Haberler

Haberler

Toplam 179 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"Bölgeyi Bölge Yapan Mahalle Kavramıdır" (20 Kasım 2009)19 Kasım 2009''da Santralistanbul''da Kale Tasarım Merkezi tarafından altıncısı düzenlenen etkinliğin konuğu Melkan Gürsel Tabanlıoğlu''ydu.
Çikolatadan heykeli yapılacak (20 Kasım 2009)Galata Kulesi''nin, Guinness Rekorlar Kitabı''na girmek için çikolatadan heykeli yapılıyor. İsviçreli çikolata markası Milka, çikolata festivali çerçevesinde dünyanın en uzun, Türkiye''nin ilk dev çikolata heykeli olarak Galata Kulesi''ni yapıyor.
TRT sanatçılarından eylem (20 Kasım 2009)TRT İstanbul Radyosu sanatçıları, tadilat nedeniyle stüdyolarının 1 yılı aşkın süreyle kapalı olduğunu belirtirek, ilginç bir eylem yaptı. İstanbul Radyoevi''nin 60. kuruluş yıldönümünde Harbiye''deki radyoevi önünde toplanan sanatçılar, türkü söyleyerek stüdyolarının açılmasını istedi. Sanatçılara vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdi.
Kâğıt üstündeki projelerle İzmir ilerlemez (20 Kasım 2009)Saadet Partisi İl Başkanı Şerafettin Kılıç, Büyükşehir Belediyesi''nin altı üstü 8 kilometrelik metro hattını 10 yılda bitiremeyerek beceriksizlik rekoru kırdığını kaydetti. Kılıç, kâğıt üstünde kalan projelerle İzmir''in ilerleyemeyeceğini kaydetti.
Eskişehir Hanı gerçek kimliğine kavuşuyor (20 Kasım 2009)Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Eskişehir Hanı mülk sahipleri ve esnafı ile bir araya geldi. Kayhan bölgesinin ayağa kaldırılması konusundaki çalışmaların sürdüğünü söyleyen Altepe, Eskişehir Hanı restorasyonunun da bu çalışmalar kapsamında olduğunu vurguladı.
Bayındırlık müsteşarı Konya''da yapı denetimini anlattı (20 Kasım 2009)Çeşitli toplantılara katılmak üzere Konya''ya gelen Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Şaban Önder Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek''i ziyaret etti. Kıraç, yapı denetimi konusunda Bakanlık olarak hazırladıkları elektronik yapı denetim sistemi hakkında bilgi verdi.
"Yeşil şehirler" zirvesi (20 Kasım 2009)2008 yılında San Francisco''da gerçekleşen "Ecocity Dünya Zirvesi" bu sene 8. kez İstanbul''da düzenleniyor.
Kominist liderlerin tatil merkezi Ohrit (20 Kasım 2009)Ohrit golü kıyısındaki bu tarihi Osmanlı kenti, şimdi orta Avrupalı ve Makedon halkın tatil beldesi Yazın sayfiye yeri olan şehir, yakınındaki Mavrova kayak merkezi ile kış turizmine de açık.
Dünyayı gençler kurtaracak (20 Kasım 2009)İklim savunucuları gençler işbaşında... 9 ülkeden 35 genç birarada...
Dünya için geri sayım başladı (20 Kasım 2009)Kopenhag''da yapılacak BM İklim Zirvesi yaklaşıyor... Kopenhag''da neler olacak?
Yıldırım, Foça Balıkçı Barınağı''nı hizmete açtı (20 Kasım 2009)Ulaştırma Bakanı, Sığacık ve Çeşme Yat limanları ile Kemalpaşa-Turgutlu demiryolunun 2010''da biteceğini, İstanbul-İzmir Otoyolu inşaatına iki noktadan birden başlanacağını müjdeledi.
İki mezara rastlanıldı (20 Kasım 2009)Osmanlı İmparatorluğu''na 92 yıl başkentlik yapan açık hava müzesi görünümündeki Edirne''de tarihi eserlerin restorasyonu devam ediyor.
Avrupa''ya adını yazdıracak! (20 Kasım 2009)2 yıldır gündemden düşmeyen Galatasaray''ın Seyrantepe Stadı inşaatı için nihayet çizgiler netleşti. Varyap-Uzunlar ortaklığı ve ünlü bir mimarın imzasıyla yapımı gerçekleştirilen stadyum, İstanbul''u ve spor camiasını şimdiden heyecanlandırmaya başladı...
Dünya Devleri VFR Teknolojisinin Yeni Trendlerini Anlattı (20 Kasım 2009)Form Group''un 18 Kasım 2009 tarihinde Swissotel The Bosphorus İstanbul otelde düzenlediği "VRF Teknolojisinde Yeni trendler ve Enerji Verimliliği" semineri yoğun ilgi gördü.
Antarktika bir ara daha sıcakmış (20 Kasım 2009)Antarktika''nın, 128 bin yıl önce, bugünkünden 6 derece daha sıcak bir dönem geçirmiş olabileceği bildirildi. Yapılan araştırma, iki buzul çağı arasındaki son dönemde, 128 bin yıl önce, iklim değişikliğinin Grönland’deki buzulların kısmen erimesine ve deniz düzeyinin yükselmesine (bugünkünden 4-6 metre fazla) yol açtığını gösterdi. Antarktika’dan alınan örnekleri inceleyen bilim adamları, buzul çağları arasındaki dönemde, sıcaklığın sanılandan 2 kat fazla, yani bölgenin, o dönemde günümüzdekinden en az 6 derece daha sıcak olduğu tezini savundular. Sıcak dönemlerde Doğu Antarktika’daki buzul yapısının bugüne dek sanılanın tersine, iklim değişikliğinden daha az etkilendiğine dikkati çeken bilim adamları, bu dönemlerde sıcaklık ve buzul yapısı arasındaki ilişkinin bölgeden bölgeye farklılık gösterdiğini de vurguladılar. "Nature" dergisinde yayımlanan araştırmada bilim adamları, geçmişteki buzul çağları arasındaki dönemlerin, iklim değişikliğinin sonuçlarını daha iyi anlamaya yardımcı olabileceğine dikkati çektiler.
Tarih: 20 Kasım 2009 Kaynak: Radikal
Kruvaziyer turizmi sevdik (20 Kasım 2009)Dünyada hızla artan bir trend kazanan kruvaziyer turizmi giderek daha fazla ilgi görüyor. Alsancak Limanı''na her hafta uğrayan gemi sayısı önümüzdeki yıl 5''e ulaşacak.
Yeniden Varolmak: Thames Gateway (20 Kasım 2009)Thames Gateway, Doğu Londra''dan başlayarak Thames ırmağı boyunca uzayan, 40 mil uzunluğa sahip, kentsel dönüşüm için öncelikli bir bölge. Toplamda yaklaşık 1,6 milyon insanı barındıran ve 500 bin kişiye istihdam sağlayan yerleşim, toplu taşıma olanaklarının eksikliği, servis alanlarının yokluğu, işsizlik ve sağlıklı konutlaşmanın bulunamayışı sebebiyle de ülkenin en sorunlu yerlerinden biri olarak biliniyor. Thames Gateway, Londra için öncelikli bir proje. Bölge Planlama Ajansı Thames Gateway''i Londra ve Güneydoğu ile birlikte "Gelişim için temel fırsat" olarak tanımlarken, Londra Belediye Planlama Birimi de bunun önemini doğruluyor. Thames Gateway 14 bölgeden oluşuyor. 2003 Şubat ayında Bakanlık, Sürdürülebilir Komüniteler Hareket Planı''nı duyurdu.
Yaşasın Mimari''nin Son Bölümü, Mimarlığın Geleceğine Bakıyor (19 Kasım 2009)"Geleceğin Mimarlığı, Mimarlığın Geleceği" temalı 13. bölümle Yaşasın Mimari dizisi sona eriyor. İstanbul Serbest Mimarlar Derneği''nin NTV ile birlikte hazırladığı dizinin bu bölümünde, sosyal ve teknolojik gelişimlerin hayatımızı ve mimarlığımızı nasıl etkileyeceği, mimarlığın bu gelişime ne tür cevaplar vermekte olduğu, yine örnek yapılar üzerinden anlatılıyor.
Enerji faturalarında tasarruf (19 Kasım 2009)Türkiye''de binalarda harcanan enerji israfı yılda 10 milyar doları buluyor. Isı yalıtımı ile 10 dairelik bir apartman 40 bin TL yalıtım yatırımı yapıyor. 12 ay sıfır faizle daire başına ayda 300-350 TL ödemeyle ısı yalıtımından uzun dönemli tasarruf sağlanıyor. Dairelerin ortalama doğalgaz faturasının 200-250 TL olduğu dikkate alındığında yalıtım ile bu faturaların yarı yarıya inebiliyor.
Tarih: 19 Kasım 2009 Kaynak: Sabah Emlak
Isı yalıtımlı seramik satışa çıkıyor (19 Kasım 2009)Bilecik''in Söğüt ilçesinde inşaat malzemesi satan Salim Avcı, iki yıldır üzerinde çalıştığı ısı yalıtımlı seramiği tescil ettirmek için Türkiye Patent Enstitüsüne müraacat etti. Avcı, yüzde 50 ısı yalıtımı sağlayan seramiği döşemeye hazır hale getirdiğini kaydetti. Bu çalışmanın seramik sektörüne ve vatandaşa önemli kazançlar sağlayacağını ifade eden Avcı, 21 kez deneme üretimi yaptığı ürünün evinde uyguladığını bildirdi. Avcı, "Teraslar, balkonlar, banyo, mutfak ve dış cephede kullanılabilir. Eşdeğerlerine göre daha ekonomik" dedi.
Tarih: 19 Kasım 2009 Kaynak: Sabah Emlak
Toplam 179 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.