Haberler

Haberler

Toplam 99 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"Güneş enerjisine yönelmeliyiz" (27 Kasım 2009)Makine Mühendisleri Odası''nın (MMO) düzenlediği 4. Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu''nda...
Kuşadası Limanı''ndaki imar planına iptal (27 Kasım 2009)Aydın''ın Kuşadası ilçesinde bulunan Kuşadası Limanı için Bayındırlık ve İskan Bakanlığı onayıyla yapılan imar planı, Danıştay 6. Dairesi tarafından iptal edildi.
Bazlar 9 Kat Artacak! (26 Kasım 2009)Sağlık uzmanlarının, sıhhi gerekçelerle itiraz ettiği ''yerleşim yerlerine yakın kurulan baz İstasyonları''na bir tepki de hukukçulardan geldi.
İstanbul''un Duman Hali (26 Kasım 2009)Günlerdir İstanbul''da görüş mesafesini 100 metreye kadar düşüren sis, hayatı zorlaştırmaya devam ediyor. TEM yolunda 15 araç zincirleme kaza yaparken, havalimanları inişe geçmek isteyen uçakları başka alanlara yönlendirdi
İstanbul''da Japon rüzgarı (26 Kasım 2009)Sou Fujimoto ilkel mimarlığı İstanbul''da sorgulayacak.
Çiğli''de Beşibiryerde Açılış (26 Kasım 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin Çiğli Anadolu Caddesi''nde yaptığı 5 asansörlü-yürüyen merdivenli üst geçit törenle hizmete girdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin ana arterlerinde gerekli olan noktalara asansörlü- yürüyen merdivenli üst geçitler kazandırıyor.
33,5 milyon Euro''luk dev tesis (26 Kasım 2009)Dow, Türkiye''ye plastik tesisi için yeni bir yatırım yaptı.
Yeni bir vakıf üniversitesi kuruluyor! (26 Kasım 2009)Üniversitenin adı ''İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'' olacak.
Soyer, "Sakin Şehir" dosyasını teslim etti (26 Kasım 2009)İtalya''da bulunan Seferihisar Belediye Başkanı, Sakin Şehir başvuru dosyasını Cittaslow Genel Sekreteri Pier Giorgio Oliveti''ye sundu.
"Uludağ''da tek otorite yerel yönetim olmalı" (26 Kasım 2009)Uludağ''ın tartışıldığı panelde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Beyaz Cennet''te çözümün tüm yetkilerin Büyükşehir Belediyesi''ne verilmesi olduğunu söyledi.
Hollandalı Corio Akkoza’dan çıkıyor (26 Kasım 2009)Akmerkez''in halka arz edilen hisselerini 2005''te alarak Türkiye pazarına giren Hollandalı Corio, Esenyurt Akkoza projesindeki ortaklığını bitirmeye hazırlanıyor.
Sulukule hazırlanıyor (26 Kasım 2009)Kentsel Yenileme Projesi kapsamında Sulukule''de başlayan yıkımlar tamamlandı. Geride, TOKİ''nin Gaziosmanpaşa''daki evlerinde yapamayıp geri dönen ve yıkıntılar arasında yaşamaya devam eden birkaç Roman kaldı.
Yeşil Işık (26 Kasım 2009)Sabri Ünlütürk: İşaleminin limana sahip çıkmasını çok olumlu karşılıyorum Eli Alharal: TOBB''un katkısıyla Deutsche Bank''ın açığı kapatılmış olacak.
Mimarın Çılgın Yapay Dağ Önerisi (25 Kasım 2009)900 m yüksekliğinde kar şapkalı yapay dağ, Berlin şehri için dönüm noktası olan Mimar Jacob Tigges tarafından önerildi. Berg olarak da bilinen dağ, şu an kapalı olan tarihi Tempelhof Havaalanı''nı yok etti. Aynı zamanda dünyanın en büyük insan üretimi dağı olacak. “Kaçık” Alman mimar, karla kaplı yamaçların kayak için ideal bir yer yaratacağını umuyor. Zaten yerel medyadan da onay almış durumda. Mimar projenin avantajlarını arttırarak Hamburg ve Munih gibi Almanya''daki diğer şehirleri ve Ortadoğu ülkelerini bu duruma yönelik cesaretlendireceğine inanıyor.
Tarih: 25 Kasım 2009 Kaynak: Architects'' Journal Çeviren: Derya Yazman
Akmerkez''de Sıradışı WC''ler (25 Kasım 2009)Pergel İnşaat''ın Ocak 2009''da renovasyonuna başladığı sıra dışı WC''lerin ilki kullanıma açıldı. Tasarımı merkez ofisi Bangkok''ta bulunan "Concept I" firması tarafından yapılan Akmerkez Alışveriş Merkezi''nin WC''lerinin uygulaması Pergel İnşaat ile yürütülüyor.
Sürdürülebilir Şehri Bölgelemek (25 Kasım 2009)Yaklaşık 1 hafta önce Seçim Günü, Bloomberg Yönetimi ilki 2002''de gerçekleşen 100. bölgeleme değişimini duyurdu. New York şehrinde bölgeleme sistemi, şehrin konut alanlarının, çalışanlarının ve turistlerin yaşam kalitelerini arttırmak ve kentin sürdürülebilirliğini sağlamak için en önemli düzenleyici araçlardan biri.
Kâbe Yeniden Yapılanıyor (26 Kasım 2009)Hac mevsiminin gelmesiyle Kâbe''deki projeler de tekrar konuşulmaya başlandı. İslam dininin şartlarından biri olan Hac ziyaretini yerine getirmek üzere, her yıl 3 milyondan fazla Müslümanın ziyaret ettiği Suudi Arabistan’ın Mekke kenti yeniden imar ediliyor. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru duyurulan ve tarihin en önemli yenileme projelerinden biri olması beklenen hükümetin şehri yeniden imar etmek amacıyla hazırladığı proje çerçevesinde üç milyon kişinin aynı anda ibadete edebileceği bir cami kompleksi, konaklama ve kültür alanları inşa edilmesi planlanıyor. Aralarında Zaha Hadid, Norman Foster ve Atkins Architecture''ın adının geçtiği 18 mimarın katılacağı proje, Dünya''nın en kutsal yapılarından birisi olan halihazırda 900.000 kişilik Mescid-i Haram''ın üç kat büyütülmesi anlamına geliyor.
4. Beton Tasarım Yarışması için Başvurular Başladı (25 Kasım 2009)Belçika, Almanya, İrlanda ve Hollanda''nın desteklediği, Türkiye organizasyonu ise Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından gerçekleştirilen 4. Beton Tasarım Yarışması için başvurular başladı.
Sonsuz Şehir (25 Kasım 2009)Müze, uyuşuk bir 20 yüzyıl apartman binası ve Flaminio adlı eski bir ordu barakasının bulunduğu mahallede yer alıyor. Sokaktan içeri çekilmiş, bir bloğun ortasında çakıl plazasına bakan bina görsel bir şölen sunmuyor, hatta ilk bakışta şaşırtıcı derecede sakin görünüyor. Güney cephesinde pürüzsüz, neredeyse ipeksi betonarme formun büyük kısmı geçici sergiler için galeriye dönüştürülen yaşlı bir fabrika binasının arkasına gizleniyor. Kuzey cephesi ise ana galerilerin uzun kıvrımlı duvarı ile korunuyor. Ona doğru yürüdükçe enerji birikiyor. En iyi rota, Luigi Poletti Sokağı''ndan geçip araziye kuzeybatıdan yaklaşanı.
Kale Kilit Kurucusu Sadık Özgür Divriği''ye Hastane Yaptırıyor (25 Kasım 2009)TC Sağlık Bakanlığı Sadık Özgür Divriği Devlet Hastanesi''nin temel atma töreni, 19 Kasım 2009 tarihinde yapıldı. Hastane temel atma törenine, Kale Kilit Onursal Başkanı Sadık Özgür, Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Kale Kilit Yönetim Kurulu Üyesi Sema Gürün, Kale Kilit Yönetim Kurulu Üyesi Güner Acar, Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Kızıltan, Kale Kilit Genel Müdürü Ali İhsan Yalçın, Sivas Valisi Ali Kolat, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök ve çok sayıda Divriğili katıldı.
Toplam 99 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.