Haberler

Haberler

Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Çevre kirliliğimizle Erin Brockovich’ler bile başa çıkamaz (6 Şubat 2009)"Kalabalıksanız önünüzde kimse duramaz" diye ilave ediyor. Ama orası Amerika. Brockovitch çevre bilinci gelişmiş insanlarla birlikte mücadele ediyor. Yasalar da müsait.
Kadıköy Life''ın Ocak & Şubat Sayısı Yayınlandı (5 Şubat 2009)Kadıköy Life, yeni sayısında Kadıköy için çok önemli gelişmelere sahne olması beklenen 2009 - 2014 dönemi belediye başkanlığı için "Selami Öztürk ile 20 yıldan beri süre gelen gelenek için devam mı? Yoksa Sinan Genim ile değişim mi?" sorusunu ele alıyor.
RAF Ürün Dergisi Ocak Sayısı Çıktı (5 Şubat 2009)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından iki ayda bir yayınlanan ve Türkiye''nin ilk ürün dergisi olma özelliği taşıyan RAF Ürün Dergisi''nin Ocak sayısı mimarlık ofislerindeki yerini aldı.
Dormen tiyatrosu market mi olacak (5 Şubat 2009)2010 ''Avrupa Kültür Başkenti''nde hüzünlü oyun... Şişli''deki Haldun Dormen Sahnesi internetten satışa çıktı. 3 milyon TL istenen 23 yıllık tiyatro, yeni sahibini ''büyük market veya otoparka uygun'' ilanıyla arıyor.
Dünya Sosyal Forumu''nda, Kentsel Haklar Ele Alındı (5 Şubat 2009)Dünya Sosyal Forumu, neoliberalizme, emperyalist güçlerin yönetimindeki bir dünya fikrine karşı olan sosyal hareket ve organizasyonlar ile sivil toplum örgütlerinin bir araya geldiği bir etkinlik. Geçtiğimiz günlerde sona eren bu yılki forumda ele alınan önemli konulardan biri, tüm dünyada etkili olan finansal krizin kent yaşamı ve insan yerleşimleri üzerindeki tehditleriydi.
Davos''tan IMF''ye: Artık Yeter! (5 Şubat 2009)İsviçre''nin kayak merkezi ve egzotik turizm kenti Davos''ta düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu günlerce küresel krizin nedenlerini araştıran ve çözüm önerileri arayan panel ve konferanslara sahne oldu.
Köprülerde dur durak yok (5 Şubat 2009)D-100 Karayolu Kent Geçişi Düzenleme projesi kapsamında inşa edilen 3 yeni köprüdeki çalışmalar hızlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman, inşa halinde olan köprüleri Şubat ayı icerisinde hizmete açmayı planladıklarını söyledi.
Yıkım kararı 4 yıl sonra geldi (5 Şubat 2009)Dört yıldır, şehir merkezinde atıl halde bekleyen Isparta eski İl Özel İdare Binası nihayet yıkılıyor. Vali Ali Haydar Öner, mevzuat gereği güçlendirme maliyetinin binanın yeniden yapım maliyetinin yüzde 40''ını aşması nedeniyle binanın yıkılması istendi. Yeni binanın plan ve projesi için yarışma düzenlenecek.
Malatya''da yolsuz ve susuz köy kalmadı (5 Şubat 2009)KÖYDES Projesi ile Malatya''da yolu ve suyu olmayan köyün kalmadığı bildirildi. Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er, 4 yılda köylerin yolu ve suyu için 75 milyon TL harcandığını, 496 köyün tamamına su ulaştırıldığını dile getirdi.
Şimdi evlenme zamanı (5 Şubat 2009)Faizleri düşüren bankaların konut alımını artıracağını belirten uzmanlar, "Şimdi konut almanın tam zamanı" dedi.
"2B" ve Çankaya (5 Şubat 2009)Tapu Kanunu''na "2B"nin eklenmesi, sadece "orman işgalcileri"ni sevindirmedi. Aynı bölgelerdeki belediyelere iktidar partisinden aday olanlar da "seçim öncesi"nde sağlanan bu "desteğin" keyfini yaşıyorlar.
Zorlu: Nisan ayında beton dökeceğiz (5 Şubat 2009)Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, bundan sonra gayrimenkul ve enerji sektörlerinde büyüyeceklerini açıkladı.
Bu yıl su sıkıntısı yaşanmayacak (5 Şubat 2009)Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü''nün doluluk tahminlerine göre, Türkiye genelinde barajlardaki su miktarı geçen yıla oranla daha iyi seviyede olacak. Dolayısıyla bu yıl su sıkıntısı yaşanmayacak.
Kriz İstanbul’a giremedi (5 Şubat 2009)Ekonomik krizin Türkiye’deki etkilerinin büyük olmaması İstanbul ofis pazarının diğer önemli ülkelerin büyük kentlerine göre avantajını koruduğu belirtildi. Jones Lang LaSalle tarafından hazırlanan 2008 dördüncü çeyrek Office Clock raporuna göre; küresel krize rağmen, merkezi iş alanındaki nitelikli ofis stoğunun azlığı ve global durgunluğun Türkiye üzerindeki şu ana kadar olan kısıtlı etkisi sebebiyle, “İstanbul ofis pazarı” diğer Avrupa başkentleriyle kıyaslandığında sağlamlığını koruyor. Batı Avrupa başta olmak üzere, nerdeyse tüm Avrupa ofis pazarlarında kira artış oranları belirgin bir şekilde azalmaya devam etti. Londra, Dublin, Barselona ve Brüksel gibi bazı Batı Avrupa şehirlerinde ise kira oranları 4. çeyrekte de düştü. Buna karşın, İstanbul, Budapeşte ve Prag ofis piyasaları güçlerini koruyarak, dördüncü çeyrekte kira fiyatlarında değişim yaşamadı.
Tarih: 5 Şubat 2009 Kaynak: Türkiye
AKP''nin 2-B''si yılan hikayesi (5 Şubat 2009)Orman niteliği olmayan arazilerin satışından 25 milyar dolar gelir elde etmeye yönelik yasa iptali kesmenin yolunu bu kez buldu. AKP''nin orman niteliğini yitirmiş arazilerin satışını ve imara açılmasını sağlayan yasası Anayasa Mahkemesi''nden dönmüştü.
Kriz ABD''de konut fiyatlarını eritti (5 Şubat 2009)Geçen yıl her evin ortalama yüzde 11.6 değer kaybettiği ABD''de konut piyasası 3.3 trilyon dolar eridi. Düşüşün zengin semtlere de sıçradığı belirtilirken, New York''un en gözde yerleşim yerlerinden Manhattan bölgesinde ilk defa konut fiyatlarında düşüş yaşandı.
Boğaz''daki kaçak yapı akrabanın çıktı (5 Şubat 2009)CHP''lİ Soysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ın ailesine ait Saray Muhallebicisi ile Sütiş''in Rumeli Hisarı''nda kaçak bina yaptığını iddia etti...
İstanbul''un tılsımları NG''de (5 Şubat 2009)Kent halkını yılanlardan ve depremlerden koruyan sütunlar, düşman gemilerine ateş püsküren dev heykeller, dünya döndükçe İstanbul''un başına neler geleceğini anlatan resimler...
Büyük iş başardılar (5 Şubat 2009)Kazdağları''nın ve çevresindeki doğal yaşamın, altın madeniyle yok olmaması için güçbirliği yaptılar. Anayasa Mahkemesi de onları duydu, Maden Yasası''nın bazı maddelerini iptal etti.
‘Kale-Roca evliliğinin bitmesinin nedeni Kale''nin hareket alanının daralmasıdır'' (5 Şubat 2009)İspanyollarla yollarını ayıran Zeynep Bodur Okyay, ‘Roca''nın yüzde 50 hissesini satın aldık. İhracatta serbest değildik. Artık daha güçlü gideceğiz'' dedi.
Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.