Haberler

Haberler

Toplam 121 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''Sulukule tarihi'' zarar görüyor (5 Mayıs 2010)Kentsel yenileme kapsamında boşaltılan Sulukule bu kez arkeolojik kazıya evsahipliği yapacak. Kazılar sona erene kadar da bölgede yapılaşma olmayacak. Ancak bir sorun var...
Hıdırellez, UNESCO listesine girme yolunda (5 Mayıs 2010)Sağlık, bereket, bolluk, şans, kısmet gibi dileklerin gerçekleşeceği, uğursuzlukların sona ereceği gün olduğuna inanılan Hıdırellez''in UNESCO''nun ''insanlığın somut olmayan kültür mirası listesine'' alınması amacıyla Türkiye''nin önderliğinde, 12 ülkenin katılımıyla çalıştay düzenlenecek.
Arkitera Genç Mimar Ödülü''nün Başvuru Tarihi İstek Üzerine Uzatıldı (5 Mayıs 2010)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında dördüncü kez verilecek olan "Arkitera Genç Mimar Ödülü" ile genç mimarların projelerinin ve isimlerinin duyurulması, amaçlanıyor. Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı''nın desteğiyle gerçekleştirilen "Genç Mimar Ödülü" için son başvuru tarihi gelen yoğun istek üzerine 21 Mayıs 2010 Cuma gününe kadar uzatıldı.
Garipçe halkı 3. köprü yapılmadan sıkıldı (5 Mayıs 2010)3. köprünün bir ayağı yemyeşil bir balıkçı köyünden geçecek, Garipçe''den. Kimse bilmiyordu, duymamıştı ama bir anda herkesin merak ettiği bir yer oldu.
İlk akarsu santraline 6.6 milyon dolar (5 Mayıs 2010)52 adet akarsu santralinin özelleştirme ihaleleri bugün başladı. İznik-Dereköy, İnegöl-Cerrah, M. Kemalpaşa-Suuçtu hidroelektrik santrallerinin ihalesinde en yüksek teklifi 6.6 milyon dolarla Kent Solar Elektrik verdi.
Binalarda Yalıtım Kararı Artık Oy Çokluğu ile Verilecek (4 Mayıs 2010)Isınma ve soğutma giderlerini en az yüzde 50 azaltmanın yolu ısı yalıtımı olmasına rağmen, bina sakinlerinin bazıları yalıtım yaptırmaya karşı çıktığı için yaz kış kabarık faturalar ödenmeye devam ediyor. Ancak Kat Mülkiyeti Kanunu''ndaki (KMK) değişikliğe göre, artık yalıtım kararı almak kolaylaştı.
Atatürk''ün İnönü''den istediği restorasyonu biz bitirdik (4 Mayıs 2010)Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti hükümetinin 7,5 yıl içinde yaptığı çalışmalarla Türkiye''nin tarihî eserlerinin yeniden hayata döndürüldüğünü söyledi.
AKM''nin kaderi Başbakan''ın elinde (4 Mayıs 2010)Şimdi başlığa bakınca "Bu ülkede neyin kaderi Başbakan''ın elinde değil ki" derseniz, haklı olabilirsiniz. Aslında hatta Belediye Başkanlarının, bürokratların, fazla fazla bakanların yetkisindeki konular bile bu ülkede Başbakan''a gidiyor ve onun müdahalesi olmadan çözülemiyor. Hatta bazen ona rağmen çözülemiyor ya.
Hattat''ın kulelerinin planı da iptal (4 Mayıs 2010)Maslak''ta yapımı 3 yıldır süren ünlü işadamı Mehmet Hattat''a ait 150 milyon dolarlık ''Diamond Of İstanbul'' projesinin inşaatının yürütmesinin durdurulma kararından sonra planları da iptal edildi. ''Diamond of İstanbul'' projesi hakkında araziye komşu olan Sheraton Oteli''nin mülk sahibi Yonca Turizm Yatırım ve İşletmecilik A.Ş''nin açtığı plan iptali davası sonuçlandı.
Başkan Topbaş; "Ulaşım 3. Köprü ile ilgili daha rahat olacak" (4 Mayıs 2010)3. Köprü ile ilgili soruları cevaplandıran Başkan Kadir Topbaş, "Güzergah İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin takdirine sunulacak ve projenin uygulama planları yapılacak. O planlardaki hassasiyetlerle daha doğru bir sonuç ortaya çıkacak" dedi.
İstanbul Metrosu''nun yapımı için Bakanlığa talepte bulunuldu (4 Mayıs 2010)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Metrosu''nun Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılması için talepte bulunduklarını açıkladı.
İstanbul''a 50 bin deprem konutu geliyor (4 Mayıs 2010)Deprem tehdidindeki semtlerde apartmanların yıkılması için yüzde 51''lik çoğunluk yetecek. Yıkılan apartmanlar ya satılacak ya yeşil alana çevrilecek. Deprem konutları ise şehir dışına yapılacak.
Sakatlık ve Mekan İlişkisi Üzerine (4 Mayıs 2010)Mekânın nasıl örgütlendiği sakatlık deneyimi açısından yadsınamaz bir öneme sahiptir. Özellikle Lefebvre''in 1974 tarihli La Production de L''Espace (Mekânın Üretimi) kitabından bu yana, mekânın, toplumun farklı kesimleri arasındaki mücadeleler sonucunda, tarihsel olarak üretildiği görüşü, mekânı ele alışlarında eleştirel bir yaklaşım benimseyen sosyal bilimsel araştırmalarda yaygın olarak kabul edilmiştir.
Bir kez daha: Emek''i yıktırmıyoruz (4 Mayıs 2010)İstanbul''da, yüzlerce kişi bir kez daha, Emek Sineması için bir araya geldi. Davullu, trompetli eylem, ''Yıktırmıyoruz'' mührü ile sona erdi.
Yenilmeyen kent (4 Mayıs 2010)İnişli çıkışlı caddeleri, kayalıklara oyulmuş renkli suratlı evleri, karanlık yüzlü kemerleriyle nehri seyreden bir kent Porto. Şaraplarını da unutmamak lazım!
Köprü güzergahında kesilenin 5 katı kadar ağaç dikilecek (4 Mayıs 2010)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul''a yapılacak yeni köprünün Belgrad Ormanları''na ve Ömerli Su Havzası''na zarar vermeyeceğini söyledi. Eroğlu, bölgede 573 bin ağaç kesileceğini, yerine 2,5 milyon ağaç dikileceğini kaydetti.
Türkiye''nin en büyük barajı Elazığ''a yapılacak (4 Mayıs 2010)Özaltın Holding, Cengiz İnşaat ile birlikte Türkiye''nin en büyük hidroelektrik santral projesini Elazığ Beyhan''da yapacak. Toplam 3-4 milyar dolar yatırım yapılacak 4 milyar kilowatt saat kapasiteli baraj, yaklaşık 3.5 yıl içinde tamamlanacak.
Tarih: 4 Mayıs 2010 Kaynak: Referans Yazan: Sevgi Sayar Başaran
İzmir’e ‘EXPO 2020’ teklifi (4 Mayıs 2010)En büyük fuarın 2015 adayı olan, ancak organizasyonu İtalyan Milano''ya kaptıran İzmir''e, Uluslararası Sergiler Bürosu Genel Sekreteri Vicente Gonzalez''den, "2020 için aday olun" önerisi geldi.
Tarihi yapılara ‘müze’ açılımı (4 Mayıs 2010)Konak Belediyesi, tarihi binaları butik müzelere dönüştürerek, yeni çekim merkezleri yaratıyor. İki yapı daha bu amaçla kamulaştırıldı.
3. köprüde süreç başlamadı (4 Mayıs 2010)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, 3''üncü köprü çalışmalarının belediyeye teslim edilmediğini açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından açıklanan 3''üncü köprü çalışmalarının belediyeye teslim edilmediğini, dolayısıyla Meclis''e de gelmediğini de belirterek, "Süreç daha başlamadı. Maalesef CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ''yargıya götüreceğim'' diyor.
Toplam 121 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.