Haberler

Haberler

Toplam 132 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Küçükçekmece-Avcılar arası ulaşım rahatlıyor (18 Ağustos 2010)Küçükçekmece Avcılar arasında trafiği rahatlatmak için inşa edilen Avcılar Katlı Kavşağı hizmete alınıyor. İki ilçe arasındaki yan yolda trafik tek yönde işleyecek.
TOKİ: Beton kalitemiz standartlara uygun (18 Ağustos 2010)Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Paksoy''un "TOKİ inşaatlarında en düşük mukavemetli beton kullanıldığı" iddialarına cevap geldi.
Bizans''ın son kalesi sonunda kazılıyor... (18 Ağustos 2010)İstanbul''un Ortaçağ''dan kalan tek kalesi Poyrazköy''deki Yoros. Yıllardır kaderine terk edilen Bizans kalesinde kazılar başladı
Bu kazı 40 yıldır sürüyor (18 Ağustos 2010)Kütahya''daki Aizanoi Antik Kenti''nde 40 yıl önce başlayan kazılarda, Zeus Tapınağı çevresindeki erken Roma dönemine ait eserlerin gün ışığına çıkarılması hedefleniyor.
Kıraç, 4 milyar dolarlık yatırım için devreye girdi (18 Ağustos 2010)İzmir Valisi Cahit Kıraç, Urla''da teknokent kurmayı planlayan Fransız C.I.COM ile bölgenin mülkiyetini elinde bulunduran İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü''nü bir araya getirdi.
TOKİ düşük standartta beton mu kullandı? (18 Ağustos 2010)''''İnşaatlarda en düşük mukavemetli beton kullanıldığı'''' iddialarına TOKİ''den açıklama geldi.
Gerede''de dönüşüm için ilk adım 2 Eylül''de (18 Ağustos 2010)Gerede Belediyesi, Demirciler Mahallesi''ndeki kendi arsaları üzerinde kentsel dönüşüm projesinin ilk etabını gerçekleştirmek üzere kolları sıvadı.
Liman ihalesine 7 yıl sonra iptal (18 Ağustos 2010)Kuşadası Limanı''nın 30 yıllığına özelleştirilmesini içeren karar, düşük değer belirlenmesi ve yetki aşımı gerekçesiyle mahkeme kararıyla iptal edildi.
Nişantaşı''nda taş varak ile buluştu (18 Ağustos 2010)Dünyanın 47 ülkesinde doğal taş trendlerini belirleyen Pietra Kaikos''un, doğal taşı, varak ve ahşapla buluşturduğu son konsept mağazası Nişantaşı''nda açıldı.
İstanbul''daki okullar depreme hazır! (18 Ağustos 2010)Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, Milli Eğitim Bakanlığı''nın 2002 yılında okulların gözden geçirilmesi konusunda bir genelge yayımladığını hatırlatarak, İstanbul''daki okulların yüzde 75''inin depreme hazır olduğunu söyledi.
Zorunlu ama önemsenmiyor! (18 Ağustos 2010)Nüfusunun yüzde 98''i deprem riski altına olan Türkiye''de, zorunlu deprem sigortasına yeterli ilgi gösterilmiyor.
Tramvay gelecek havuz yıkılacak (18 Ağustos 2010)Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Fahrettin Altay-Halkapınar tramvay hattı Lozan Meydanı''nın ortasından geçeceği için tarihi havuzun yıkılması planlanıyor.
Asker Çakabey''i bıraktı (18 Ağustos 2010)Güney Deniz Saha Komutanlığı''na bağlı Refakat ve Karakol Filosu, Konak Pier projesi içinde yer alan Çakabey Limanı''nı terk etti.
İstanbul Allah''a emanet (18 Ağustos 2010)İstanbul Allah''a emanet Marmara depreminin üzerinden tam 11 yıl geçti. Binlerce insanın öldüğü, binlercesinin de evsiz kaldığı depremin ardından uzmanlar olası bir deprem için ciddi bir çalışma yapılmadığını ve 30 bin insanın ölebileceğini söylüyor.
Başkan Kocaoğlu''ndan stat açıklaması (18 Ağustos 2010)Buca Arena Stadı''nın kapasitesinin artırılması konusunda 2,5 milyon liralık destek sözü veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin kuzey bölgesinde yapılacak stat konusunda ise yer arayışından planlama çalışmalarına, projelendirilmesinden inşaata kadar olan süreçle ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü ancak böylesine önemli projelerin ortaya çıkmasında zamana ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Geçmişin Modern Mimarlığı - 7: Koşuyolu (18 Ağustos 2010)20. yüzyıl, Türk Mimarlığı açısından son derece ilgi çekici bir döneme karşılık gelse de, bu dönemin mimarlık yapıtları, bu dönemin mimarlık tarihi üzerine çalışmalar kısıtlı. 1950 yılında oluşmaya başlayan Koşuyolu Yerleşimi, hem şehirleşme, hem konut kültürü, hem sosyal yaşam (ucuz yaşam standartları), hem de modern mimarlık açısından önemli bir atılım. 1940''ların başında, Türk Modern Mimarlık tarihinde, ikinci bir milli mimari denemesi ortaya çıkmıştı.
Turkcell''den "Olağanüstü durum merkezi" (17 Ağustos 2010)Terzioğlu, "Turkcell olası bir deprem anında, hızla deprem bölgesine ulaşarak baz istasyonlarının en kısa sürede yeniden çalışmasını sağlayacak" dedi.
Kalitest ''yapıda'' değerlendirme kuruluşu oldu (17 Ağustos 2010)Kalitest Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri, yapı malzemelerinde uygunluk değerlendirme kuruluşu olarak görevlendirildi.
Kaya, çimento ve köpüğü birleştirip depreme dayanıklı malzeme üretti (17 Ağustos 2010)Türkiye''de inşaat sektörü hızlı bir şekilde büyürken, inşaat firmaları da farklı fiyat ve alternatifte projeler üreterek tüketicilere ulaşmaya çalışıyor.
Mimarlığın Kurgusal Belgeleri, Haritaları ve Dosyaları (17 Ağustos 2010)Uzun zamandır gördüğüm en ilginç öğrenci projesi, tamamen kurgusal bir dünya yaratmak için geliştirilmiş "belge-kaynaklı" bir yaklaşımdı. Berlin, Bağdat ve İstanbul''un içinde çok gizli laboratuvarların, araştırma merkezlerinin, sanal depremlerinin olduğu sokakların hikayesini anlatıyor. Columbia''daki GSAPP''da eğitimlerini sürdüren Yuval Borochov, Lisa Ekle ve Danil Nagy, profesörleri Ed Keller''in yürütücülüğünde gerçekleştirdikleri projede, Protocool mimarlık ekibi olarak, kurgusal belgelerin yaratılması ve analiz edilmesine dayanan, gelecek tasarımı potansiyellerini sorguladılar.
Toplam 132 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.