Haberler

Haberler

Toplam 112 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"Şehir, Sosyal Eşitlik için Sonsuz Kaynak Sunar" (4 Aralık 2009)Mimarlık her zaman prestijli bir meslek olmuştur. Çoğu mimar itiraf etmese de birisiyle tanıştığında mimar olduğunu söylediğinde bundan haz alır. Hatta en seksi meslek bile seçilmiştir mimarlık(!) Bu durum dünyada "mimar egosu" denen şeyi yarattı. Egosu tavanda olmayan bir mimarla karşılaşmanız zor... Yüksek teknoloji ürünü, yenilikçi binalara imza atan, üst gelir grubuna hitap eden ve mutlaka siyah giyinen "mimar" kavramı, sanırım belleklerde yerini aldı.
Dünya liderleri Kopenhag''da özür diliyor (4 Aralık 2009)İklim Zirvesi''ne günler kala dünya liderleri Kopenhag''da "iklim değişikliğini durduramadıkları için" özür dilediler...
İşte turizme tahsis edilen yerler (4 Aralık 2009)Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın turizm amaçlı yatırımlar için tahsis edeceğini duyurduğu 48 adet taşınmazın adları ve bulunduğu bölgeler açıklandı.
Princess ''ayıplı mal'' değilmiş (4 Aralık 2009)İzmir Valisi Cahit Kıraç, Princess Otel''le ilgili ihale sözleşmesini, kolon kesildiği ve bu nedenle kendilerine ayıplı mal verilmeye çalışıldığını belirterek imzalamayan Işıltı Yapı''nın iddialarının ortadan kalktığını söyledi.
Metro faturasını İzmirliler ödemesin (4 Aralık 2009)Büyükşehir ile KİK arasındaki anlaşmazlığın bir an önce bitirilsin ve kent daha çok zarar görmesin. Üçyol-Üçkuyular metro hattı ihalesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Kamu İhale Kurumu''nu (KİK) karşı karşıya getiren iptal kararının yarattığı sıkıntının faturasını İzmirliler ödeyecek.
''Kentler, hizmet çölü oldu'' (4 Aralık 2009)"İstanbul Sultanbeyli, Gazi Mahallesi, hatta 4. Levent; Ankara İncek, Bilkent, Eryaman; İzmir Bornova, Karşıyaka gibi semtlerde bile insanlar bir ekmek, bir şişe su, bir kutu aspirin almak için metrelerce yol yürüyor."
Troya Canavarı''nın fosili Çanakkale''de çıktı (4 Aralık 2009)Çanakkale''nin Ezine ilçesine bağlı Kumburun köyü yakınlarında 11 yıl önce deniz kıyısında bulunan fosilin, Troya mitolojisinde yer alan "Troya Canavarı'' olduğu iddia edildi.
Avrupa''nın lideri: Belek (4 Aralık 2009)Avrupa''dan 50 sahil beldesindeki otellerin mercek altına alındığı "Avrupa''nın En İtibarlı Sahilleri" araştırmasında Türkiye''den 5 sahil beldesi yer aldı.
Turizm Çalıştayı Bursa için önemli (4 Aralık 2009)Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, 19 Aralık''ta gerçekleştirilecek "Turizm Çalıştayı"nın Uludağ ve kongre turizminin geleceği açısından büyük önem taşıdığını söyledi.
Yeni turizm mekânı: Afyonkarahisar (4 Aralık 2009)Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali İhsan Narlı, 11 tescilli evin restorasyon projesinin yapıldığını ve proje bedeli olarak 63 bin 340 TL ödeme yapıldığını söyledi.
Tek bir çivi yok! (4 Aralık 2009)Tam 800 yıllık bir geçmişi var. İşte Türk Ahşap mimarlığının şaheseri, Dünya Kültür Mirası bir camii...
Kültür başkenti İstanbul için reklam dönemi (4 Aralık 2009)İstanbul''un, Avrupa 2010 Kültür Başkenti seçilmesi dolayısıyla 11 Aralık''tan itibaren yurt içinde, Ocak ayından itibaren de yurt dışında yeni bir reklam kampanyası başlatılacak.
Bursa kent ormanı ilkbahara yetişecek (4 Aralık 2009)Bursa''nın merkez Yıldırım ilçesi Kürekli Şelalesi''nde kurulacak olan Türkiye''nin en büyük ve en kapsamlı kent ormanı ilkbahara yetiştirilecek.
"3''üncü havalimanı için girişimde bulunacağız" (3 Aralık 2009)İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir, 2010 yılı için 8.5 milyon yolcu hedeflediklerini söyledi.
Engeller (3 Aralık 2009)1992 yılında alınan Birleşmiş Milletler tarafından bir kararla 3 Aralık "Dünya Engelliler Günü" olarak ilan edildi. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu ise 1993 yılında yayınladığı bildiri ile, 3 Aralık gününün üye ülkeler tarafından "engellilerin topluma kazandırılması ve eşit haklar sunulması" amacıyla tanınmasını istedi. Bütün dünyada engelliler gününün en önemli vurgusu engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek, topluma kazandırmak, ulaşım ve erişebilirliğin arttırılması yönünde çalışmalar yapmak.
Kuzey Kıbrıs''a kampus (3 Aralık 2009)Gazi Üniversitesi, KKTC''de sağlık ile ilgili birimlerin ve bir butik hastanenin bulunacağı bir kampus açmaya hazırlanıyor Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan, yaptığı açıklamada, KKTC''de bir kampus oluşturulması amacıyla bu ülkeye iki ay önce ziyarette bulunarak, Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile görüşmeler yaptığını bildirdi. Türkiye''de de yetkililerle görüştüğünü ifade eden Ayhan, görüşmelerinde, KKTC''de bir üniversite kurma isteklerini ilettiğini belirterek, "Onlar da bu işe oldukça sıcak baktılar. Şu anda çalışmalar devam ediyor'''' dedi.
Tarih: 3 Aralık 2009 Kaynak: Sabah
''Örencik konutları'' Meclis''e taşındı (3 Aralık 2009)TOKİ''nin Örencik Konut Projesi''nde yaşanan sorunlar ile Talatpaşa Bulvarı''ndaki eğlence yerlerine yönelik şikayetler alt komisyonda görüşülecek.
Divriği Ulu Camii koruma altında (3 Aralık 2009)Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO) koruma çalışmaları kapsamında oluşturulan ''''Dünya Kültür Mirası Listesinde'''' yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası''nın çevre düzenlemesi çerçevesinde, istimlak kararı alınan binalarla ilgili çalışmalar devam ediyor.
Kale Grubu Erzurum''da 5 Okulu Daha Yeniledi (3 Aralık 2009)Kale Grubu''nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) "İlk İşim Okullarda Değişim" sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine Erzurum''da yenilediği 5 okulla devam ediyor.
Engeller Kalkıyor, Yüzler Gülüyor (3 Aralık 2009)İzmir''de yaşayan engelli vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi''nin önemli arterlerdeki 350 noktada yaptığı standartlara uygun "özürlü rampaları" sayesinde artık kendi başlarına dışarıya çıkabiliyor. Büyükşehir Belediyesi, bu örnek uygulamasını 2010 yılı sonunda tüm İzmir''de yaygınlaştırmayı planlanıyor.
Toplam 112 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.