Haberler

Haberler

Toplam 121 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Karayolları Arazisi ile İlgili ÇED Raporu (6 Mayıs 2010)TMMOB İstanbul Büyükkent Şubesi Zincirlikuyu Karayolları Arazisi ile ilgili ÇED Raporu Hazırladı. Hazırlanan ÇED Raporu şu şekilde...
Sulukule ile İlgili Kurul Kararı: Arkeolojik Kazı Yapılmadan İnşaat Yapılamaz (6 Mayıs 2010)Sulukule''deki yenileme projesinin inşaatına başlanıyor fakat Sulukule Platformu yayınladığı basın bülteni ile bölgede arkeolojik kazıların sürdüğünü, çıkacak sonuçların değerlendirilmeden inşaatın yapılamayacağı yönünde açıklamada bulundu.
Burası Arter, müze değil! (6 Mayıs 2010)İstanbul''un sanat haritasına yeni bir mekân eklendi. Vehbi Koç Vakfı bünyesinde kurulan ''Arter-Sanat İçin Alan'' adlı güncel sanat mekânı İstiklal Caddesi''nde sanatseverleri bekliyor. Arter, vakfın müze kompleksinin bir nevi laboratuvarı olacak.
Nüfus yaşlandıkça evler küçülüyor (6 Mayıs 2010)Her yıl 600 binin üzerinde konut inşa edilen Türkiye''de, bina ve daire metrekareleri git gide küçülüyor. 2007 yılında yapılan bina ve dairelerde 133 metrekare olan ortalama büyüklük, geçen yıl 125 metrekareye geriledi.
Kale Tasarım BEDA''ya kabul edildi (6 Mayıs 2010)Radikal’le işbirliği içinde Tasarım Gazetesi’ni çıkaran Kale Tasarım Merkezi, Avrupa’nın tasarım birlikleri, enstitüleri ve tasarımı tanıtma amaçlı kurulan BEDA ’ya (The Bureau of European Design Associations), Türkiye’den kabul edilen ilk kuruluş oldu. Tasarım değerinin tanıtılması için faaliyet gösteren BEDA’nın üyeleri arasında; Politecnico di Milano, Finlandiya Tasarımcılar Birliği Ornamo, Norveç Tasarım Konseyi gibi saygın tasarım kuruluşları bulunuyor.
Tarih: 6 Mayıs 2010 Kaynak: Radikal
Buraya Bodrum''un ''prestij projesi'' yapılacak (6 Mayıs 2010)Bodrum''un Ortakent-Yahşi beldesinde 754 bin metrekarelik doğal ve arkeolojik sit alanının Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı''na (TOKİ) tahsis edilmek istenmesi, belediyeden sonra 40''a yakın sivil toplum örgütünü çatısı altında toplayan çevreci Mavi Yol Girişimi''nin tepkisine neden oldu. Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz''ı Mavi Yol Girişimi sözcü Filiz Dizdar ile birlikte ziyaret eden sivil toplum örgütü üyeleri, Çakmaklı Mevkii''ndeki arazinin ‘Uluslararası Botanik Bahçesi'' yapılması için acil proje hazırlanmasını istedi.
Divriği Ulu Cami''nin çatı yalıtımı tamam (6 Mayıs 2010)Su ve ısı yalıtım sektöründe geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet veren BTM, Kız Kulesi''nin ardından tarihi bir yapıya daha hayat verdi. Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan ve restorasyonu devam eden, Selçuklu dönemi taş işçiliğinin en önemli yapıtlarından birisi olarak kabul edilen Sivas Divriği Ulu Camii''nin çatı yalıtımında BTM Elastobit örtüleri kullanıldı.
Diyarbakır Cezaevi okul ve müze olacak (6 Mayıs 2010)Cezaevinin yerine okul yapılacağının açıklanmasının ardından BDP''nin, "Geçmişin izlerini silmek" suçlamasına hedef olan hükümet, cezaevinin bir bölümünün müze yapılması kararını verdi. BDP, bir süre önce "İnsan Hakları ve Özgürlük Müzesi"ne dönüştürülmesi için Meclis Başkanlığı''na kanun teklifi vermiş, cezaevinin olduğu alana okul yapılacağı açıklamasına tepki göstermişti. 40 dönüm arsa üzerinde kurulu bulunan cezaevi, yapımı devam eden yeni cezaevinin tamamlanmasından sonra boşaltılacak.
İzmir, yeni bir öğrenci yurdu daha kazanıyor (6 Mayıs 2010)Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (BALEV) tarafından yaptırılan BALEVİ Öğrenci Konukevi''nin inşaatının temeli, düzenlenen törenle atıldı. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, Bornova Anadolu Lisesi eğitimcileri ve BALEV yöneticileri katıldı
Büyük Türk palavraları: Üçüncü köprü (6 Mayıs 2010)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Boğaziçi Köprüsü ve bağlantı yollarının bu yıl içinde 6 milyar dolara ihale edileceğini açıklamadı. Bu olmayacak.
Sinoma-Eren Holding çimento üretim hattı kuracak (6 Mayıs 2010)Çin Sinoma şirketiyle, Eren Holding 2 çimento üretim hattı için 780 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.
Sulukule''de inşaat başladı (6 Mayıs 2010)Fatih''te kentsel yenileme alanı ilan edilen ve yıkımı tamamlanan "Sulukule" diye bilinen Neslişah ve Hatice Sultan mahallelerinde TOKİ tarafından yapılan ihale ile 620 konut ve 45 iş yerinin yapımına başlandı.
İnşaatta 30 yıl çok dinamik olacak (6 Mayıs 2010)ING Bank, Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) işbirliğiyle ikinci Mortgage Zirvesi''ni, Ankara''da Sheraton Otelinde düzenledi. Zirvenin açılışında konuşan Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir, hükümetin mortgage (tut-sat) sistemine büyük önem verdiğini belirterek, 2007 yılında konuya ilişkin düzenlemelerin yapıldığını anımsattı.
Prost ve İstanbul Dönüşümleri (6 Mayıs 2010)Prof.Dr. Pierre Pinon, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi''nde, "Henri Prost ve İstanbul''da Kentsel Dönüşümler" başlığı altında bir konferans verdi. Konferansta, Osmanlı''dan beri İstanbul''a hayran olan Fransız mimar Prost''un, daha sonra davetle İstanbul''a gelmesinden ve burada yaptığı planlama çalışmalarından bahsetti. Paris''te mimarlık ve kent planlamasını büyük ölçüde değiştiren Haussmann''ın etkisinde kalan ve İstanbul''a gelerek tamamen kendine has yöntemlerle şehre müdahale eden Fransız mimarın öyküsü...
Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu''nun 3. Köprü ile İlgili Basın Açıklaması (5 Mayıs 2010)Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu yapılması planlanan 3. Köprü ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.
Bursa''da belediyelere kaçak yapıyla mücadele eleştirisi (5 Mayıs 2010)Bursa''da meslek odalarının başkanları; ilçe ve büyükşehir belediyesinin kaçak yapılaşmayla göstermelik mücadele ettiğini, belediyelerin kaçak yapılaşmanın önlenmesi ve afet riskiyle ilgili proje üretmediğini öne sürdüler.
Kadıköy... Geçmiş geçip gitmiş, ya gelecek? (5 Mayıs 2010)Bazı sabahlar... Hayatım durmuş, donmuş; içimde yaprak kıpırdamıyormuş gibi gelir bana! O zaman hep aynı şeyi yaparım: İşi gücü bir yana bırakıp Kadıköy''e giderim. Yeniden başlamak, duran hayatımı tekrar kurmak için... İlkokulu bitirdiğim güne...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı''ndan "kentsel dönüşüm" uyarısı (5 Mayıs 2010)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu; planlı, sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşamanın, insanların en temel haklarından birisi olduğunu ve göreve geldikleri günden itibaren temel stratejilerini bu ana tema üzerine oturttuklarını söyledi. Bu çerçevede ilk olarak, İzmir''i tamamen planlı bir şekilde projelendirdiklerini ve yatırımlarını buna göre gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Kocaoğlu, "Sağlıksız gelişmiş kentsel alanları daha çağdaş, daha sağlıklı ve daha güvenli bir görünüme kavuşturma konusundaki çalışmalarımız kapsamında, kentin tarihi dokusunu gün yüzüne çıkaracak projeleri de hayata geçiriyoruz" diye konuştu.
TOKİ, Doğu''ya Böyle Açıldı (5 Mayıs 2010)Yurt genelinde yaptığı lüks konutlarla ''göz doldururken'', dar gelirliler için yaptığı projelerdeki skandallarla adından söz ettiren Başbakanlığa bağlı Toplu Konut İdaresi, Doğu''da yaptığı konutlarla yurttaşları mağdur etmeye devam ediyor.
İklimde ikinci tur (5 Mayıs 2010)45 ülkenin Çevre Bakanları ve iklim uzmanları Bonn''da ikinci kez bir araya geldi.
Toplam 121 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.