Haberler

Haberler

Toplam 131 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Londra-İstanbul (25 Eylül 2009)Arkitera Mimarlık Merkezi ve Garanti Galeri''nin yerel destekçisi olduğu Londra-İstanbul mimarlık değişim programı Kasım ayı itibarı ile başlıyor. Londra kökenli The Architecture Foundation, geçtiğimiz yıllarda New York ve Roma ile birlikte düzenlenen iki başarılı uluslararası değişim projesinin ardından, aynı programı İstanbul''da gerçekleştirmek istediğinde Arkitera Mimarlık Merkezi ve Garanti Galeri''yi yerel ortak olarak belirledi.
Ankara''daki AKM yıkılacak (25 Eylül 2009)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ankara''daki Atatürk Kültür Merkezi''ni (AKM) ''çirkin ve estetikten yoksun bir yapı'' şeklinde tanımlayarak, ''Oradaki o çirkin yapıyı kaldırıp, yerine yapılacak onun 5 misli büyüklüğündeki yeni müzeyi gelecek yıl açacağız'' dedi.
Ataköy arsası yeniden ihaleye çıkıyor (25 Eylül 2009)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul''un Bakırköy ilçesi Ataköy sahilinde bulunan, kamuoyunda tartışmalara neden olan ve mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle ihalesi son anda durdurulan arsaların satış ve kiralanması için yakında yeniden ihale açacak.
Selin Bilançosu Ortaya Çıktı (25 Eylül 2009)Bayındırlık ve İskan Bakanlığı''nca hazırlanan hasar tespit raporu, bugün yapılan afet işleri toplantısında Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek''e sunuldu.
"Çöp Tapınak" (25 Eylül 2009)Her gün milyarlarca pet şişe, plastik torba çöpe gidiyor. Bu soruna dikkat çekmek isteyen tasarımcılar bir çözüm buldu...
Mermere yontulan kent (25 Eylül 2009)Diyarbakır1. Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu’nda bir ay boyunca çalışan yerli ve yabancı heykeltıraşlar, kentin doğal taşları olan bazalt ve mermere kendi ruhlarını üfleyerek, yeni ve modern formlar yarattı.
Bakan Günay 2010''da turizmden umutlu! (25 Eylül 2009)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, bu yılki turizmin "bazı karamsar turizmcilerin beklediği kadar kötü geçmediğini, yılı 27-28 milyon turistle kapatacaklarını" belirterek, 2010 için de umut verdi. Günay, "Kriz aşılırsa Türkiye''ye gelen turist sayısının 30 milyonu bulabileceğini düşünüyorum" dedi.
"Kızıl Avlu"yu Günay açacak (25 Eylül 2009)Bergama''da bulunan ve aslına uygun olarak restore edilen 1800 yıllık bazilika, 27 Eylül''de Kültür ve Turizm Bakanı''nın katılacağı törenle turist ziyaretine açılacak.
Çanakkale''de 5 bin yıllık Venüs bulundu (25 Eylül 2009)Çanakkale''nin Ezine ilçesine bağlı Mahmudiye beldesindeki Bozköy-Hanaytepe''de yürütülen yüzey araştırmalarında 5 bin yıllık Venüs heykelciği bulunduğu bildirildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Troya Kazı Heyeti Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Rüstem Aslan, "Araştırmalar sırasında 5 bin yıllık, o dönemde kadını sembolize eden mermer Venüs idolu, bunun yanında tarih öncesi dönemlerde insanların mallarını işaretledikleri bir mühür bulduk. Bu mühür kazılarda bile ender çıkan buluntulardan biridir. Bunun dışında yine burada görebileceğimiz taş baltalar, çok iyi işlenmiş ve bezeklerle süslenmiş çanak çömlekler, yün eğirmede kullanılan ağırşak gibi buluntular elde ettik" dedi. Bozköy-Hanaytepe''deki höyüğün Tunç Çağı''nda Troya''dan sonra bölgedeki en önemli yerleşme olduğunu ifade eden Aslan, yaklaşık bir hafta daha sürecek çalışmanın gelecek yıl da devam edeceğini bildirdi.
Tarih: 25 Eylül 2009 Kaynak: Yeni Asır
Özelleştirmeye 2.5 yıl sonra onay (25 Eylül 2009)Yılan hikâyesine dönen İzmir Alsancak Limanı''nın özelleştirilmesi çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 29 aydır mahkeme kararları ve Danıştay onayı bekleyen İzmir Alsancak Limanı''nın özelleştirilmesi için nihai karar verildi.
İshakpaşa Sarayı ilk gününe döndü! (25 Eylül 2009)Ağrı''nın Doğubayazıt ilçesindeki tarihi İshakpaşa Sarayı''nda restorasyon çalışmaları tamamlandı.
100 bin kişiye ev yenileme kredisi (25 Eylül 2009)''Evini Yenile Türkiye'' kampanyası kapsamında kampanyaya üye bayilerden ürün ve hizmet alarak evini yenilenlere Halkbank tarafından yüzde 0.33''ten başlayan faiz oranlarıyla kredi veriliyor.
Başbakanlık''ta "sel" kararları (25 Eylül 2009)Başbakanlık''ta yapılan sel toplantısında; selden zarar gören esnafa KOSGEB aracılığıyla kredi verilmesi ve evleri hasar görenlere TOKİ konutlarının tahsis edilmesi gibi kararlar alındı.
TOKİ, kara listeyi açıkladı (25 Eylül 2009)TOKİ, iş yaptığı müteahhitlere ilişkin değerlendirme listesini yeniledi. Listede, çok iyiler kategorisindeki müteahhitlerin sayısı geçen yılki listeye göre sadece 3 adet artarken, kara listeye alınan firmaların sayısı 61''den 75''e çıktı.
2009 Praemium Imperiale Ödülü Mimarlık Alanında Zaha Hadid''e Verildi (25 Eylül 2009)Daha önce mimarlık alanında Richard Rogers, Norman Foster, James Stirling gibi isimlere de verilen Praemium Imperiale Ödülü''nü bu sene Zaha Hadid kazandı.
Sadece bir mahallede uygulanan geri dönüşüm projesiyle 2 bin ağaç kurtarıldı (25 Eylül 2009)Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye arasında ''Sivil Toplum Diyaloğunun Geliştirilmesi'' hibesi kapsamında Kocaeli''nde ''Çevremi seviyorum, kaynağından ayrıştırıyorum'' projesi tüm hızıyla devam ediyor.
Topkapı Sarayı''ndaki karakol binası, aslî mimarisine döndü (25 Eylül 2009)Topkapı Sarayı''nın güvenliğini sağlamak üzere birinci avluda 19. yüzyılda inşa edilen dış karakol binasının restorasyonu tamamlandı. Atıl durumdan kurtarılan bina, yarın Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından açılacak.
Kervansaraylar 5 yıldızlı otel oldu (25 Eylül 2009)Yolcuların konaklaması, karnını doyurması ve hayvanlarını dinlendirmesi için yapılan kervansaraylar, 5 yıldızlı otele dönüşüyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü, mülkiyetinde bulunan tarihî kervansarayları restore ederek turizme kazandırıyor.
İzmir''e 2014''e kadar 10 yeni arıtma tesisi (25 Eylül 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 2010-2014 yılları arasında yapacağı yatırımları, yeni bir stratejik planla belirledi. İZSU 5 yıl içinde 10 yeni arıtma tesisi, 3 bin kilometrelik yeni su şebekesi, 60 kilometre uzunluğunda dere ıslahı, 190 kilometre uzunluğunda yağmur suyu toplama sistemi yapmayı planlıyor.
Bursa''nın tarihi sokakları yeniden hayat buluyor (25 Eylül 2009)Osmangazi Belediyesi, Bursa''nın en eski çarşılarından biri olan Kayıhan, eski şehrin evlerinin yoğun olduğu Abdal Sokağı, Osmangazi Çıkmazı ve Üftade Sokağı gibi sokaklarda sağlıklaştırma ve cephe düzenleme çalışması başlattı.
Toplam 131 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.