Haberler

Haberler

Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"İzmir''in yarısı kaçak" (2 Şubat 2009)İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Prof. Dr. Ömer Zafer Alku, İzmir''deki binaların yüzde 50''sinin kaçak olduğunu söyledi.
Karadeniz Artık Kayadeniz (2 Şubat 2009)Gola Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği''nde Pazartesi Toplantıları''nın konuğu olan gazeteci Şükran Özçakmak, çevrecilerin Kayadeniz''e dönüşen Karadeniz''de verdiği hukuk mücadelesini ve Gebze-Sinop arasında yapılan pazarlığı, gerçekleştirdiği bir sunumda fotoğraflarla anlattı.
2B Yasası ormanlarımızın idam fermanı (2 Şubat 2009)2B ile Türkiye yüzölçümünün binde 5''i oranındaki 4 bin 500 kilometrekare alan orman dışına çıkarılmaktadır. Önceki Cumhurbaşkanı tarafından veto edilmesine, Anayasa Mahkemesi''nin iptal kararına rağmen konunun tekrar güncelleşmesi sakıncalı ve üzücü.
Sivas''ın arkeolojik kültür envanteri çıkarılıyor (2 Şubat 2009)Yrd. Doç. Dr. Atilla Engin, "Bu çalışmalarda ilin yüzde 40''ı kısmen araştırılabilmiş ve yüzde 60''ı ise maalesef henüz hiç bilinmiyor.
Cezayir''in ''TOKİ''si İttifak İnşaat''ı seçti (2 Şubat 2009)Cezayir''deki TOKİ muadili kurumun 2 bin konutluk ihalesini, Realistanbul projesini ile gündeme gelen İttifak İnşaat kazandı.
Dubai Kuleleri''ne TMMOB Darbesi (2 Şubat 2009)İlgili meslek odalarının itirazlarına rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin yapımına onay verdiği Şişli''deki Dubai Kuleleri''nde yargı masaya yumruğunu vurdu. Mimarlar Odası Büyükkent şubesinin şikâyetini dikkate alan Danıştay, yürütmeyi durdurma kararı aldı...
Kuraklık ve çölleşme sempozyumu (2 Şubat 2009)Konya Toprak ve Su Kaynakları Araştırma Enstitüsü tarafından Türkiye''de ilk kez Ulusal Kuraklık ve Çölleşme Sempozyumu, ardından da çalıştayı düzenlenecek.
Türkiye Çevre Suçlusu Olmaktan Son Anda Kurtuldu (2 Şubat 2009)Rize İdare Mahkemesi, aralarında Çamlıhemşin Vakfı, Rize Çamlıtepe Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği, Hemşinliler Doğal Çevreyi Koruma Derneği''nin de bulunduğu çevreci kuruluşların, Çevre Bakanlığı aleyhine açtıkları davada, Hemşin Vadisi''ne hidroelektrik santrali kurulmasının hukuka uygun olmadığına karar verdi.
Pembe Köşk''ün içinde kara tablo (2 Şubat 2009)Avusturyalı mimar Prof. Dr. Clemens Holzmeister tarafından 1932''de yapılan Pembe Köşk, süs havuzu yüzme havuzu yapılınca yıkılma tehdidiyle karşılaştı.
Hızlı tren seferleri Mart''ta başlayabilir (2 Şubat 2009)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ankara-Eskişehir arasında hızlı tren işletmeciliğine Mart ayının ilk yarısında başlamayı hedeflediklerini belirtti.
Faizler düştü, konut nefes almaya başladı (2 Şubat 2009)Bankaların konut kredisi faizlerini düşürmesiyle krizdeki durgunluğu indirim ve çeşitli kampanyalar ile aşmaya çalışan gayrimenkul sektörü, ''az da olsa'' yeniden hareketlilik yaşamaya başladı.
Trafikten kaçan Deniz Taksi''ye bindi (2 Şubat 2009)Trafikten kaçan deniz yolunu seçti, Teknomar talebinin yüzde 30''una bile yetişemedi... Teknomar Genel Müdürü Çanga ''Talep yoğun, 1 yıl içinde taksi sayımızı 35''e çıkaracağız'' dedi.
''Şerefiye'' devrede olsa Sapphire ne kadar öderdi (2 Şubat 2009)"Hayatım İstanbul, Yine Birlikteyiz" sloganıyla yeniden seçim maratonuna çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçen 5 yılda yaptıklarını, seçilirse devreye girecek projelerini anlattı.
İnşaatta ''domino etkisi'' (2 Şubat 2009)Güvensoy İnşaat''ın patronu Gültekin Güvensoy krizin ağır etkilerini yaşamaya başlayan inşaat sektörünün durumunu ''Krizin domino etkisi görülmeye başlandı'' sözleriyle özetliyor.
Eskişehir Adalet Sarayı''na çift bakanlı açılış (2 Şubat 2009)Başbakan Yardımcısı Çiçek, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili Kadir Özbek ve Yüksek Yargı mensupları ile Eskişehir''de Adalet Sarayı''nın açılış törenine katıldı.
İstanbul''da 18 bin taksi ''damalı''ya dönecek (2 Şubat 2009)İstanbul''un Avrupa Kültür Başkenti olacağı 2010''da İstanbul''da hizmet veren 18 bin taksinin çehresi değişecek."Damalı Taksi" projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi 24 bin taksi şoförüne mesleki geliştirme kurslarında eğitim verildi. Diğerlerinden daha yüksek ücretle çalışacak, Damalı Taksi Projesi''yle, 5 yaşından büyük, hava yastıksız, GPS''i (uydu ile takip sistemi) olmayan, camları otomatik açılmayan ve klimasız taksi kalmaması hedefleniyor. Turistik bölgelerde çalışacak şoförlere yabancı dil bilme zorunluluğu da gelecek. 2010''da tüm taksiler, damalı olacak. Taksilerin yüzde 30''i içine tekerlekli sandalye girebilir şekilde olacak. Ayrıca, taksilerin temiz tutulması da zorunlu olacak. Yağmur ya da kısa mesafe gerekçesiyle yolcuyu almayan, "taksimetre artsın" diye gereksiz yere dolaşan, yolcuya kötü davranan, trafik kurallarına uymayan taksi şoförleri de 50 TL ile 1000 TL arasında değişen para cezaları kesilecek.
Tarih: 2 Şubat 2009 Kaynak: Hürriyet
Dikmen Vadisi''nde kuralar çekildi (2 Şubat 2009)Ankara Büyükşehir Belediyesince Dikmen Vadisi''nde yaptırılan 303 konut hak sahiplerine teslim edildi. Dikmen Vadisi 3. etapta gecekonduların yerine inşa ettirilen konutların kura çekimi için Dikmen Vadisi Gençlik Merkezi''nde tören düzenlendi.
Dubai Towers''a Danıştay''dan onay çıkmadı (2 Şubat 2009)Mart 2007''de 705 milyon dolara Dubai Emiri Şeyh El-Maktum''un şirketi Sama Dubai''ye ihale edilen Levent''teki İETT garajı arazisinde inşaat yapımına Danıştay''dan onay çıkmadı.
''Hatay''daki yapılar depreme dayanıklı değil'' (2 Şubat 2009)Gazi Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi''nden Yüksek Jeoloji Mühendisi Bülent Özmen, Hatay''daki birçok binanın depreme dayanıklı olmadığını ileri sürdü.
Eczacıbaşı Yapı Vitra''yı devralıyor (2 Şubat 2009)Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarından Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, topluluk bünyesinde yer alan Vitra Küvet''i birleşme yoluyla devralmaya karar verdiğini duyurdu. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri''nden yapılan yazılı açıklamada, kuruluşun bugüne kadar faaliyet alanı içinde bulunmayan akrilik küvet ve duş tekneleri ürün grubunun faaliyet alanı içine dahil edilmesiyle sağlanacak sinerji ve tasarruflarla, şirketin bütünsel banyo konsepti konusundaki uluslararası rekabet gücünün artırılması ve pazar payının genişletilmesi amacıyla birleşme kararı alındığı belirtildi. Birleşmenin, şirketlerin Sermaye Piyasası Kurulunun ilgili düzenlemelerine göre hazırlanan 31 Aralık 2008 tarihli bilançoları üzerinden yapılacağı belirtildi.
Tarih: 2 Şubat 2009 Kaynak: Hürriyet
Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.