Haberler

Haberler

Toplam 99 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
KTM 209: "Markanın Kimliği: Ambalaj" (25 Kasım 2009)Kale Tasarım Merkezi tarafından gerçekleştirilen, tasarımın farklı disiplinlerinden profesyoneller ile üniversite öğrencilerinin bir araya geldiği KTM209 Buluşmaları''nın dördüncüsü Orhan Irmak Tasarım''la hayata geçiyor.
Barbie bebek gibi ama konuşmaya başlayınca... (25 Kasım 2009)Trump''ın Başkan Yardımcısı Ivanka Trump, "Yer döşemesinden dış dizaynına kadar her santimetre karesinde emeğim var. Ön satışlarda dairelerin yüzde 45''ine talep gelmesi olağanüstü bir başarı" dediği Trump Towers İstanbul''un 26''ncı katını kendine ayırttı. Trump, "İstanbul''da otel yapmak için yer arıyoruz, yılın bir bölümünü burada geçirebilirim" dedi.
Teknokentte top Fransızlar''da (25 Kasım 2009)C.I.COM''un, Urla''da kurmayı planladığı teknoloji geliştirme bölgesi için 15 bin dönüm daha ek yer talebine ''evet'' diyen İYTE, üniversiteye ait araziler için ayrı ayrı projeler sunulmasını istedi.
Türkiye''nin ilk sergi salonlu otoparkı açılıyor (25 Kasım 2009)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı trafik sorununu çözmek için uyguladığı projelerin "Otopark" ayağında da önemli yatırımlara imza atıyor.
Irak''ın tarihi hazineleri sanal ortama taşınıyor (25 Kasım 2009)İnternet arama motoru Google, ABD işgali sırasında yağmalanmasıyla dikkatleri çeken, insanlık tarihinin en eski eserlerinin bulunduğu Irak Ulusal Müzesi''ndeki hazineleri sanal ortama taşıyacak.
Buzulların Adresi Yeni Zelanda (25 Kasım 2009)200 metrelik 100''den fazla buz kütlesi, Yeni Zelanda''ya doğru sürükleniyor. Antarktika''dan kopan 100''den fazla buzulun, Yeni Zelanda''ya doğru sürüklendiği anlaşıldı.
''TOBB, Arkas ve İzmir Belediyesi, Alsancak Limanı''na ortak olsun'' (25 Kasım 2009)Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, özelleştirilmesinin ardından devir işlemleri geciken İzmir Alsancak Limanı hakkında endişe duyduklarını belirtti.
Kâbe''de son Osmanlı izi de siliniyor (25 Kasım 2009)Kâbe çevresinde başlatılacak projeyle Osmanlı''nın Kâbe''ye saygı için kısa tuttuğu kubbelerin (revakların) yerini, bazıları 55 kat yüksekliğe çıkan onlarca bina alacak.
Hayaldi, Gerçek Oldu (25 Kasım 2009)Torbalı''da İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ayrancılar -Yazıbaşı-Kuşçuburun Atıksu Arıtma Tesisi törenle hizmete girdi. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, "Hayallerimiz gerçek oldu" diyerek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu''na teşekkür etti.
Çaybaşı Mesajları (25 Kasım 2009)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çaybaşı Çok Amaçlı Salonu''nun açılış töreninde konuştu: "Biraz yan yana durmak, biraz dayanışma içinde olmak ve birbirimizi sevmek. Hepsi bu. Bunu başardığımız sürece bu ülke beş yılda ayağa kalkar, on sene sonra da her bakımdan dünyanın kalkınmış on ülkesi içine girer"
Üçyol-Üçkuyular ihalesi bir kez daha iptal oldu (25 Kasım 2009)Makro Yapı ve Ticaret Ltd''in "kendilerine davet gönderilmediği" yönündeki şikayetini haklı bulan Kamu İhale Kurumu, Büyükşehir Belediyesi''nin metro hattıyla ilgili açtığı ihaleyi iptal etti.
İzmir''in İki Yüzü (25 Kasım 2009)Rahmetli Tezer Özlü’nün tavsiyesine uyup İzmirlilerin de aynaya bakma zamanının geldiğini düşünüyorum.
Zaha Hadid Padova''da... (24 Kasım 2009)Barbara Cappochin Kuruluşu''nun düzenlediği 4. Uluslararası Mimarlık Bienali bu sene Padova''da 2004 yılında Priztker Ödülü''nü kazanan ilk kadın mimar olan Zaha Hadid''i ağırlıyor. 27 Ekim''de açılan sergi 1 Mart 2010''a kadar sürecek. İlk iki haftada özellikle İtalyan mimarların yoğun ilgiyle karşıladığı sergide, "Zaha Hadid Architects"in tasarladığı yaklaşık 64 adet mimari, peyzaj ve iç mekan projelerinin yanı sıra ürün ve mobilya tasarımları da yer alıyor. Padova''nın merkezinde bulunan ve 13. yy yapısı olan Palazzo della Ragione gerek tarihi gerekse politik ve ekonomik önemiyle sergiye ev sahipliği yapıyor.
Reichstag''ı Paketleyen Ünlü Sanatçı Jeanne-Claude Hayata Gözlerini Yumdu (24 Kasım 2009)Berlin şehrindeki Almanya Parlamento Binası''nın (Reichstag) kumaşlar ile paketlenmesi gibi etkileyici enstalasyon projelerine, eşi Christo ile birlikte, imza atan 74 yaşındaki sanatçı Jeanne-Claude 18 Kasım 2009 günü vefat etti.
Bursa Büyükşehir''den çevre atağı (24 Kasım 2009)Bursa Büyükşehir Belediyesi, evsel ve endüstriyel atıkların insan ve çevre sağlığına zarar vermeden uygun metotlarla bertarafına dikkat çekmek amacıyla yaptığı çalışmalarla Türkiye''nin çevresel alandaki yeniliklerine öncülük ediyor.
Kopenhag zirvesine yeni umut (24 Kasım 2009)Aralık ayında yapılacak iklim zirvesine 60 devlet ve hükümet başkanının katılacağının belli olması umutların artmasına yol açtı.
Mekke, hacılar için yeniden imar ediliyor (24 Kasım 2009)Suudi Arabistan hükümeti, hacı adaylarının daha rahat ibadet edebilmeleri için kolları sıvadı. Hükümetin şehri yeniden imar etmek amacıyla hazırladığı ''Cebel-i Ömer'' projesine göre Cidde-Harem arasına ulaşım sorununu çözecek metro hattı kurulacak. Mescid-i Haram''ınetrafına 45 bin ziyaretçinin konaklayabileceği Kâbe manzaralı 35 otel inşa edilecek.
Okullar > Öğretmenler > Öğrenciler (24 Kasım 2009)Bir insanın geleceğinin şekillenmesinde, çevresine olan bilincinin gelişmesinde ilk ve ortaöğretim kurumlarında alınan eğitimin katkısı büyük. Bu konuda öğretmenlerin, ders okutulan kitapların kadar eğitim görülen okul binalarının tasarımın da katkısı fazla. Derslikleri ufak, bahçesi neredeyse olmayan ve etrafı ile ilişkisi kesilmiş okulların hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin fiziksel çevre konusundaki fikirlerine yapacağı katkı elbette ki olumsuz.
"Üçüncü Mekân"lar Yaratabilmek (24 Kasım 2009)Kültür Politikaları ve Yönetimi (KPY) Konferanslarının ikincisi 20 Kasım 2009 Cuma günü Hans Mommaas''ın katılımı ile santralistanbul''da gerçekleşti.
"Dalyan kanalları" Venedik olma yolunda (24 Kasım 2009)Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak''ın davetlisi olarak katıldığım Dalyan''daki "Kıyılarımız, Denizlerimiz ve Koylarımız" konulu panelle ilgili değerlendirmelerimi dün siz değerli okurlarıma aktarmıştım. Yazları tatil amaçlı Ege ve Akdeniz''in muhtelif tatil beldelerine giden okurlarımdan eğer Dalyan ve Köyceğiz Ekincik Koyu''na gitmeyenler varsa, bunun büyük eksiklik olduğunu belirtmek isterim.
Toplam 99 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.