Haberler

Haberler

Toplam 132 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul''daki okulların yüzde 75''i depreme karşı güçlendirildi (17 Ağustos 2010)Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, Marmara Depremi''nden sonra geride kalan 11 yılda deprem bilinçlendirme çalışmalarında devletin üzerine düşen görevi yaptığını söyledi.
Beş bin yıllık antik çeşme suya kavuştu (17 Ağustos 2010)UNESCO''nun Dünya Mirası Listesi''ne aday antik kent Sagalassos''taki tarihi Antoninler çeşmesinin restorasyonu tamamlandı. Burdur''un Ağlasun ilçesine 7 km mesafede bulunan ve ilk yerleşim izleri M.Ö. 4200 yılına kadar uzanan antik Sagalassos kentindeki çeşme, Aygaz''ın sponsorluğuyla suya kavuştu. Kayıp şehir Sagalassos''un uyandırılması projesi kapsamında 1993-1995 yılları arasında yapılan kazılarda ortaya çıkartılan çeşmenin 3.500 parçası tek tek bir araya getirildi.
Tarih: 17 Ağustos 2010 Kaynak: Zaman
"Güvenli beton kullanımı sulandırıldı" (17 Ağustos 2010)Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Paksoy, Güvenli Beton (G) Yönetmeliği''nin, bir ay yürürlükte kalmasının ardından rafa kaldırılmasını eleştirdi.
Başbakan''a Açık Mektup: Ben O Çevreci Tiplerden Biriyim (17 Ağustos 2010)Yanılıyorsunuz. Siz doğa aşığı ve çevreci değil, doğayı yok etme pahasına daha fazla yatırım peşinde koşan bir hükümetin başısınız. Lütfen bu yanlıştan bir an önce dönün. Yeni, verimli ve ekolojik politikalar uygulama şansınız var.
Bazı müzelerin ziyaret saatleri uzatıldı (17 Ağustos 2010)Panorama 1453 Tarih Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı''nın ziyaret saatleri uzatıldı
Liman viyadük bağlantıları kararı resmi gazetede (17 Ağustos 2010)İzmir Limanı, Karayolu Viyadükleri Bağlantısı İmar Planı Değişikliğine ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararı Resmi Gazete''nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, İzmir-Urla-Çeşme Otoyolu, İkiztepe-Konak-Halkapınar-Doğanlar Kesimi Liman Viyadüklerinin sonlandırılmasına ilişkin Karayolları Genel Müdürlüğü''ne ait projenin, Konak İlçesi sınırları içinde yer alan Karayolu Viyadüklerinin Alsancak Limanı Bağlantısına İlişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan ve iki paftadan oluşan imar planı değişikliği ve bir nazım imar planı değişikliği onaylandı. Kurul kararına göre, imar planları, Konak Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayındırlık ve İskan Bakanlığına gönderilecek.
Tarih: 17 Ağustos 2010 Kaynak: Yeni Asır
Heykelsi Elektrik Direkleri (17 Ağustos 2010)Brooklyn''de, Choi+Shine Mimarlık''tan Jin Choi ve Thomas Shine geçenlerde, Devlerin Arazisi (Land of Giants) projeleri ile 2010 Boston Mimarlar Derneği Yapılaşmamış Mimarlık Ödülünü aldılar. Proje aslında, mansiyon ödülü kazandıkları İzlandalı elektrik direkleri yarışması için hazırlanmıştı. Yarışma, İzlanda''nın yüksek gerilim hatları ve elektrik direklerine yeni bir tipografi bulmak içindi.
Atatürk Stadı''nı yıkmak çare mi? (17 Ağustos 2010)İzmir Atatürk Stadının Türk futboluna, dört dörtlük biçimde kazandırabilmek için birbiri ardına görüşlerin ortaya atıldığı günlerdeyiz.
Erdek''te Türkiye''nin ilk ada müzesi kuruluyor (17 Ağustos 2010)Meryem Ana Kilisesi''ndeki kazı çalışmalarını yöneten Kazı Başkanı Yrd. Dr. Nurettin Öztürk, çalışmalar tamamlandıktan sonra Zeytinliada''nın Erdek halkı için umut kapısı olacağını söyledi. Öztürk, Zeytinliada''nın ülkemizin ilk ada müzesi olarak ziyarete açılacağını da müjdeledi.
Kuşadası Mı, Rant Adası Mı? (17 Ağustos 2010)Kuşadası Belediyesi''nin 2010 Denetim Komisyon Raporu soruşturma getirdi. CHP''li Kuşadası Belediye Başkanı ve belediye yöneticileri hakkında İçişleri Bakanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı''na soruşturma izni verdi.
Sümela''da ayin yaradı Trabzon turist hedefini 1 milyona çıkardı (17 Ağustos 2010)Sümela Manastırı''nda 88 yıl aradan sonra gerçekleşen ayin, Trabzon ekonomisini de canlandırdı. Ayin nedeniyle Trabzon''un 6 bin turist çektiğini belirten TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Suat Hacısalihoğlu, "Şehrimize yılda 300 bin turist geliyor. Bu sayının önümüzdeki yıl 1 milyona ulaşmasını hedefliyoruz" diye konuştu.
Depreme Karşı "Eylem Planı" (17 Ağustos 2010)Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası''nın (MMO), 1999 Marmara Depreminin 11. yıldönümünde kamuoyuna sunduğu öneri raporu, bir yandan felaket senaryolarının ayrıntılarını ortaya koyarken, öte yandan yapılması gerekenleri sıraladı.
Avrupa''dan iki ödül geldi (17 Ağustos 2010)Varyap Meridian, 2010 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Yarışmasında ''''En iyi yüksek bina mimarisi'''' ve ''''En iyi mimari'''' kategorilerinde ödüle değer görüldü.
Water Cube Su Parkı''na Dönüştü (16 Ağustos 2010)2008 Pekin Olimpiyat Oyunları için PTW tarafından tasarlanan ve inşa edilen Ulusal Yüzme Merkezi veya Water Cube (Su Kübü), 10 aylık bir iyileştirme sürecinden sonra 8 Ağustos''ta yeniden açıldı. Yeni Yüzme Merkezi''nde havuzun yanı sıra eğlenceli su parkı da mevcut.
“Deprem Master Planı Hazır Ancak Uygulamada Sıkıntı Var ” (16 Ağustos 2010)İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Deprem Master Planı ve bina envanterleri başta olmak üzere birçok planın hazır olduğunu ancak uygulamada sıkıntılar yaşandığına dikkat çekti.
Savaşta Kadınlar (16 Ağustos 2010)Leeds Metropolitan Üniversitesi''nden mezun olan Charlotte Wilson''ın bitirme projesinde 1960''larda soğuk savaş dönemi yeraltı sığınaklarını yeniden canlandıran ve yeniden biçimlendirirken "Savaştaki Kadınlar"ın hikayesini anlatıyor.
Dünya''nın En İyi Kamusal Alanları (16 Ağustos 2010)Kamusal alan, modern toplum kuramlarında, toplumun ortak yararını belirlemeye ve gerçekleştirmeye yönelik düşünce, söylem ve eylemlerin üretildiği ve geliştirildiği ortak toplumsal etkinlik alanına işaret etmek için kullanılan bir kavram. Dwell, Asya, Amerika ve Avrupa''da yer alan en iyi kamusal alanları belirledi. Dwell''in yapmış olduğu bu listede toplam 29 en iyi kamusal alan örneği yer alıyor. Dünya''daki bu önemli kamusal alanlarda şöyle bir yolculuğa çıkalım.
‘Sakin Şehir'' kokmayacak (16 Ağustos 2010)Bakanlık, "Sakin Şehir" Seferihisar''a bağlı Doğanbey, Ürkmez ve Payamlı''ya İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin biyolojik arıtma tesisi kurmasına olanak sağlayan imar plan değişikliğini onayladı.
Troçki''nin Büyükada''daki köşkü müzeye dönüştürülmeli (16 Ağustos 2010)Sürgün edilen sosyalist lider Troçki''nin Büyükada''da oturduğu şahane ev hem Bolşevizm''i daha iyi tanımamızı sağlar hem de ciddi turizm geliri getirir.
15 metrelik tsunami dalgaları olabilir (16 Ağustos 2010) İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) Maden Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Şengör, 17 Ağustos 1999 Depremi''nin 11. yıldönümünde İstanbul''u bekleyen büyük depremle ilgili son araştırmaları, gelinen noktayı, nelerin yapılıp nelerin yapılmadığını, merak edilenleri, ailesiyle tatil yaptığı Assos''taki yazlığında tüm yönleriyle Milliyet''e anlattı.
Toplam 132 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.