Haberler

Haberler

Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 156. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
“Bu kafayla İzmir’e yatırım zor gelir” (23 Ekim 2009)Böyle diyen Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Güzelbahçe''de yapacakları projeye 3 aydır ruhsat alamadıklarını, vazgeçmeyi bile düşündüklerini söyledi.
TOKİ, lojmanları satılan vekillere ev yapacak (23 Ekim 2009)İncek''te inşa edilecek konutların fiyatı 170 bin ile 532 bin lira, aylık taksitleri 565 lira ile 6 bin 209 lira arasında değişecek.
İzmir’de Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu (23 Ekim 2009)Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) tarafından 26 ve 27 Ekim günlerinde Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu düzenlenecek.
İstanbul''da bozulmadık doğa kalmayacak (23 Ekim 2009)1994''te "Tabiat Parkı" statüsüyle korumaya alınan Polonezköy için "Koruma Amaçlı İmar Planı" (!) hazırlandı. Beykoz Belediyesi''nin 16 Ekim''de düzenlediği "koruma planı" tanıtım toplantısında, mevcut köy yollarının genişleteceği, yeni yolların ve otoparkların yapılacağı, büfe, kafe, manej gibi yeni yapılara izin verileceği ortaya çıktı.
Sudan, her projesini önce Türk şirketlerine teklif ediyor (23 Ekim 2009)Son yıllarda Afrika başta olmak üzere, Uzakdoğu ve Asya Pasifik bölgeleri ile geliştirilen siyasî ilişkiler, ekonomik açıdan da meyvelerini vermeye başladı.
Müzenin kendisi müzelik olmuş (23 Ekim 2009)Açık Hava Buharlı Lokomotif Müzesi, döneminin en önemli taşımacılık aracı lokomotifleri ağırlıyor. Ancak lokomotifler çürümeye terk edilmiş durumda.
Müteahhitlerin gözü, Cezayir''in 5 milyar dolarlık camisinde (23 Ekim 2009)Cezayir, dünyanın en büyük camilerinden birini yaptırmak için kolları sıvadı. 5 milyar dolara mal olması beklenen caminin inşaat ihalesine Türk şirketleri de katılacak. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Cezayirli yetkililere, "İşi Türk müteahhitlerine verin." talebinde bulundu.
AKB Ajansı kendini savundu (23 Ekim 2009)İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, "Kabul gören projeler bilinmeden, proje sahiplerini, Ajans çalışanlarını ve Yürütme Kurulunu töhmet altında bırakan, gerçekleri yansıtmayan birtakım söylemlerin ortaya atılmasını büyük bir esefle karşılıyorum" dedi.
Rölyefin açılışına katıldı (23 Ekim 2009)Cumhuriyet balolarla değil halkla kutlanacak. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Opera Çarşısı''nın yıkılarak, yerine heykeltıraş Metin Yurdanur tarafından yapılan rölyefin açılışına katıldı.
Açılış için Gün Sayıyorlar (23 Ekim 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin Çiğli Anadolu Caddesi''nde yaptığı 5 asansörlü-yürüyen merdivenli üst geçit, Kasım ayı başında hizmete alınacak. Büyükşehir, Gaziemir Akçay Caddesi''nde de üç yeni üst geçit için ihale gerçekleştirecek.
Kalpten Gelen Bir Bina (22 Ekim 2009)Göz ucuyla Richard Rogers''ın röportajını izliyorum. Cumartesi akşamı, Batı Londra, Hammersmith''deki Maggie Kanser Tedavi Merkezi, ikinci kez kazandığı Stirling Ödülleri''ni alana dek geçirdiği aşamaları anlatıyor.
Endüstriyel Mirası Korumak: Hasanpaşa Gazhanesi (22 Ekim 2009)2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı''nın düzenlemiş olduğu Çarşamba Konuşmaları''nın Ekim ayı programı kapsamında düzenlenen "Endüstriyel Mirasın Korunması ve Sürdürülebilirliği : Hasanpaşa Gazhanesi Kültür Merkezi Projesi" konuşması İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Gülsün Tanyeli''nin katılımı ile dün gerçekleşti.
En Yakışıklı Binalar (22 Ekim 2009)Sınırda olmak her zaman gökyüzünü aşmak demek değildir. Bu 12 muhteşem bina, mimaride en havalı formları yansıtıyor... "Havalı Mimari"nin ihtişamı genelde konumdan etklenmiştir ama çoğu zaman da bu kıstas geçilir. Son yıllarda mavi kurdeleli bir çok büyük yapı ortaya çıktı, fakat bundan daha fazlası da var... 1997''de kurduğu New York Gökdelen Müzesi''nin başında bulunan ve aynı zamanda da bir mimarlık tarihçisi olan Carol Willis, "Son yüzyıl, kesinlikle yaratıcı bir zaman dilimi oldu," diyor. Travelandleisure dergisi dünyanın en havalı yapılarını seçmek için uzmanlar ve mimarların görüşlerine danışmış. Listede 12 bina yer alıyor ve neden havalı oldukları, nasıl ziyaret edilebilecekleri açıklanıyor.
Ücretsiz Revit Architecture Seminerleri (22 Ekim 2009)27 Ekim ve 5 Kasım 2009 tarihlerinde Arkitera Eğitim Merkezi''nden Mimar Ahmet Turan Köksal, basit bir mimari projenin Revit ile çizilmesi ve sunulması hakkında uygulamalı seminerler verecek. Ücretsiz olan bu seminerlerde, her katılana bir bilgisayar tahsis edilecek ve uygulamanın herkes tarafından bitirilmesi sağlanacak.
Revit''e Geçişte Kurumsal Destek (22 Ekim 2009)BIM yapı sektöründen pek çok kişinin yeni tanıştığı önemli bir kavram. "Building Information Management"in kısaltması olan BIM''in Türkçesi "Yapı Bilgi Sistemi". Bu konuda yapı sektöründeki profesyonellerin önemli aracı AutoCAD''in sahibi Autodesk''in ürünü Revit Architecture.
Çirkin Gerçekler (21 Ekim 2009)Travelandleisure.com dünyanın en çirkin yapılarının listesini derlemek için mimarlar ve tasarım uzmanlarına danışmış, hatta kamunun genel görüşlerini de dikkate almış. Listede 13 bina tanıtılıyor ve neden çirkin oldukları açıklanıyor. Bu çerçevede Seattle ve Güney Kore, dünya üzerinde görülmüş mimari hilkat garibelerine ev sahipliği yapan iki bölge olarak gözüküyor.
Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 156. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.