Haberler

Haberler

Toplam 129 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Altıparmak''a çok yakışacak (29 Eylül 2010)Bursa Büyükşehir Belediyesi, SGK Bölge Müdürlüğü`nün yeni yerine taşınmasıyla boşalan binaları ortadan kaldırarak bölgeye meydan kazandırmak için harekete geçti.
Hıncal Uluç stili trafik denetimi (29 Eylül 2010)Trafik sorunlarına duyarlılığıyla bilinen usta kalem Hıncal Uluç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ulaşım Danışmanı ve Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ile trafik denetimine çıktı
Hasankeyf için kamp hazırlıkları sürüyor (29 Eylül 2010)Hasankeyf''i Yaşatma Girişimi, kültür ve sosyal yaşam üzerinde yıkıma neden olacak olan Ilısu Barajı projesine karşı, 11-17 Ekim 2010 tarihleri arasında "Hasankeyf''te Uluslararası Dayanışma Kampı" düzenleyecek.
Ukrayna''da mezarlık ister misiniz? (29 Eylül 2010)"İnsanlar çöp attığı ve insanlar öldükten sonra gömüldükleri sürece kâr edersin."
Nişantaşılı Değer 16, değerini katladı (29 Eylül 2010)Oral Mimarlık, Nişantaşı''nda gerçekleştirdiği ‘Değer 16'' binası ile katıldığı 2010 Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülleri yarışmasından ödülle döndü.
European Property Awards''dan EAA''ya Ödül Yağmuru (28 Eylül 2010)EAA-Emre Arolat Architects 2010 European Property Awards''da 4 projesiyle 5 ayrı kategoride "Highly Commended" ödüllerini alarak Avrupa''da önemli bir basarıya daha imza attı. EAA-Emre Arolat Architects tarafından projelendirilen 7800 Çesme Konutları ve Oteli, 2010 European Property Awards''da hem "Konut / Çok Katlı Yapılar", hem de "Ticari / Karma Kullanımlı Yapılar" kategorilerinde ödül alma basarısını gösterirken...
Tarihe "not" düştüler (28 Eylül 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin kentteki tarihi yapıların korunmasını teşvik amacıyla 8. kez düzenlediği "Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri"nde kazananlar belli oldu.
Bir milyon bina yıkılmayacak (28 Eylül 2010)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, basında yer alan haberin doğru olmadığını açıkladı.
‘İlk misafiri Atatürk olan otelden kâr beklemiyoruz'' (28 Eylül 2010)Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Termal''de Büyük Otel ve Gazino adıyla bilinen binaları yaklaşık iki yıl süren restorasyonunun ardından butik otel olarak hizmete açtıklarını söyledi.
Ünlü mimar Foster''ın megayatı görenleri şaşırttı (28 Eylül 2010)41 metre uzunluğunda ve yaklaşık 90 milyon Euro değerindeki İngiliz bayraklı Douglas limanına kayıtlı ``Ocean Pearl'''' isimli uzay gemisini andıran lüks megayatı Bodrum´da görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.
İstanbul-İzmir 3.5 saat olacak (28 Eylül 2010)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İzmit Körfez Geçişiyle bağlantı yolları dahil olmak üzere Gebze-Orhangazi-İzmir otoyoluna ilişkin sözleşmeye imza atarak, "Proje, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Yap-İşlet-Devret modeliyle bir seferde yapılan en büyük projedir" dedi.
Yeşil Binalar: Yerel İhtiyaçların Karşılanması ve Küresel İklim Değişikliği ile Mücadele (28 Eylül 2010)Birleşmiş Milletler Çevre Programına göre, binalar küresel enerjinin %30-40''ını tüketiyor. Karbonu küresel düzeyde artıran (ve dolayısıyla da bu miktarı azaltabilecek olan) yapı sektöründen daha büyük bir etken yok.
BUILdIST''te Mimari Tasarım ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Hakkında Paneller (28 Eylül 2010)Mimarlık, İnovasyon, Tasarım ve Teknolojinin Yeni Buluşma Noktası Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı kapsamında, mimari tasarım ve endüstri ürünleri tasarımı hakkında konusunda yenilikçi isimlerin katılacağı paneller gerçekleştirlecek.
Yerleşimciler, Batı Şeria''ya bina inşa etme yarışına girdi (28 Eylül 2010)İsrail''in ilan ettiği ''yerleşim birimi inşaatlarını 10 ay dondurma'' süresinin önceki gün sona ermesi üzerine yerleşimciler Batı Şeria''da konut inşa etme yarışına girdi.
Tarihsel Mirasımız Tehdit Altında (28 Eylül 2010)Türkiye''deki tartışmalı baraj projeleri, Batı medyasının da büyütecinin altında. Los Angeles Times, Hasankeyf kaynaklı haberinde "Bir baraj, mirası, bir Kürt kentinin geçimini suların altına bırakmakla tehdit ediyor" derken Le Monde gazetesi, "Allianoi Kaplıcası''nı bir baraj tehdit ediyor" ifadesini kullandı. Her iki gazete, söz konusu projelerinin "hukuku ihlal ettiği"ni ifade etti.
Opera binası için geriye sayım başladı (28 Eylül 2010)İzmir Opera Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması Ödül Töreni''nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Proje yarışmasını tamamladık. Proje yapımı yaklaşık 1 sene sürer, en erken ihale süreci de 6 aydır... 2012''nin 6. ayında temeli atılırsa çok iyidir, başarıdır. Hesabımızı kitabımızı ona göre yapıyoruz" dedi.
Mali kaynak yaratma aracı olarak kent (28 Eylül 2010)Tophane''de yaşananlar pek çok kişi tarafından farklı biçimlerde tartışılıyor. Kimileri bunun muhfazakarlıkla ilişkisini kuruyor, kimileri ise kentsel dönüşümün sonuçlarından ve bunun "uzlaşma" ile yapılması gerektiğinden söz ediyor. Bu açıklamaların hepsinde kısmen doğruluk payı olsa da bütünü kavramakta ciddi eksikleri olduğunu söylemek gerek. Bütün bu olan bitenleri anlayabilmek ve açıklayabilmek için yeni kent politikalarının ve bunun arkasında yatan ideolojinin deşifre edilmesi lazım.
GDO’lu sanat mekânları (28 Eylül 2010)Cemil İpekçi''nin Mardin Kasımiye Medresesi''nde yaptığı defile, adı duyulduğu andan itibaren protestoların hedefi oldu. Bir taraftan namaz kılınan yere yakın yerde yapılan defileyi saygısızlık olarak görenler diğer yanda buranın bir müze olduğunu ve bu tür şeylerin düzenlenmesini uygun bulanlar. Mardin Kültür ve Turizm İl Müdürü Davut Beliktay "Kasimiye Medresesi bilimsel bir müzedir. Bu da toplumsal kurallara ters düşmeyecek bir şekilde yapılan bir defiledir" şeklinde durumu özetledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Seyit Ahmet Arslan da "Kasımiye Medresesi''nin genetiği bozulmamalı" açıklamasını yaptı. Yani bir binanın yapım amacı neyse kullanım amacı da o olmalıydı.
Dünden bugüne "Dülük Antik Kenti" (28 Eylül 2010)Gaziantep''te inanç turizminin gelişmesine önemli katkı yapması beklenen Dülük (Doliche) Antik Kenti''ndeki bilimsel kazılar sürüyor.
Türkiye''nin en büyük otoyolu projesine imzalar atıldı (28 Eylül 2010)Binali Yıldırım, İzmit Körfez Geçişiyle bağlantı yolları dahil olmak üzere Gebze-Orhangazi-İzmir otoyoluna ilişkin sözleşmeye imza attı.
Toplam 129 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.