Haberler

Haberler

Toplam 212 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Mimarlıkta Büyüyen İşsizlik 16. Ayını Yaşıyor (18 Eylül 2009)İngiltere''de işsiz olan mimarların sayısı 2.055''e yükselmiş durumda. Bu sayı ruhsatı olan mimarların %7''sine denk düşüyor.
"Evini Yenile Kampanyası"na Mimarlar da Katıldı (18 Eylül 2009)Tüketicilerin ev yenileme ihtiyaçları için cazip fırsatlar sunan "Evini Yenile Türkiye" kampanyası yoğun ilgiyle devam ediyor. Yapı malzemeleri sektöründe talebi canlandırarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlayan kampanyaya 39 firma daha katıldı ve toplam firma sayısı 122''ye yükselirken bayi sayısı ise 15 bin''e ulaştı.
Vorne Müşterileriyle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi (18 Eylül 2009)Vorne müşterileriyle biraraya gelmek için hertürlü fırsatı değerlendiriyor. Vorne son olarak bayileri ve onların müşterileri için 14 ilde iftar yemekleri düzenleyerek binlerce müşterisiyle biraraya geldi.
Kale Grubu''nun "İlk İşim Okullarda Değişim" Projesi Isparta ve Denizli''deydi (18 Eylül 2009)Kale Grubu''nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) "İlk İşim Okullarda Değişim" sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine Isparta ve Denizli''de yenilediği okullarla devam ediyor.
Sosyo-Politik-Kültürel Mekanların Bir Aradalığı (18 Eylül 2009)Bienal, dört Hırvat kadın küratörünün de (WHW) tam anlamıyla belirttiği gibi çok "sağlam" bir temele oturuyor. Bienal, ısrarla Brecht''in söylemlerine ve marksist bir sergiye davet ediyor bizi.Tüketim tolumunun, emperyalzmin bu kadar eleştirildiği bir ortamda sanat yapılıyor. Sanat artık politikadan besleniyoır çünkü. Marcel Duchamp''ın 1. Dünya Savaşı''ndan sonra, pisuvarını "yerleştirmesiyle" ve ardından "Her şey daha önceden yapıldı. (Everything has been done before)" diyerek modernizmin sonunu getirmesiyle, post-modern toplum politik söylemlerden ilham almaya başladı. Herşeyi tükettik, sanatı da tükettik...
Zorlu Center, İstanbul''un Dünyada Hızla Yükselen Değerini Daha da Artıracak (18 Eylül 2009)Ahmet Zorlu, 4 bin kişiye istihdam sağlayacak bu proje ile İstanbullular''ın eşsiz bir kültür ve sanat merkezine kavuşacaklarını, 80 bin metrekarelik yeşil rekreasyonel alan ve bahçeleri ile şehrin nefes alacağı yeni bir kent meydanı kazanılacağını ve İstanbul''un uluslararası çekim merkezi olmasına katkı sağlayacaklarını söyledi.
Trabzon''un umudu Güney Çevre Yolu (18 Eylül 2009)Artık Trabzon''un güneyinden geçirilmesi on yıldır gündemimize girip çıkan Güney Çevre Yolu fikrinin çok daha şiddetle savunulması gerekir. Bu savunmaya temel oluşturacak kanıtlar net olarak ortaya konulmalı, hem siyaset, hem de Trabzon kamuoyu tarafından anlaşılması sağlanmalıdır.
Yağmurun altında, suyun içerisinde (18 Eylül 2009)Mısır Kraliçesi Kleopatra ile Romalı Komutan Antonius''un buluşup havuzunda yıkandığı yerde birkaç gündür müthiş bir yağmur yağıyor. Gökyüzünde çakan şimşekler, uzaklarda bir yerlere düşen yıldırımlar bana, tanrıların savaşlarını anımsatıyor. Bornozuma sığınmış kumsala doğru yürüyorum. Yağmurun oluşturduğu gölcüklere çıplak ayaklarla basıp çıkan şıpırtıları dinliyorum.
Ozon deliği bu yıl daha küçük olacak (18 Eylül 2009)Ozon tabakasındaki deliğin bu yıl yaklaşık 25 milyon kilometre kare olması bekleniyor.
Çin, havaalanı inşası için "yabancı" teşviği planlıyor (18 Eylül 2009)Çin, yabancı sermayenin Çin''de hava taşımacılığı sektörüne ve hava ulaşım merkezlerinin inşasına girmesini teşvik edecek.
"Dere yataklarındaki yapılar 1.5 yılda yıkılacak" (18 Eylül 2009)Bakan Eroğlu, "Taşkın Koruma Seferberliği" hakkında bilgi verdi. Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, taşkın koruma çalışmaları konusunda öncelikli bölgelerde dere yataklarındaki yapıların 1-1,5 yılda yıkılabileceğini, ancak diğer yerlerin zaman alacağını belirtti.
Türkiye''den 11 proje, Mimarlık Festivali''nde (18 Eylül 2009)Londra merkezli EMAP Media Group tarafından 4-6 Kasım tarihleri arasında Barcelona''da gerçekleştirilecek World Architecture Festival (Dünya Mimarlık Festivali) kapsamında düzenlenen yarışmada Türkiye''den 11 proje finale kaldı. WAF Dünya Mimarlık Festivali''nde bu yıl, 62 ülkeden 635 proje sergilenecek Festivalde Atilla Kuzu ve Levent Çırpıcı''nın Acıbadem Maslak Hastanesi "iç mekân düzenlemesi" kategorisinde, EAA-Emre Arolat Architects 7800 Çeşme Residences & Hotel ile "konut" ve "tatil" kategorilerinde, BcD Konutları ve Likör "geleceğin projeleri / konut" kategorisinde, Sinpaş Eco-Town projesi "geleceğin projeleri / kentsel planlama" kategorisinde, Eyüp Nikâh Dairesi "geleceğin projeleri / kültürel yapılar" kategorisinde, Bodrum Büyük Kulüp "geleceğin projeleri / ticari yapılar" kategorisinde, Faruk Malhan tarafından projelendirilen, Koleksiyon''un yönetiminde gerçekleştirilen Yalıkavak Bakraz Evleri "karma konut kullanım" kategorisinde, Tabanlıoğlu Mimarlık''ın Ankara Doğan Medya Center''ı "ofis / karma yapılar" ve Kisebükü projesi "geleceğin projeleri / konut" kategorisinde dünyanın önde gelen mimari projeleriyle yarışacak.
Tarih: 18 Eylül 2009 Kaynak: Milliyet
Bodrum''da "kaçak iskele" iddiası (18 Eylül 2009)Muğla''nın Bodrum ilçesinde çeşitli sivil toplum örgütlerine üye bir grup, Yalıkavak beldesinde "kaçak yat limanı" inşa edilerek "kamu alanı işgali" yapıldığını iddia etti. Çeşitli sivil toplum örgütlerine üye grup, Bodrum Denizciler Derneği önünde toplandı. Burada gruptakiler adına basın açıklaması yapan TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu Temsilcisi Cevat Kalfa, Bodrum Yarımadası''nda çok sayıda kaçak yapılaşmanın olduğunu iddia ederek, Yalıkavak beldesinin yeni bir işgal ve kaçak yapılaşmayla karşı karşıya olduğunu öne sürdü. Hem Yalıkavak Belediyesi''nin hem de jandarmanın bölge için daha önce işlem yaptığını belirten Kalfa, bölgeye müdahalede bulunulmadığını söyledi.
Tarih: 18 Eylül 2009 Kaynak: Milliyet
Gordion, aryalarla açıldı (18 Eylül 2009)Gayrimenkul yatırım şirketi Redevco''nun Türkiye''deki ilk projesi olan Gordion Alışveriş Merkezi Ankara''da açıldı.
Kâğıthane için plan bekleniyor (18 Eylül 2009)Kısa bir süre önce Topkapı''daki Ülker Fabrikası''nın yanında, Sinpaş Topkapı İş Merkezi projesine başladıklarını hatırlatan Çelik, projenin portföylerindeki Flatofis gibi alt katlarda perakende mağazalarının, üst katlarda ise ofislerin yer alacağını belirtti. Çelik 24 bin metrekate kiralanabilir alana sahip Topkapı''daki projeninin yaklaşık 20 milyon dolara mal olacağını kaydederek, Nisan 2010''da tamamlanmasını planladıklarını söyledi. Kâğıthane''de de Dap yapı ile Polisan''ın ortaklaşa proje geliştireceği eski Polisan Fabrikası yanında kendi arsalarına ticari gayrimenkul projesi yapacakları bilgisini veren Çelik, "Bu arazi üzerinde 12 adet izbe yapı var, bunlarla anlaşmaya vardık. Kiracı tahliye taahhütnameleri hazırlandı. Anıtlar Kurulu''nun bölgenin imar planlarına şerh koyması üzerine planlar revize ediliyor. Bu çalışmallar bitince burada da yatırıma başlayacağız" dedi.
Tarih: 18 Eylül 2009 Kaynak: Sabah
Danıştay''dan Zorlu Grubu''na iyi haber (18 Eylül 2009)Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Beşiktaş Ortaköy''deki Karayolları arazisinin nazım imar planı değişikliğini oybirliğiyle iptal eden dairenin kararını bozdu.
Ayyıldız rüzgar santrali devrede (18 Eylül 2009)Akenerji Elektrik, yılda 52 milyon kilovat-saat elektrik üretecek olan santralini devreye aldı.
Açılışta "sel" yanıtı (18 Eylül 2009)İstanbul Kongre Merkezi''ni açan Erdoğan, "Birileri selin faturasını bizlere kesmeye çalışıyor. Geçmişte, dozerlerin üzerlerine çıkıp kaçak yapı yıktığımız medyanın arşivlerinden görülebilir" dedi.
Yedi milyon euro hibe için birinci cadde trafiğe kapatıldı (18 Eylül 2009)Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, Mardin Valiliği ile Mardin Belediyesi''nin ortak çalışmaları sonucu Mardin''e kazandırılan yedi milyon euroluk hibeyi alabilmek için rölöve çalışması yapmak üzere bayram üzeri dört gün boyunca birinci caddenin trafiğe kapatılacağını söyledi.
Menderes Havzası enerji vadisi olacak (18 Eylül 2009)Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç bölgenin bir ''Enerji Vadisi'' olarak değerlendirilebilmesi için projeler hazırladıklarını söyledi. Ardıç, "Şu anda yürüyen TÜBİTAK projelerimiz var. Enerjinin Türkiye''nin geleceği olduğuna inanıyoruz" dedi.
Toplam 212 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.