Haberler

Haberler

Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Sit alanlarındaki küçük tadilatlara izin var! (26 Ekim 2009)Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, 2007 yılında kurdukları Koruma Uygulama, Denetleme Bürosu (KUDEB)''nun, Sit alanlarındaki evlerde yapılacak küçük tadilatlarda vatandaşa kolaylık sağladığını söyledi
''GAP bölgesi dünya çapında önemli'' (26 Ekim 2009)Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, GAP yatırımlarının, kamu kaynaklarından aldığı payın 2009 yılında yüzde 14''e yükseldiğini söyledi.
Kulelerde zaman artık işlemiyor (26 Ekim 2009)Dolmabahçe Saat Kulesi restore edilip kültür mirasına katılırken, birçok saat kulesinin hali içler acısı. Mimari özellikleriyle birer anıt olan kulelerin saatleri yıllardır çalışmıyor. Onlar zamanın taş suretleri. Eskiden adres tarifleri onlara göre yapılır, randevu ve buluşma noktaları hep onların altı olurdu. Zaman dilimlerini hiç aksatmadan insanoğluna bildiren ve mimari özelikleri kentlerin simgeleri haline gelen tarihi saat kulelerinin günümüzdeki halleri ise içler acısı.
Pakistan''da TOKİ ile gurur duydu (26 Ekim 2009)Pakistan ziyaretini sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Keşmir bölgesinde de temas ve incelemelerde bulundu. Başbakan Erdoğan, Keşmir''in Muzafferabad kentinde Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani ve Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Dışişleri Bakanı Ahmet Davudoğlu, Devlet Bakanı Mehmet Aydın ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile beraber incelemelerde bulundu.
Temeli atıldı! (26 Ekim 2009)1,5 yıl yapım, 23.5 yıl işletim süresi ile ihale edilen Çeşme Marina 6 ayda tamamlanacak.
Deprem haritası değişiyor! (26 Ekim 2009)Türk Kızılayı Genel Başkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, bazı illerin depremsellik derecelerinde farklılıklar gösterdiğini açıkladı.
Karabağlar''da tehlike yaratan binalara önlem (26 Ekim 2009)Karabağlar Belediyesi, yıkılmaya yüz tutan, çevrelerine tehlike saçan binalar için harekete geçti. İlk etapta tespit edilen beş eski yapıdan ikisi yıkıldı. Üçü ise çevre sakinlerinin istek ve önerileri doğrultusunda yeniden düzenledi. Başkan Sıtkı Kürüm, bu binalara kimliği belirsiz kişilerin de dadandığını söyledi. Kürüm, "Hem tehlike hem de rahatsızlık yaratıyorlardı. Gereken önlemi aldık" dedi.
Tarih: 26 Ekim 2009 Kaynak: Milliyet
Seferihisar fotoğraflanıyor (26 Ekim 2009)Niko Guido Fotoğraf Dostları Atölyesi üyeleri, bölgenin dört bir yanında çekim yaparken, 13 yabancı öğrenci de Türk gelenekleriyle tanıştı.
Yangınlar sonrası acı veren tablo (26 Ekim 2009)Bu yıl çıkan yangınlar sonrası oluşan tabloyu İzmir Orman Bölge Müdürü Çiftçi açıkladı.170 yangında 1631 hektar alan hasar gördü.Yaralar oluşturulan ağaçlandırma seferberliği ile sarılıyor
Polonezköy''de beton korkusu (26 Ekim 2009)Polonezköy 1830 Polonya Ayaklanması sırasında hükümet başkanı, daha sonra da Polonyalı sürgünlerin siyasi lideri olan Prens Adam Czartoryski tarafından 1842 yılında kuruldu. İlk başta ancak 12 kişinin oturduğu köyün nüfusu zamanla arttı. 1938 yılında Polonezkoy sakinleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına kabul edildi. 1968''de işledikleri toprakların tapusu verildi. Günümüzde Polonezköy''de bin kişi yaşıyor. Özellikle haftasonları bölgedeki turistik tesisler sebebiyle nüfus artıyor.
Bana öyle bir cami yap ki... (26 Ekim 2009)Diyanet İşleri Başkanlığı''nın çıkardığı envantere göre İstanbul''da tam 2 bin 944 tane cami bulunuyor. Bu camilerin büyük çoğunluğu ise tarihi eser olma özelliği taşıyor. Yapımı oldukça eski olan bu mabetlerin bazılarının ismi, bazılarının ise inşa edilme öyküleri oldukça ilginç. Biz de bu hafta İstanbul''da bulunan bazı camilerin öykülerini araştırdık.
Yenilenen Afrodisias Müzesi, ziyarete açıldı (26 Ekim 2009)Aydın''ın Karacasu ilçesine bağlı Geyre Belediyesi''nde bulunan Afrodisias Müzesi''nin açılışı dün yapıldı.
Dereye 500 milyon liralık set (26 Ekim 2009)Hükümet, dere yataklarının ıslahı için 2010 yılı bütçesinde 500 milyon lira ayırdı. Paranın büyük bölümü İstanbul için kullanılacak.
Bornova Metrosu''na 7 Teklif (26 Ekim 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi, yüklenici firmanın taahhüdünü yerine getirmemesi nedeniyle sözleşmesini fesh ettiği Ege Üniversitesi- Bornova metro hattı inşaatı için ikmal (tamamlama) ihalesi gerçekleştirdi.
İzmir Çıtayı Yükseltiyor (23 Ekim 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İzmir Kültür Çalıştayı, alanlarında uzman kültür-sanat ve tasarım aktörleri ile kanaat önderlerini buluşturarak "Türkiye''ye örnek" olacak bir kültürel seferberlik projesinin ilk adımını atacak. "Kapalı devre" gerçekleştirilecek Çalıştay''da atölye çalışmaları da yapılacak.
"5 Yıl Sonra Bambaşka Bir İzmir" (26 Ekim 2009)Urla Belediyesi tarafından yapılacak Urla Meydan Projesi''nin temel atma törenine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İzmir''de doğru şeyler oluyor. 5 yıl sonra bambaşka bir İzmir ve Urla ile karşınıza geleceğiz" dedi.
Belçikalı Mimar Julien De Smedt Konferansı (23 Ekim 2009)Mesleki pratiğini 2006 yılından beri Julien De Smedt Architects (JDS) üzerinden yürüten ve bu aralıkta uluslararası alanda pek çok önemli ödülü kucaklayan De Smedt, verdiği konferansta Türk mimar ve yapı sektörü temsilcilerine seslenerek projeleri ve tasarımlarının altında yatan motivasyonlar hakkında ipuçları verdi.
Will Alsop ve RMJM Ortaklığı (23 Ekim 2009)Dünyaca ünlü İngiliz Mimar ve aynı zamanda Hudson nehrindeki Glenwood Waterfront projesinin tasarımcısı Will Alsop dikkatini tekrar Amerika''ya çevirdi. Resmi açıklamadan sonra RMJM Mimarlık firmasının bir parçası olarak "Will Alsop at RMJM" adında bir stüdyo açıldı.
REDEVCO''dan İki Ay İçinde İkinci Alışveriş Merkezi Açılışı (23 Ekim 2009)Erzurum Alışveriş Merkezi 21 Ekim Çarşamba günü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın video konferans aracılığıyla katıldığı ve kalabalık bir davetli topluluğunun bulunduğu görkemli bir açılış töreni ile açıldı. Merkez, zengin mağaza karmasıyla alışveriş yapmak, yemek yemek ve eğlenmek için birçok cazip fırsat sunuyor. Erzurum Alışveriş Merkezi, Türkiye''nin ilk yeşil alışveriş merkezi ve uluslararası BREEAM Sertifikası''na sahip ilk binası.
Soyak Çevre Dostu Yeşil Binalara Yatırım Yapıyor (23 Ekim 2009)6. Nart Risk Managemet Forum (Risk Yönetimi Forumu) Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Farklı sektörlerin enerji alanındaki çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı Forum’da, gayrimenkul sektörünün tek temsilcisi olarak yer alan Soyak Holding CEO Vekili M. Emre Çamlıbel, “Karbonsal ve Yenilenebilir Enerji alanında üretici ve tüketici kanadında neler oluyor?” temalı oturumda konuştu.
Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.