Haberler

Haberler

Toplam 142 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bauhaus Kemalist miydi? (25 Ocak 2009)Aşırı ve zevksiz şehirleşme hepimizi bunaltıyor, malûm. Bu alanda, Osmanlı sınıfı geçmiş, Cumhuriyet ise çakmış görünüyor. Sebep? "Tiz-i ile reftar olanın payine damen dolaşır" olsa gerek. Hemen her alanda olduğu gibi mimarîde de "acilen inkılap" yaptık; Bauhaus ekolüne, Viyana tarzına "Türk" adını taktık, oldu sandık. Meğer olmamış.
Kızılkule - Tophane Ekseni Projesi, Alanya Belediyesi Meclisi'nde Kabul Edildi (30 Ocak 2009)Alanya Belediyesi tarafından, Kızılkule - Tophane arasındaki alanın korunması ve değerlendirilmesi amacıyla hayata geçirilmesi planlanan Kızılkule-Tophane Ekseni Projesi'nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile iş birliği sağlanması amacıyla imzalanması planlanan protokol Belediye Meclisi'nce kabul edildi.
MIPIM’den Emre Arolat Architects’e İki Ödül Birden (30 Ocak 2009)Emre Arolat Architects (EAA), mimarlık dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak bilinen "MIPIM Architectural Review Future Project Awards 2009"da iki farklı projesiyle "Commended" ödüllerine layık görüldü.
Kriz Döneminin Getirdiği Durgunluğun Konut Arz ve Taleplerine Yansımaları (30 Ocak 2009)Konut talebi ve konut ihtiyacının birbirine çok karıştırıldığı bilinir. Konut ihtiyacında ödeme gücü, bireysel tercihlerden bağımsız olarak barınmak için gerekli asgari konut sayısı ve niteliği iken konuttaki ihtiyacın talebe dönüşmesinde maddi olanaklar, kişisel yaşam standardı tercihleri söz konusudur. Türkiye'de 1988 başına kadar en güvenilir yatırım aracı olarak kabul edilen altın ve konut her zaman talebe konu olmuştur.
Fatih'te korsan arkeolojik kazı (30 Ocak 2009)İstanbul'daki Zeyrek Sarnıcı'nda gece saatlerinde yapılan çalışmalar görenleri hayrete düşürdü. Olayı sorduğumuz Fatih Belediyesi, önce "Arkeolojik çalışma var" dedi. Ruhsatlarının olmadığı ortaya çıkınca da kendi açıklamalarını yalanladı.
Gazioğlu Disneyland'dan vazgeçmeli (30 Ocak 2009)MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Gazioğlu'nun, Bursa'ya Disneyland'ı getirme vaadi halk arasında büyük ses getirdi.
Taksi durakları tek tip olacak (30 Ocak 2009)Yaptığı kentsel düzenlemelerde kent estetiği adına yeni uygulamaları hayata geçiren Nilüfer Belediyesi, bu kapsamda ilçedeki taksi duraklarını da standart hale getiriyor.
İstanbul finans merkezi olma yolunda (30 Ocak 2009)Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, İstanbul'un finans merkezi olma çalışmaları çerçevesinde bir dizi görüşme yapmaya hazırlanıyor.
19 yıl aradan sonra ilk vapur (30 Ocak 2009)"Haydi İstanbul Vapurunu Seç" kampanyasında 370 bin oyla 8 gemi modeli arasından seçilen 4 numaralı "Fatih" adlı vapur, yarın Sirkeci Araba Vapuru İskelesi'nde düzenlenecek törenle hizmete girecek.
İkizdere Yeşil Kalacak! (30 Ocak 2009)Rize'nin İkizdere Vadisi'nde yapımı süren Cevizlik Hidroelektrik Santrali (HES) inşaatı için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporunun iptali istemiyle Rize İdare Mahkemesi'nde açılan dava çevrecilerin lehine sonuçlandı.
Kamu binalarının deprem analizi 200 yılda biter! (30 Ocak 2009)1999'daki büyük depremden bu yana 80 bin kamu binasından sadece 4 bin tanesinin deprem analizi yapılabildi. Analizi yapılan binaların da çoğunun "yetersiz" çıktığı açıklandı.
Bu tuvalette paso geçer! (30 Ocak 2009)Venedik’e gitmek isteyen turistler, seyahat öncesinde internetten ‘tuvalet pasosu’ alabilecek. Yeni uygulamaya göre turistler, umumi tuvaletlere her gidişlerinde 1 avro ödemek yerine günlük veya haftalık ‘tuvalet giriş kartı’yla ihtiyacını daha ucuza mal edebilecek. Yüksek sezonda Venedik’e beş günlük ziyarette bulunacak bir kişi 10 tuvalet girişi için 7 avroya bir kart alabilecek. Düşük sezondaysa kart parası 5 avroya kadar iniyor. Uygulama 1 Şubat’ta başlayacak.
Tarih: 30 Ocak 2009 Kaynak: Radikal
Yolunuza itinayla giyotin kurulur (30 Ocak 2009)İki motosiklet sürücüsünün feci ölümü, metrobüs hattındaki sorunları su yüzüne çıkardı: Bu yolda emniyet şeridi yok. Yol şeritleri dar. Bariyerlerse ‘en iyisi' değil.
Boğaz'a seçim oyunu (30 Ocak 2009)Kadir Topbaş'ın, Sarıyer'de bazı mahallelere ‘tapu' sözü vermesi ve Boğaz'daki binalarda dış cephe yalıtımı yaptırmak isteyenlere izin verilmesi gerektiğini söylemesi tepkiye neden oldu.
Bugün 6 bin kişi susuzluktan ölecek (30 Ocak 2009)Bugün, dünya yüzünde, çoğu beş yaşından küçük 6 bin kişi, ‘kirli su içtiği için' ölecek. Hizmet - İş sendikasının hazırladığı ‘Sayılarla Su' adlı kitapta, insanlığın su konusunda hızla kutuplaşmaya doğru gittiği çarpıcı istatistiklerle ortaya konuldu.
Kadir Topbaş’a Sayıştay sürprizi (30 Ocak 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kent genelindeki köprü, alt ve üstgeçitlerle yaya korkuluklarının bakım, onarım, yapım ve boyama işlerini denetleyen Sayıştay denetçileri, 11 milyon 548 bin liralık kamu zararı olduğunu ileri sürdü.
Urla Mavisine Kavuşuyor (30 Ocak 2009)İzmir'in turistik ilçesi Urla'da evsel atık sular artık denizi kirletmeyecek; Urla'da yıllardır yaşanan çevre felaketi son bulacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 4 milyon 390 bin TL'lik yatırımla Urla Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi'ni tamamladı. Test çalışmalarına başladı.
Efes'te gerilimli arkeolojik kazı (30 Ocak 2009)Yaklaşık 110 yıldır Efes'i kazan Avusturyalıların yeni kazı başkanının tercihleri "gerilim" yarattı.
"Salı pazarı" oldu ''2. El Oto Pazarı'' (30 Ocak 2009)Kadıköy Hasanpaşa'ya taşınan "Salı Pazarı", pazar günleri de "2. El Oto Pazarı" olarak faaliyet gösterecek.
"Yeni 2-B alanlarının oluşturulması söz konusu değil" (30 Ocak 2009)Çevre ve Orman Bakanlığı, Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'a ilişkin "bazı yayın organlarında yer aldığı gibi ormanların talan edilmesi veya yeni 2-B alanlarının oluşturulması söz konusu olmadığını" bildirdi.
Toplam 142 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.