Haberler

Haberler

Toplam 170 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İngilizler Karadeniz''de sağlık şehirleri kuracak (9 Kasım 2009)İngiliz mimarlık şirketi RMJM, Karadeniz''de içinde hastane, rezidans, yaşlı bakım evi ve spa gibi ünitelerin olacağı sağlık şehri projeleri yapmak için yerel ortaklar arıyor.
Şehir planlamacısı Lord proje peşinde (9 Kasım 2009)İngiltere Başkonsolosluğu''nun düzenlediği ''Design in the City'' organizasyonu ile bir araya gelen İngiliz ve Türk gayrimenkul şirketleri işbirliği fırsatlarını görüştü. Ünlü İngilis şehir planlamacı Lord Richars Rogers''ın da katıldığı organizasyonda İngiltere''nin büyük gayrimenkul şirketlerinden Swanke Hayden Connell, RMJM, Farrell, Paul Davis&Partners, Makespace, Musion, Arup, Alastair Binnie ve Avcı ile aralarında Garanti Koza, Enka, Doğuş İnşaat ve Üçgen İnşaat''ın da bulunduğu Türk şirketleri ile bir araya geldi.
Tarih: 9 Kasım 2009 Kaynak: Sabah
Sabiha Gökçen''in yeni terminali bugün açılıyor (9 Kasım 2009)İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı''nın yeni Dış Hatlar Terminali, bugün sabaha karşı ağırlayacağı yolcularla kullanıma açılıyor. Toplam 320 bin metrekarelik alana sahip yeni iç ve dış hatlar terminalleri ve ekleri projesi ile İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı''nın yıllık yolcu kapasitesi 25 milyon kişiye çıktı. Terminalde Avrupa''nın en büyük duty free alanı da bulunuyor.
Tarih: 9 Kasım 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Serdar Canıpek
Limanda ek süre yarın istenecek (9 Kasım 2009)ÖİB''nin EİB Limaş Konsorsiyumu''na Alsancak Limanı''nın 49 yıllığına işletme hakkının devri için verdiği süre pazartesi günü sona eriyor Global Holding-Hutchison ve Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)-Limaş Konsorsiyumu İzmir Limanı''nın devralınması için verilen 45 günlük sürenin bitiminde ÖİB''ye başvuruda bulunacak.
Kışın gri tonlarının hükmetmediği yöre... Tire (9 Kasım 2009)Tire''de hazan mevsimi bir başka yaşanır. Doğa bir sanki bir başka hazırlanır kışa. Kış mevsiminin gri tonları hükmetmez Tire''ye. Dağlarında sarı ve yeşilin renk cümbüşünü birlikte izlemenin keyfine varırsınız Ünlü gezgin Evliya Çelebi''nin seyahatnamesinde "Şehr-i Muazzam" olarak tanımladığı kentin tarihçesi 5000 yıl öncesine kadar uzanıyor. Osmanlı ordusunun urganları da dokumacılığıyla ünlü Tire tezgahlarında üretilmiş...
Yeni imar planı, Valiliğin yaptığı itiraza takıldı (9 Kasım 2009)11 yıldır açılan davalarla inşaatı durdurulan ve "utanç çukuru"na dönüşen Basmane Meydanı''ndaki Dünya Ticaret Merkezi ile ilgili Büyükşehir Belediyesi''nin yaptığı yeni imar planı düzenlemesi İzmir Valiliği''nin yargıya yaptığı itiraza takıldı.
"Çadır kurdurtmam" (9 Kasım 2009)Kocaoğlu, gündemden düşmeyen tartışmalarla ilgili, "Burası hava koşullarına göre kapalı mekan haline getirilemez" dedi.
Denizli Hükümet Konağı ve Çevresi Yarışması Üzerine... (9 Kasım 2009)Denizli''de çok tartişilan hükümet konaği ve çevresi projesi, yarişmanin sonuçlanmasi ile tartişmalar noktalandi diye düşünülürken yeni girişimlerle tekrar tartişmalarin alevlenmesine yol açiliyor.
Bu vadide kongre yapılır! (9 Kasım 2009)Muhsin Ertuğrul Sahnesi''nin yıkıldığı gün görüştüğümüz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Abdurrahman Uçak, büyük bir tereddüt içerisindeydi. "Merkezi IMF toplantılarına yetiştirebilirsek ne âlâ!" diyordu. Aradan bir yıl geçti, merkez tamamlandı, IMF ve Kazak yetkililerini ağırladı. Yıkım günü tereddüt yaşayan Uçak, bize güle oynaya Kongre Merkezi''ni gezdirdi.
"Ekspres Yol" Nefes Aldıracak (9 Kasım 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin İnönü Caddesi ile Yeşillik Caddesi arasını 2 kilometre kısaltacak "ekspres yol" projesinde kamulaştırma çalışmaları hız kazandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, büyük kamulaştırma bedelleri ödediği projelerden bir tanesini daha yaşama geçiriyor.
Küreselleşmenin Evreleri ve Farklı Varoluş Biçimleri (9 Kasım 2009)Helenistik çağın felsefecileri evreni büyük, kusursuz bir yuvarlak olarak düşünmüş ve adını "kozmos" koymuşlardı. Geometrik bir biçim olarak yuvarlağı idealleştiriyor, dünyayı yüce geometrik bir biçim olarak algılıyorlardı. Antik çağ insanı bu algı dolayısıyla her şeyi içeren bir gökkubbenin altında kendini güvencede hissediyordu.
İstanbul''un altında başka bir dünya var (9 Kasım 2009)Şehrin birkaç metre altına inip sarnıçlar, tüneller ve saray odalarını keşfetmek isteyenler, ellerine bir fener alıp heyecanlı bir tura çıkıyor.
Dünyanın yeni merkezi: İstanbul (9 Kasım 2009)İstanbul sadece son iki ayda üç önemli etkinliğe ev sahipliği yaptı. IMF toplantısı, Dünya Su Formu ve Fashionable İstanbul... Tüm bunlar küresel çağın yeni bölgesel gücünün Türkiye, merkezinin de İstanbul olduğuna işaret ediyor.
Türkiye''yi yerin dibine batıran tanıtım rehberi (9 Kasım 2009)İngiltere ve ABD''nin en önemli 20 rehberinin kitabında, "Ülke yankesiciler, jigololar, kocasını aldatan kadınlar, üç kağıtçı taksicilerle dolu" anlatımlarından geçilmiyor.
Vatandaşlar halk plajına kavuşacak (9 Kasım 2009)Tuzla Belediyesi''nce, hafriyatlar kaldırıldıktan hemen sonra hızla uygulamaya konulacak "1. Etap Çevre Düzenleme ve Bitkilendirme Projesi" kapsamında sosyal tesisler, spor tesisleri, yeşil alanlar ve yürüyüş parkurları oluşturulacak. Projeyle, 25 kilometre uzunluğunda sahil bandına sahip Tuzla''da yaşayan vatandaşlar, yaz aylarında rahatça denize girebileceği bir plaja da kavuşmuş olacak.
Tarih: 9 Kasım 2009 Kaynak: Sabah
290 Bin Kişilik 4 Arıtma "Gün Sayıyor" İzmir''de Büyük Çevre Seferberliği (9 Kasım 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi, 24 milyon TL''lik harcamayla yapımını tamamladığı Ayrancılar-Yazıbaşı, Torbalı, Menemen ve Seferihisar arıtmalarını önümüzdeki günlerde peş peşe hizmete açacak. Bu 4 yeni tesis, toplam 290 bin kişinin evsel atığını arıtacak.
Yüzde 3. köprü (9 Kasım 2009)Anket sonuçlarına göre 3. köprünün kent trafiğini rahatlatacağına inanan İstanbullu oranı sadece yüzde 3. İstanbul Boğazı''na yapılması planlanan 3. köprü, çevre katliamına yol açacağı, büyük rant vurgunlarının yaşanacağı ve trafik sorununa çözüm olmayacağı gerekçesiyle toplumun büyük kesiminden tepki görüyor. Gündeme geldiği günden bu yana eleştiri oklarını üzerine toplayan 3. köprü projesiyle ilgili tartışmalara bir yenisi eklendi. Dünyanın büyük kentlerinde yaptığı sosyal araştırmalarla adını duyuran Urban Age projesinin İstanbul''da gerçekleştirdiği anketten, 3. köprü savunucularını şaşırtan sonuçlar çıktı.
Melen''den su gibi para akacak (9 Kasım 2009)İstanbul''un 2040 yılına kadar su sorununu çözmesi planlanan Melen Suyu Projesi, maliyetini 5 yılda çıkaracak. Bu proje, günlük 2 milyon metreküp suyun tüketildiği megakente günde 3 milyon metreküp su sağlayacak. Projeyle ilgili açıklama yapan DSİ 14. Bölge Müdürü A. Cüneyt Gerek, Melen Suyu Projesi''nin tek başına 10 milyonluk kentin yıllık su tüketiminin 1.5 katını sağlayacağını söyledi
Başkan''dan "Tarihi" Çağrı (9 Kasım 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen "Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri" sahiplerini buldu. Başkan Aziz Kocaoğlu, imkanı olan herkesi kent merkezindeki tescilli yapıları satın alarak restore ettirmeye çağırdı.
Seyrantepe Metrosu Galatasaray Stadı''ndan önce bitti!... (9 Kasım 2009)Sanayi Mahallesi-Seyrantepe Metrosu''nun test sürüşünü gerçekleştiren Başkan Topbaş, söz verdikleri gibi Galatasaray''ın yeni stadı bitmeden metroyu buraya getirdiklerini belirterek, "TEM''in altına inşa ettiğimiz üç tünelle stada rahatlıkla ulaşılacak. Maç günleri buradan Taksim''e kadar kesintisiz gidilecek" dedi.
Toplam 170 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.