Haberler

Haberler

Toplam 132 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ulucami''de onarım çalışmaları bitiyor (16 Ağustos 2010)Osmanlı Devleti''nin ilk başkenti Bursa''nın en önemli tarihî eserleri arasında yer alan Ulucami''nin avlu, duvar ve şadırvan bölgesindeki restorasyon çalışmaları kısa süre içinde bitecek.
Kültür AŞ, Koçu''nun İstanbul''unu tamamlamak istiyor (16 Ağustos 2010)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ "İstanbul''un Yüzleri" adlı yeni bir kitap projesine başladı.
Çevreci gençler harekete geçti (16 Ağustos 2010)Türkiye''nin dört bir yanından 32 genç, hazırladıkları projelerle çevre sorunlarına çözüm arıyor. Hayata Artı Gençlik Programı da onlara destek sağlıyor ve yol arkadaşı oluyor.
Huber Köşkü yenileniyor (16 Ağustos 2010)Cumhurbaşkanlığı, Huber Korusu''ndaki uzun zamandır bakım ve onarım görmemiş yapıların restorasyonu için adım attı. Koruda ilk olarak Av Köşkü''nün restorasyonuna başlanacak. Huber Köşkü''nün restorasyonu ise proje aşamasında.
Müteahhitlerden ''kentsel dönüşüm'' çağrısı (16 Ağustos 2010)Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) Yönetim Kurulu Başkanı Nesim Ekinci, Türkiye genelinde kentsel dönüşüm konusunda ciddi bir değişim ve dönüşüm yaşanırken, Mersin''in bu konuda geç kaldığını söyledi. Ekinci, kentsel dönüşümün çarpık kentleşme sorununun çözümündeyse ''can suyu'' niteliği taşıdığının altını çizdi.
Atatürk Stadyumu için yıkılma tartışması başladı (16 Ağustos 2010)İzmir''de Atatürk Olimpiyat Stadyumu''nun yıkılıp yıkılmaması tartışması başladı. Statın proje ve şantiye sorumluluklarını yapan İnşaat Yüksek Mühendisi Yıldırım Karakaplan, "Stad yıkılmamalı, bunu ortaya atan kişi İstanbul''da konuşmasın, siyasi yatırım yapmasın" dedi.
Sinop için bienal zamanı (17 Ağustos 2010)Sinop için bienal zamanı Sinopale, Üçüncü Sinop Bienali kavramsal çerçevesini İtalo Calvino''dan aldı. Uluslararası ilginin de yoğun olduğu bienal, 4 eylüle kadar devam edecek.
Kimseyi Memnun Etmeden İşleri Hallediyor (16 Ağustos 2010)Önümüzdeki Ocak ayında görevini bırakacak olan California Valisi Arnold Schwarzenegger''in yedi yıllık döneminden çıkan ders şu: Bağımsız bir siyasetçi olmak size birçok yarar getirebilir. Seçim kazandırabilir hatta yeniden seçilmenizi sağlayabilir ve yeni politikalar geliştirmenize olanak verir. Ama bunların hiçbirisi, insanların sizi sevmesini sağlamaz.
Şehrin İçinde, Herkes İçin Arkeoloji: Küçükyalı ArkeoPark (16 Ağustos 2010)Açık Dergi''de Küçükyalı ArkeoPark Projesi''nin başkanlarından Alessandra Ricci konuğumuz oldu. Bizans dönemine ait önemli buluntuların olduğu Küçükyalı Arkeopark, merkezi ve yerel yönetimleri, akedemik çevreyi, özel sektörü ve halkı buluşturmayı ve kültürel mirasın günlük şehir hayatı ile nasıl bütünleşebileceğini göstermeyi hedefliyor.
Mekke''yi güzelleştirme yarışması düzenlendi (16 Ağustos 2010)Suudi Arabistan hükümeti, Mekke''nin dünyanın en güzel şehri haline getirilmesi için düzenlenecek yarışmada tüm dünyadan yüzlerce İslami akademisyen, düşünür ve artisti fikirlerini sunmaya davet etti.
İngiltere''nin en eski evi keşfedildi (16 Ağustos 2010) İngiltere''de arkeologlar, ülkedeki en eski evi keşfettiklerini açıkladılar.York ve Manchester üniversitelerinden bir ekibin bulduğu daire biçimdeki evin, İngiltere''nin kuzeydoğusundaki Star Carr''da, eski bir gölün yanında olduğu bildirildi.
Gökçeada havaalanı açıldı Çanakkale''ye köprü geliyor (16 Ağustos 2010)Çanakkale''nin Gökçeada İlçesi''ne 88 milyon TL harcanarak yapılan İnsani Yardım Amaçlı Havaalanı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından hizmete açıldı.
Türkiye''nin HES Gerçeği - II (16 Ağustos 2010)24 Nisan 2010''da bu köşede "Türkiye''nin HES Gerçeği" başlıklı yazımızla son bir yıldır başta Doğu Karadeniz olmak üzere küçük dereler üzerine kurulan HES''leri gündeme taşımıştık.
İzmir, EXPO 2020 için atağa kalktı (16 Ağustos 2010)Önceki akşam toplanan kurul, üyelerin imzalarını taşıyan bildiriyi başta Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan olmak üzere hükümet yetkilileri ile tüm parlamenterlere gönderme kararı aldı.
Başkan Topbaş Yeşilköy Kavşağı''nı basına tanıttı (16 Ağustos 2010)İnşaatı hızla devam eden Yeşilköy Kavşağı''nı basın mensuplarına tanıtan Başkan Kadir Topbaş, bölgede trafiği yerin altına alarak havuzun altından kesintisiz olarak akıtacaklarını belirterek, "İstanbul''da 50 derece hissedilen bir sıcaklıkta yapılan kavşak çalışmasını inceliyoruz. Terimiz bu şehre helal olsun" dedi.
Meksika Körfezi''ndeki kuyu bu hafta kapatılıyor (16 Ağustos 2010)Oluşan sızıntıyla büyük bir çevre felaketine neden olan BP''nin Meksika Körfezi''nde 1600 metre derindeki petrol kuyusunun temelli kapatılma işleminin son aşamasına gelecek hafta sonunda geçilecek.
TOKİ, İstanbul''da 100 bin konut üretti, hedef 125 bine ulaşmak (16 Ağustos 2010)TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, sadece İstanbul''da 100 bine yakın konut ürettiklerini ve çoğunluğunu bitirip teslim ettiklerini belirterek, bu sayıyı 125 bine ulaştıracaklarını söyledi.
Nişanyan uslanmıyor (16 Ağustos 2010)Kanunları hiçe sayıp devlete meydan okuyan yazar Sevan Nişanyan''ın, Şirince''de yaptığı 12 kaçak bina için daha yıkım kararı alındı.
''İstanbul''un lokumları'' İngiliz dergisinde (16 Ağustos 2010)İngiliz seyahat dergisi "Business Traveller" temmuz-ağustos sayısının dört sayfasını ve kapağını İstanbul''a ayırdı. İstanbul''un tarihi ve doğal güzelliklerini ''İstanbul''un lokumları'' şeklinde duyuran dergi, kentin kültürel faaliyetlerine de yer verdi.
Kapalıçarşı hâlâ gözde (16 Ağustos 2010)Nuruosmaniye, Mercan ve Beyazıt arasında yer alan Kapalıçarşı, hâlâ İstanbul''un gözdesi. 64 cadde ve sokağında 3 bin 600 dükkanı bulunan çarşıyı günde yaklaşık 500 bin kişi ziyaret ediyor.
Toplam 132 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.