. Düellonun sebebi, Ouroussoff''un 24 Ağustos 2009 tarihinde New York Times''da yazdığı "Kahramanlar Yok Oldukça Şehrin İhtiyacı Azalıyor" isimli yazısı. Nicolai Ouroussoff yazısında, 1970''lerde New York Beşlisi diye adlandırılan mimarların, 70''lerdeki mesleki kriz döneminde, sanatsal biçimin mimarlıktaki önemini hatırlatan yaklaşımlarını anlatıyor.
AKP, CHP, DSP ve DP''yi birleştiren olay (4 Eylül 2009)"Beton Adası" Kuşadası''na bir harç da TOKİ''den. Çarpık, plansız ve aşırı yapılaşmaya örnek gösterilen, binlerce konut fazlası bulunan Kuşadası''na bir darbe de Toplu Konut İdaresi''nden (TOKİ) geldi. TOKİ, Kalafat Dağı ve çevresindeki üç ayrı parseli arsa ya da konut olarak değerlendirme kararı aldı. Kuşadası Belediye Meclisi''nin CHP, DSP, AKP ve DP''li üyeleri, TOKİ''ye sert tepki gösterdi. Yaklaşık 1.5 milyon metrekareden oluşan üç ayrı bölgeden birincisinin Kuşadası Belediyesi''ne herhangi bir bilgi verilmeden aracı firma tarafından parsel ve 4 katlı konut yapılması amacıyla İzmir''de sessiz sedasız satışa çıkarıldığı saptandı. TOKİ''nin arazinin ikinci bölümünü de aynı şekilde değerlendirmek istemesi aşamasında bilgi sahibi olan Kuşadası Belediye Meclisi, yaptığı toplantıda ortak hareket etme kararı aldı. Belediye Meclisi''nde alınan kararda, "Kentte 12 bin apartman tarzı konut atıl durumdadır. İhtiyaç fazlası apartman tarzı binlerce konuta birkaç bin konut da TOKİ tarafından eklenmiş olacaktır" denildi. TOKİ''nin arazinin tümünü aynı şekilde satması halinde sadece bu bölgede 20 bini aşkın yeni konut yapılacağı belirtildi.
Tarih: 4 Eylül 2009 Kaynak: Vatan
Kadir Has Üniversitesi, Tasarım Yüksek Lisans Programı Açıldı (4 Eylül 2009)Tasarım Yüksek Lisans Programı mimarlık ve tasarım alanları ile farklı disiplinleri tek çatı altında toplayarak bu alanların birbiriyle etkileşiminden ortaya çıkacak yaratıcı ve eleştirel çalışmalara olanak sağlamayı hedeflemektedir. Mimarlık ve tasarım ile birlikte diğer disiplinlerden gelen adayların akademik ve uygulama formasyonlarını geliştirmelerine yönelik esnek bir eğitim programı oluşturulması esas alınmıştır. Programın tezli ve tezsiz seçenekleri bulunmaktadır. Başvurular 11 Eylül 2009 tarihine kadar devam etmektedir.
Tarih: 4 Eylül 2009
İDO, Greenpeace gemisine ev sahipliği yapacak (4 Eylül 2009)İDO''nun ev sahipliğinde halka açık etkinlikler düzenlediği projelerin, gençlerde çevre bilinci yarattığı hatırlatıldı.
Bu metro biraz zor biter!... (4 Eylül 2009)Önce Bayındır, sonra da Bozoğlu. Büyükşehir Belediyesi iki müteahhitle de projeyi tamamlayamadı. Bugün ikisi ile de mahkemelik.
“Avrupa Kültür Başkenti Olmak Ne Demek?” (4 Eylül 2009)2010 AKB Ajansı''nın düzenlediği "Çarşamba Konuşmaları" yaz tatilinin ardından başlayan programı ile "Yeni Kültür Pratikleri Avrupa Kültür Başkenti Programı" konulu konuşması Yrd.Doç.Dr.Asu Aksoy tarafından gerçekleştirildi.
New York''la Vedalaşın (4 Eylül 2009)Forbes dergisi, dünyanın yeni başkentlerinin batıdan doğuya doğru kaydığını, New York, Londra ve Tokyo gibi merkezlerin yerini, Şanghay, Pekin, Dubai gibi başkentlerin alacağını yazdı.
Metronun ilacı (4 Eylül 2009)İzmir metrosunun uzantı projelerindeki fiyasko malum. Herkesi üzen bu sonuçta, Aziz Kocaoğlu ve ekibi kadar, önceki dönemdeki bilgisizliklerin, pervasızlıkların da payı var. Gün gelir o döneme de sorti yaparız.
Masal anlatır gibi (4 Eylül 2009)Son 2-3 yılda bu tür haberleri kaç kez okuduk kimbilir? Artık gülüp geçiyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilere daha süratli ve konforlu deniz yolculuğu yaptırmak amacıyla filosunu yenileyecekmiş!
İznik Gölü''nde tehlike çanları (4 Eylül 2009)İznik Gölü''nde son yıllarda gözlenen su çekilmeleri artık ürkütücü boyutlara kadar ulaştı.
Atatürk Stadı''nı satmak çare değil (4 Eylül 2009)Yıldırım Karakaplan eski ünlü basketbolculardan. İzmir Büyükşehir Belediye eski Başkanı Dr. Burhan Özfatura''nın teknik danışmanıydı. Yaptığı eserlerin de hazırlayıcısı. Ayrıca 1971 Akdeniz Oyunları için inşa edilen Halkapınar Atatürk Stadı''nın yapılışında da mimar Harbi Hotan (merhum) ile emeği büyüktü.
Gökdelen mi bekliyordunuz? (4 Eylül 2009)"Birtakım tahrip olmuş yapılar." Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun bu kelimelerle nitelediği yapılar, henüz 10 bin yıllık tarihi bilinen ve sular altında bırakılmak istenen antik kent Hasankeyf.
Princess, Işıltı Grubu''nun oldu (4 Eylül 2009)Otel''in dün gerçekleştirilen ihalesini 350 bin TL kira teklif veren Işıltı Yapı Grubu kazandı. İzmir Valiliği''nin açtığı tahliye davası üzerine yaklaşık 2 ay önce boşaltılan eski Princess Otel''in dün gerçekleştirilen ihalesini, Balçova Termal Tesisleri''nin bahçesinde bulunan su parkı Aquacity''nin de yapımını gerçekleştiren İzmirli firma Işıltı Yapı Grubu kazandı.
Dumankaya''nın İKON''u ilk üçüz kule olacak (4 Eylül 2009)Dumankaya İnşaat''ın yeni rezidans projesi Dumankaya İKON, Göztepe''de 149 metrelik üçüz kulelerden oluşacak.
Guggenheim 50. yılını Kandinsky ile kutluyor (4 Eylül 2009)Guggenheim Müzesi, açılışının ve mimarı Frank Lloyd Wright''ın ölümünün 50. yılını bir Kandinsky sergisiyle kutluyor. Sergi için üç ülkeden 100 eser bir araya gelecek.
Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.