Haberler

Haberler

Toplam 170 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Büyükşehir''den Gaziemir''e 8 Kilometrelik Kanal (9 Kasım 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir''in Sevgi, Gazi, Dokuz Eylül mahalleleri ile Pirenlik mevkiine 1.4 milyon liralık yatırımla 8 kilometre yağmursuyu kanalı döşeyecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içinde yağışlarda sıkıntı yaşayan bölgelerde alt yapı yatırımlarını hızla sürdürüyor.
Gümrükçüoğlu: Tarihi kente tarihi çözüm getireceğiz (9 Kasım 2009)Trabzon''da yaşanan sel felaketinin ardından, Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu''na makamında geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Lenin''in heykelini turuncuya boyadılar (9 Kasım 2009)Sovyetler Birliği''nin kurucularından Bolşevik Devrim''in lideri Vladimir Lenin''in Kaliningrad bölgesindeki heykelini, devrimin yıl dönümünde turuncuya boyadılar. Kızıl Devrim''in önderlerinden Lenin''in heykeline yönelik saldırılar son yıllarda artıyor.
Deniz manzaralı Film platosu (9 Kasım 2009)Bütünüyle doğal SİT alanı olduğu için çivi bile çakılamayan, Boğaz yasası nedeniyle fabrikaları kapatılan Beykoz Belediyesi ekonomik sorunlarını çözmek için çareler arıyor. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçede gelir ve istihdam sağlamak için askeriyenin terk ettiği bölgede dev film stüdyoları inşaa edeceklerini söyledi.
Berlin Duvarı Olmadan 20 Yıl (9 Kasım 2009)Almanya''nın, Almanya Cumhuriyeti (Bundesrepublik Deutschland - BDR) ve Almanya Demokratik Cumhuriyeti (Deutsche Demokratische Republik - DDR) adıyla doğu ve batı olarak iki ayrı devlet halini almasının ardından tarihi bir bölünmüşlük sembolü haline gelen Berlin, bugün doğu ve batı bölgelerinin tekrar bir araya geldiği günün, yani Berlin Duvarı''nın yıkılışının 20. yıl dönümünü kutluyor. Soğuk savaşın bitişini ve Avrupa''nın yeniden bir araya gelişini simgeleyen 9 Kasım''da, kentin geçirdiği dönüşümü anlatan açık hava sergileri ve kutlamalar düzenleniyor.
Bursa yeniden ‘yeşil` olacak (9 Kasım 2009)Kentin yeşil dokusunu koruma, geliştirme ve yaşanabilir bir Bursa oluşturmak amacıyla bir milyon fidanı toprakla buluşturmayı hedefleyen Osmangazi Belediyesi ilk adımı attı.
Tarih ve şövalyeler kenti Rodos (9 Kasım 2009)Çeşitli medeniyetleri içerisinde barından, dünyanın ikinci büyük kalesinin yer aldığı ve tarihe ''''Şövalyeler Kenti'''' olarak geçen Rodos, tarihe tanıklık ediyor.
"Kentsel Gelişim ve Toplu Konut" (9 Kasım 2009)Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Viyana Belediyesi''nin İşbirliği İle Düzenlenen "Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ve Toplu Konut" Konulu Sergi Zafer Çarşısı''nda Açıldı.
Ünlüler yatırımı Çukurcuma''ya yaptı (9 Kasım 2009)Çukurcuma''da eskici, marangoz ve antikacıların yerlerini konsept butikler, modacıların tasarım evleri, sanat galerileri ve takı atölyeleri almaya başladı. Yıkılmaya yüz tutan metruk binalar ise butik ve apart otel kimliğine bürünüyor.
AVM''lere ikinci şok! (9 Kasım 2009)Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Başkanı Canip Karakuş, kapalı alanlarda sigara yasağının ardından, domuz gribi nedeniyle halkın kapalı alanlara girmeme eğiliminin Alışveriş Merkezleri''ndeki (AVM) mağazaları ve restoranları vurduğunu söyledi. Sigara yasağından yüzde 50''leri aşan oranda ciro kayıplarına neden olduğunu belirten Canip Karakuş, ''Bu iki kriz, küresel krizden daha fazla etki oluşturdu'' şeklinde konuştu.
Tarih: 9 Kasım 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Esenketliler yasadışı imarı durdurdu (9 Kasım 2009)Uygulamalarıyla sık sık tartışma konusu olan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu''nun bir uygulaması daha mahkemeden döndü. Esenkent merkezindeki yeşil alanları hukuksuz bir şekilde imara açan Kadıoğlu''nun kararı, geç de olsa mahkeme tarafından iptal edildi.
"Adil" kenti ne demek? (9 Kasım 2009)Bugün, mekân ve kültür arasındaki ilişki bağlamında "kentlilik hakkı"nı ve "adil kent" arayışını, hem mekânsal, hem de toplumsal değişime referansla incelemek gerekiyor. Çevremizde örnekler yok değil.
İstanbullu kara yolunu daha çok seviyor (9 Kasım 2009)Trafik sıkışıklıklarının ulaşımı kabusa çevirdiği İstanbul''da, her gün yaklaşık 5 milyon kişi toplu taşıma araçlarını tercih ediyor.
''Buralar dutluktu'' cumhuriyeti (9 Kasım 2009)İstanbul''un gözde alışveriş merkezlerinin yığıldığı bölge 29 yıl önce çiftlikti. Arazi park olacak diye kamulaştırıldı. Yaz boz tahtasına dönen ''şehirleşme'' ataklarında sık sık statü değiştirdi. Şimdi arazide milyonlarca dolarlık yeni bir yatırım yükseliyor...
Süleymaniye''de tapulu külliye derdi! (9 Kasım 2009)Eskiden tıp, matematik öğretilen külliye odalarından dördü bugün ''atık kâğıt'' deposu. Odalar zamanında özel şahıslara satılıp tapu verilmiş. Şimdi 2010 restorasyonu kapsamında kâğıt toplayıcılarına ''ebru, minyatür işi yapın'' deniliyor.
The Sunday Times: İstanbul, harikalar şehri (9 Kasım 2009)The Sunday Times gazetesi, "Türkiye''nin Kültür Başkenti" dediği İstanbul''un, AB tarafından "2010 üç kültür kenti"nden biri olarak ilan edildiğini anımsatarak "AB''nin, bu güzel kentine verdiği bu yeni unvan, oraya gitmek, sonra yeniden ve yeniden dönmek için bir bahane veriyor" diye yazdı.
Koç Ailesi''nden Metropolitan''a 75 yıllık imza (9 Kasım 2009)Geçtiğimiz ay, ABD''de ''Hayırseverliğin Nobeli'' olarak kabul edilen Carnegie Vakfı madalyasına layık görülen Koç Ailesi, yine ABD''de Türkiye için gurur duyulacak bir hayır işine imza attı. Vehbi Koç Vakfı, kuruluşunun 40. yılında, dünyanın en ünlü müzelerinden New York Metropolitan Müzesi''nin 2011 yılında yenilenmiş ve genişletilmiş olarak ziyarete açacağı İslam Eserleri bölümünde iki ''Osmanlı Sanatları'' galerisine maddi destek veriyor.
Olimpiyat Parkı''na tam not (9 Kasım 2009)Konya''nın merkez Karatay İlçe Belediyesi''nin önemli projelerinden biri olan Olimpiyat Parkı tamamlanıyor.
Laundromat mağaza içinde mağaza (9 Kasım 2009)İki genç tasarımcı Yasemin Özeri ve Öykü Thurston''ın Galata Kuledibi''nde açtığı Laundromat, ''mağaza içinde mağaza'' konseptiyle, tasarım meraklıları için farklı bir deneyim sunuyor. Yasemin Özeri ve Öykü Thurston, geçen yaz sonunda düzenlenen Galatamoda ile isimlerini geniş bir kitleye duyuran ve tasarım dünyasının ilgisini çeken isimlerdendi.
Depremzedeler 34 yıldır konut bekliyor (9 Kasım 2009)Diyarbakır''ın Lice ilçesinde 34 yıl önce meydana gelen depremin yaraları hâlâ sarılamadı. Lice''yi yerle bir eden sarsıntıda zarar görenler için geçici olarak prefabrik evler kuruldu, kalıcı konutların 3 yılda yapılacağı sözü verildi.
Toplam 170 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.