Haberler

Haberler

Toplam 132 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Durak''tan Gönül''e çağrı: Tersane buradan kalksın (19 Ağustos 2010)Alaybey Tersanesi''nin taşınması için çaba harcayan Karşıyaka Belediye Başkanı Durak, Bakan Vecdi Gönül''e seslendi: İzmir''i seviyorsanız Çandarlı''ya taşınmasına yardım edin.
Büyükşehir, İzmir''e yeni bir cadde daha kazandırıyor (19 Ağustos 2010)2,5 kilometrelik Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi''ni açarak Bornova''yı Bayraklı ve Karşıyaka''ya bağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi aynı caddenin 1200 metrelik yeni bölümü için yapım ihalesine çıkıyor.
AİHM Sulukule''yi kabul etti (19 Ağustos 2010)Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), kentsel dönüşüm projesiyle evleri yıkılan Sulukuleliler''in başvurusunu kabul etti.
İstanbul Ansiklopedisi hayali gerçek oluyor (19 Ağustos 2010)Kent ansiklopedisinin ilk önemli örneği ve kendi alanında bir kült eser olan Reşad Ekrem Koçu''nun İstanbul Ansiklopedisi gün ışığına çıktı.
Yapı güvenliğine standart geliyor (19 Ağustos 2010)Türkiye''de, tüm binaların, Avrupa''daki uygulamalara paralel ''''yapı güvenlik standardına'''' göre tasarımı için çalışma yapılacak. Özetle; binalar, aynı güvenlik standardına sahip olacak.
Kentsel Müdahaleler - Kamusal Alanda Kişisel Projeler (19 Ağustos 2010)Gestalten Yayınevi şöyle diyor: "Bu kitap, modern kentin duvarları, trafik ışıkları, ağaçları, reklam panoları gibi her türlü elemanını kullanarak tepki veren sıklıkla neşe dolu ve düşündürücü enstalasyonlardan oluşan kişiselliğin çarpıcı bir koleksiyonudur. Bu tümüyle güncel sanatsal -hem de güzel sanatlar, mimarlık, performans, enstalasyon, aktiflik ve şehircilikle karşılıklı etkileşimde olan projeleri anlaşılır bir yolla belgeleyen ilk kitaptır. Bu algısal çalışmalar sanatı büyük kitlelere ulaştırıyor ve her gün çevremizde olup bitenleri anlamamızı sağlıyor. Sıradan mekan ve olaylara sihirli bir dokunuş katarken, bizi durup, sahip olduğumuz şehirler ihtiyacımız olan şehirler mi sorusunu düşünmeye çağırıyor."
Yeni Gayrimenkul yatırımcıları: Azınlık vakıfları (19 Ağustos 2010)Azınlık vakıfları da gayrimenkul sektörünün cazibesine kapıldı. İstanbul''un merkezi yerlerinde gayrimenkul sahibi olan birçok azınlık vakfı, ellerindeki gayrimenkulleri değerlendirme yoluna gidiyor.
Oğul Unakıtan santral peşinde, köylü tepkili (19 Ağustos 2010)Bandırma''da termik santral kurmak isteyen ancak bunu başaramayan eski bakan Kemal Unakıtan''ın oğlu rotayı Karacabey''e çevirdi.
Hilton, "Doubletree" markasıyla Moda''ya geliyor (19 Ağustos 2010)Hilton Grubu''nun yeni beş yıldızlı şehir oteli "Doubletree by Hilton Istanbul-Moda" açılış için gün sayıyor.
TOKİ''den Doğa Parkı için yeni ihale (19 Ağustos 2010)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul Halkalı''da yapılacak "Uluslararası Doğa ve Eğlence Parkı İnşaatı" için yeniden ihaleye çıkıyor.
Kentsel Dönüşüm Nereye Gidiyor? (18 Ağustos 2010)Proje Yönetim AŞ tarafından, PY Günleri kapsamında düzenlenen "Kentsel Dönüşüm Nereye Gidiyor?" başlıklı panelde geçtiğimiz günlerde Belediyeler Kanununda yapılan değişiklik masaya yatırıldı. Panelde Kentsel Dönüşümün Gayrimenkul Geliştirme Sektöründeki önemi üzerinde duruldu ve bundan sonraki dönemde nasıl bir gelişme beklendiğine ilişkin projeksiyonlardan ortaya çarpıcı sonuçlar çıktı.
"Su savaşları, başka isimler altında yaşanmaya başladı bile..." (18 Ağustos 2010)Mithat Bereket'', "Böyle giderse, gelecekte güçlü olanın ayakta kaldığı, su ya da gıda savaşlarının yaşandığı bir dünyada yaşayacağız" dedi.
Hasankeyf (18 Ağustos 2010)Hasankeyf''te son durumda ne oluyor, bilmiyorum. Dünyada pek bir eşi olmayan bu yeri ne yapacağız? Bırakacak mıyız, suların altında, "sualtı turizmi"ne mi terk edeceğiz?
Teknoloji bölgesi "avan proje"ye takıldı (18 Ağustos 2010)YATIRIMLARIN azaldığı, sanayinin kendi içinde sessizliğe büründüğü günler yaşıyoruz. Bugünlerde Ege ve İzmir adına ise en gerçekçi umut ve yeni soluk; iki büyük yatırımda görünüyor.
Deprem testinde indirim (18 Ağustos 2010)Vatandaşların binalarının depreme karşı olan sağlamlığını test etmeleri için yüzde 50 indirim yaptıklarını belirten Başkan Hasan Karabağ, "Bayraklı''da test edilmedik bina kalmasın" diyerek vatandaşları duyarlı davranmaya çağırdı. Binalarının depreme karşı olan duyarlılığını test etmek isteyen bina sahipleri 1 -10 daireye kadar 100 TL, 11 -20 dairede 200 TL, 21 -30 daireye kadar 300 TL ödeyecek.
Tarih: 18 Ağustos 2010 Kaynak: Milliyet Ege
Bin yıldır kırılmamış faylar var (18 Ağustos 2010)Uçak düşmeleriyle deprem arasında ilişki kurulmasını zır cahillik olarak değerlendiren Prof. Dr. Şengör, Güney Marmara''da deprem riskinin yüksek olduğunu, Balıkesir ve çevresinde bin yıldır kırılmamış faylar bulunduğunu söyledi.
Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi''nde son durum (18 Ağustos 2010)İstanbul''un üst ölçekli planına uygun olarak, başta trafik sorununu çözmek üzere Anadolu yakasında birinci derece merkez oluşturma vizyonuyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılar Kartal Yeni Merkez Projesi''nde, imar planlarının hazırlanma ve onay süreçlerinin önemli bir kısmı tamamlandı.
Kâbe manzaralı rezidans (18 Ağustos 2010)MEKKE''de Müslümanlarca dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Kâbe''nin bahçesine bitişik yapılan 41 katlı "Hajar Tower"daki rezidanslar, Türkiye''de satışa sunuldu. Pilot bölge olarak da Başakşehir seçildi.
Beklenen hasar 50 milyar $ (18 Ağustos 2010)Marmara''daki 7.6''lık bir depremde deniz tabanıyla birlikte Bursa, Balıkesir ve Çanakkale''nin 5 metre batıya kayacağını belirten Prof. Dr. Celal Şengör, beklenen hasarın da 50 milyar dolar olarak hesaplandığını söyledi.
11 Milyona 500 Konteynır! (18 Ağustos 2010)Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi''yle yapılan sayıma göre 11 milyon 8 bin 790 nüfusa sahip İstanbul''da, deprem konteynırı sayısının ancak 500 olduğu ortaya çıktı.
Toplam 132 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.