Haberler

Haberler

Toplam 129 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
BUILdIST''te Sabiha Gökçen Havaalanı Projesi Mimari Ekibin Gözünden Aktarıldı (1 Ekim 2010)Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı''nın ilk gününde Türkiye''nin ve İstanbul''un önemli projelerinden Sabiha Gökçen Havaalanı projesi Tekeli&Sisa Mimarlık''tan Dilgün Saklar''ın anlatımıyla izleyicilere aktarıldı.
BUILdIST''te Pendorya AVM Projesi Tüm Süreçleriyle Masaya Yatırıldı (1 Ekim 2010)Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı''nın ilk gününde Pendik''in gelişen bölümünde konumlanan son yılların önemli alışveriş merkezlerinden Pendorya AVM Projesi masaya yatırıldı. Projenin mimarlarından Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık''tan Hasan Çalışlar, TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı''ndan Aslı Yılmaz ve IMS Proje Yönetimi''nden Berrin Çetiner, Pendorya AVM''nin tüm süreçlerini dinleyicilerle paylaştılar.
İstanbul''un yeni konut bölgesi TEM yoluna direkt bağlanacak (30 Eylül 2010)Halen 40 binden fazla yeni konut projesine ev sahipliği yapan İstanbul''un Esenyurt ilçesi doğrudan TEM otoyoluna bağlanıyor.
Her yıl 5 bakanlığın toplam bütçesi kadar israf ediyoruz (1 Ekim 2010)Yalıtımlı evler bizi sadece yazın sıcağından, kışın soğuğundan korumakla kalmıyor, elektrik ve yakıt faturalarımızı düşürerek cebimizi de koruyor. Fakat ülkemizde yalıtım konusunda yeterli düzeyde bilinç olmadığı için bu önemli konu çoğu zaman göz ardı edilebiliyor.
TOKİ üzerinden siyaset (1 Ekim 2010)Her şey aklımıza gelirdi de, bir AK Parti ilçe teşkilatının TOKİ''nin daha ortada olmayan konutları üzerinden siyaset yapabileceğini düşünmezdik.
Anadolu''ya 1,2 milyar Euro''luk AVM yatırımı (1 Ekim 2010)Ekonomik açıdan kabuğunu kıran Anadolu illeri, alışveriş merkezi (AVM) yatırımcılarının ilgisini çekiyor. Dünyanın en büyük gayrimenkul yatırımcılarından Multi Development, Anadolu''da 7 yeni AVM daha açacağını duyurdu.
Kent Konseyi, Adana Sürdürülebilir Gelişim Eylem Planı çalışmalarına başladı (1 Ekim 2010)Adana Kent Konseyi, Adana Sürdürülebilir Gelişim Eylem Planı (ASGEP)''nın revize edilerek güncellenmesini kararlaştırdı.
İstanbul''un üretimleri Sanat Limanı''nda (1 Ekim 2010)İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı (AKBA) Görsel Sanatlar Yönetmenliği tarafından yürütülen ''İstanbul''da Yaşıyor ve Çalışıyor'' projesi kapsamında üretilen yapıtlar, bugünden itibaren Sanat Limanı''nda sergilenmeye başlıyor.
Ayasofya Medresesi''ne 76 yıl sonra iade-i itibar (1 Ekim 2010)Fatih Sultan Mehmed Han tarafından İstanbul''un fethinden hemen sonra yaptırılan; İnönü döneminde "Ayasofya''nın yanında harabe görüntüsü sergiliyor" denilerek dönemin Müzeler Müdürü''nce yıktırılan Ayasofya Medresesi yeniden inşa ediliyor. Ayasofya bahçesinde bulunan medrese 1,5 yıl içinde kapılarını açacak.
Dünyanın en iyi havalimanı seçildi (1 Ekim 2010)İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ‘‘Dünyanın En İyi Havalimanı'''' seçildi.
133 proje yarıştı Ortadoğu''nun en iyisi Tabanlıoğlu oldu (1 Ekim 2010)En iyi mimar, en iyi mimarlık ofisi, en iyi genç mimar ve en iyi mühendisin belirlendiği Ortadoğu Mimarlık Ödülleri sahiplerini buldu.
Forum Marmara’ya Garden Office yaptı yüzde 60’ını kiraladı (1 Ekim 2010)Türkiye ''de 2006 yılından bu yanan 8 adet alışveriş merkezi yatırımı gerçekleştiren Multi Development Türkiye, ofis yatırımına da başladı.
Dedeman ve Hilton''un "Altınkayısı" yarışı (29 Eylül 2010)Malatya''ya ikinci beş yıldızlı otel geliyor. Kentin en eski otellerinden Altınkayısı, yenileme çalışmasının ardından 2011 ortasında beş yıldızlı otel olarak hizmete girecek.
BUILDIST''te "Mimarlıkta Bilişim" Konusuna Dikkat Çekildi (30 Eylül 2010)BUILDIST Fuarı etkinlikleri kapsamında "Mimarlıkta Bilişim" paneli Arkitera Eğitim Merkezi''nden Ahmet Turan Köksal''ın moderatörlüğünde gerçekleşti. Panelde bilişim teknolojilerinin mimari tasarımlara etkileri konuşuldu.
BUILdIST''te İstanbul''a Yönelik 5 Proaktif Proje Tartışıldı (30 Eylül 2010)2009 yılının Kasım ayında İstanbul''da düzenlenen URBAN AGE İstanbul konferansı öncesinde London School of Economics ve Arkitera Mimarlık Merkezi''nin ortaklaşa yürüttüğü, İstanbul''da sorunlu bölgeler için projelerin üretildiği çalışmanın sonuçlarının toplandığı kitabın tanıtımı "İstanbul''da Kentleşme Üzerine Beş Bakış" paneli ile BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nda 30 Eylül günü okuyucularla buluştu.
En büyük arazi ihalesine 1,2 milyar liralık rekor teklif (30 Eylül 2010)Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı''nın (GYO) rekor fiyat tekliflerinin yapıldığı İstanbul Şişli Ayazağa''daki dev arazinin satışı dün gerçekleşti. 241 bin 905 metrekarelik arazi ihalesini Metal Yapı-Özüm Petrol-Yeşil İnşaat-Nasa İnşaat-K Yapı-Taşçılar Madencilik ortak girişim grubu kazandı. Konsorsiyum, arsa için devlete 1 milyar 203 milyon 232 bin Türk Lirası (TL) ödeyecek.
Dünyanın en yüksek TV kulesi (30 Eylül 2010)Çin, ülkenin güneyindeki Guangzhou şehrinde dünyanın en yüksek TV kulesini hizmete açtı.
Türkiye''nin ilk çift katlı köprüsü (30 Eylül 2010)Malatya ve Elazığ''ı birbirine bağlayan ve Türkiye''nin en uzun köprüsü olan Fırat Demiryolu Köprüsü''nün üzerine yapılacak karayolu köprüsüyle iki il arasındaki ulaşım kolaylaşacak.
Canik''te dev lise heyecanı (30 Eylül 2010)Canik Belediyesi, Türkiye''nin en büyük lisesine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 36 bin metrekarelik bir alana inşaa edilecek olan ve hazırlıkları hızla süren Canik Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Lisesi Türkiye''ye de örnek olacak.
Bu otelin havuzunda güneşlenen yandı (30 Eylül 2010)ABD''nin Las Vegas kentindeki Vdara Oteli''nin içbükey tasarımı, güçlü güneş ışınlarının binanın cam yüzeyinde toplanıp, daha sonra yoğun bir şekilde havuzun olduğu bölgeye yansımasına neden oluyor.
Toplam 129 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.