Haberler

Haberler

Toplam 170 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Belediye Hyatt oteli ve arazisini satışa çıkardı (13 Kasım 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kullanım hakkı 2031 yılına kadar Doğuş Holding''e ait olan Hyatt Regency otelini ve arsasını satışa çıkardı.
Demir yığını Ayasofya''dan çıkarılacak! (13 Kasım 2009)Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansına 151 milyon lira kaynak geldiğini, giderinin ise 93 milyon lira olduğunu bildirdi.
Bir bölge üç alternatif: Rajasthan (13 Kasım 2009)Hindistan''da bir malikane, bir ada ve lüks bir kamp...
Metropolde lüks yaşam: Rezidans ve apart-oteller (13 Kasım 2009)Modern zaman masal kuleleri. Peki onları bu kadar gözde hale getiren nedir?
Kaçak işyerleri yıkılıyor! (13 Kasım 2009)Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Uzunyalı bölgesinde kaçak olduğu belirlenen 100''den fazla iş yerinin yıkılacağını bildirdi.
İşe derelerden başlanıyor... (13 Kasım 2009)Depremler, seller, heyelanlar... Kısacası dünyayı sarsan felaketler... Önlemler alınmadığı takdirde hayat felç olacak. Bunun en son örneğini ise 2 ay önce bir sabah ansızın bastıran yağmurla yaşadık. İstanbul''un sel gerçeği ve alınacak tedbirler...
Taşıma suyla Dünya''yı mı döndürdüler? (12 Kasım 2009)Bilim insanlarının son teorisi: Dünya''daki su, gezegenin oluşmasından sonraki uzun bir süre içinde asteroidlerle uzaydan taşınmış olabilir.
Metrobüs kararları bilim dışı! (12 Kasım 2009)TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlter Çelik, İstanbul''da bulunan metrobüsler konusunda bir açıklama yaptı. Önceki gün Merter''de meydana gelen kaza ile ilgili değerlendirme yapan Çelik, "Uyarıyoruz! Daha büyük facialar yaşanmadan, bilime ve uzmanlara kulak verin" dedi. İstanbul''da ulaşım sorunlarını çözmek iddiasıyla oluşturulan metrobüs sisteminin, bugüne kadar birçok kazaya neden olduğunu hatırlatan Çelik, " Satın alma sırasında yapılan hata ve kural tanımazlık, plansızlık sonucu, benzeri ancak Türkiye''de görülebilecek, ters istikamette bir metrobüs yolu yapıldı. Bu durum dünkü kazada olmayan ancak her an olması muhtemel facialara altyapı oluşturmaktadır. Güzergahın ters olması kaza boyutunu/riskini artıracak bir durumdur." dedi.
Tarih: 12 Kasım 2009 Kaynak: Evrensel
İstanbul''un Dünü ve Bugünü (12 Kasım 2009)Arkitera Mimarlık Merkezi olarak, İstanbul kent makroformunun yıllar içinde, alınan kararlar ve gerçekleştirilen projelere göre nasıl değiştiğini, hem kent genelinde hem de belirlediğimiz stratejik bölgelerde inceleyerek, bu kararların sonuçlarını ortaya koymaya çalıştık. Bu çalışmayı, 3. Köprü tartışmaları ve yeni onaylanan İstanbul Çevre Düzeni Planı kararlarının gündemde olduğu bu süreç kapsamında ele aldık. İstanbul''un kent makroformunun, plansız bir gelişme modeli ve hızlı nüfus artışının durdurulamaması gibi nedenlerden ötürü hızla büyümesi, kentin doğu-batı yönündeki lineer gelişiminin yanısıra artık kuzey yönünde de orman alanlarına doğru ilerlemesine sebep oluyor. Özellikle de kente her geçen gün yapılmak istenen büyük yatırımlar (köprü, havaalanı, toplu konut projeleri...) kentin nüfus artışını büyük oranda arttıracak ve doğal kaynakların yok olmasına sebep olacaktır.
Bu mekanda her şey "buz" gibi (12 Kasım 2009)Norveç''in başkenti Oslo''da dekorasyonu buz kristallerinden oluşan "Buz Bar - ICEBAR" açıldı.
Pasif Ev ile % 95 enerji tasarrufu mümkün (12 Kasım 2009)Isı yalıtımından enerji yönetimine herşeyi planlayan "Pasif Ev"ler ile yüzde 95''e varan oranlarda enerji tasarrufu yapılabiliyor.
E.C.A Primemix''e, IF Design''dan Uluslararası Tasarım Ödülü (12 Kasım 2009)E.C.A, Primemix armatürü ile İtalya''nın Verona kentinde yapılan M Technology Award 2009, IF Design tarafından düzenlenen Uluslararası Tasarım Yarışması''nda ödül kazandı.
İmar''da kavram kargaşası sona eriyor (12 Kasım 2009)Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği değişen talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda revize ediliyor. Yeni yönetmelikle Kocaeli''de daha güzel ve estetik yapılar inşa edilecek.
"Gar Meydanı sorununu çözüme kavuşturacağız" (12 Kasım 2009)Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Gar Meydanı''ndaki sorunu çözeceklerini söyledi. Zeki Toçoğlu, "Gar Meydanı''nda ortak bir çalışma yapmalıyız. Hak sahibi olanların haklarını kendilerine iade edecek çözüm bulmak zorundayız. O bölgede modern bir düzenleme yapmak üzere çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz" dedi.
İnşaat krizden çıkış reçetesi olur (12 Kasım 2009)İnşaat sanayicileri krizin sonlanmasında birinci derecede rol alan inşaat sektörünü, yeterince ilgi gösterilmesi halinde Türkiye için de krizden çıkış reçetesi olarak görüyor. İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD), ''Krizin sonlanmasında birinci derecede rol alan inşaat sektörüne'' Türkiye''de de gereken ilginin gösterilmesinin krizden çıkışta önemli bir reçete olarak görülmesi gerektiğini bildirdi. İMSAD Aylık Ekonomi Raporuna göre, ABD''de 1929 yılındaki büyük buhrandan beri en ürkütücü resesyon olarak görülen krizi sonlandıran sek törün inşaat olduğu, geçtiğimiz hafta açıklanan ABD''de büyümenin yüzde 3,5 düzeyinde gerçekleşmesinde etkili olan inşaat sektöründeki büyümenin bir önceki döneme göre yüzde 23,4 düzeyinde oluştuğu kaydedildi. ''Böylesine büyük bir krizin sonlanmasında birinci derecede rol alan inşaat sektörüne Türkiye''de de gereken ilginin gösterilmesi krizden çıkışta önemli bir reçete olarak görülmelidir'' denilen raporda, Türkiye''de 2008''in Ağustos ayından beri bir önceki yılın aynı dönemine göre gerileme görüldüğü dile getirildi.
Tarih: 12 Kasım 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Atina''nın öteki yüzü (12 Kasım 2009)Her köşe başında, metro çıkışında, Akropolis''in girişinde, Olimpia''nın içinde artık heryerde Afganlı, Bangladeşli, Iraklı, Moritanyalı, Pakistanlı, mülteciler önümüzü kesiyor ve birşeyler satmak istiyor. Artık Atina''da sirtaki ve uzo yerine mülteciler konuşuluyor.
Ani yağış,İzmirlileri hazırlıksız yakaladı (12 Kasım 2009)Önceki gece 02.00''de başlayan yağmur nedeniyle kent felce uğradı. Sokaklardan ev ve işyerlerine kadar her yeri su basarken, ağaçlar devrildi, araçlar yollarda kaldı.
''Nükleerle Yaşamaya Hazır mısınız?'' (12 Kasım 2009)Şimdi 1 milyon kişi biraraya gelerek bu masalı bitirmenin ve nükleer ile yaşamak istemediğimizi göstermenin zamanı geldi. Siz de ''nüklere hayır'' diyen bir milyon kişi içinde olmak istiyor musunuz?
Kopenhag yolunda Türkiye (12 Kasım 2009)WWF-Türkiye''nin iklim değişikliğiyle mücadele konusunda somut adımlar üretmek amacıyla yürüttüğü ‘Kopenhag Yolunda Türkiye Projesi'' kapsamında gerçekleştirilen yuvarlak masa toplantılarından ikincisi 11 Kasım 2009 tarihinde Aydın''da yapıldı.
TOKİ Beypazarı''nda konut yapacak (12 Kasım 2009)Beypazarı Belediyesi''nin 30 dönüm araziyi TOKİ''ye göstermesinin ardından ilçede konut yapımı başlayacak.
Toplam 170 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.