Haberler

Haberler

Toplam 121 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Erdoğan 3. köprüye karşı çıkanları eleştirdi (4 Mayıs 2010)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul''a yapılması planlanan 3. köprüye karşı çıkanları, "Bu zihniyeti anlamak mümkün değil. Çünkü bunların bu ülkede çakılı bir tek kazığı bile yok" sözleriyle eleştirdi.
3. köprünün adı Hamidiye olsun (4 Mayıs 2010)İstanbul''a yapılacak üçüncü boğaz köprüsü, Sultan Abdülhamid''in boğaza yaptırmayı planladığı köprüleri hatırlattı. Hamidiye Köprüleri yapılabilseydi, Medine''den trene binen bir yolcu, Viyana''ya kadar inmeden gidebilecekti.
"Denizkondu" yıkıldı (4 Mayıs 2010)Urla''da Bülent Baratalı''nın yeğenleri tarafından yapılan filikalar üzerindeki yüzer iskele, Yeni Asır''ın manşetinden sonra denizi işgal ettiği gerekçesiyle yıkıldı.
Hakan Helvacıoğlu, VitrA Karo için Tasarladı: "Prêt-à-Porter" (3 Mayıs 2010)Ünlü iç mimar Hakan Helvacıoğlu, VitrA Karo''nun 1x1 mozaikleriyle "Prêt-à-Porter" adı verilen bir seri tasarladı. 4 renk seçeneğine ve 2 farklı şablona sahip 14 ürünün bulunduğu seriyle, istenilen ekose ya da çini deseninin yaratılması mümkün oluyor. Prêt-à-Porter, tercihe göre yere ya da duvara uygulanabiliyor.
Kentsel Dönüşüm Kıskacında İstanbul Yoksulları (3 Mayıs 2010)Foto muhabiri Fatih Pınar, "Bu kadar kısa zamanda haksızlık ve eşitsizliklerle dolu bu kadar hızlı bir değişimi belgelemek suretiyle bu haksızlığın önüne geçecek bir hareket yaratabilmek" amacıyla İstanbul''un kentsel dönüşüme uğratılan tarihsel mekanlarını ve bu mekanların sakinlerini bianet okurları için sesli ve görsel kayda geçiriyor.
İMSAD: İnşaatta Yeni Bir İvme Yakalanabilir (3 Mayıs 2010)Türkiye''nin ilk detaylı aylık inşaat sektörü değerlendirme raporu olma özelliği taşıyan ve İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) tarafından yayınlanan raporda büyüme rakamlarının içinde inşaat sektörünün durumu değerlendirildi.
3. köprü bittiğinde işte böyle olacak (3 Mayıs 2010)İstanbul Boğazı''na yapılacak üçüncü köprü tamamladığında işte böyle olacak...
İstanbul''un metrosu Bakanlık yolunda (3 Mayıs 2010)Ankara metrosundan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi de yeni metro hattı yapımı için Ulaştırma Bakanlığı''nın kapısını çaldı.
Bir "Emek" davası (3 Mayıs 2010)Emek Sineması, sinemacıları 22 yıl sonra tekrar sokağa çıkardı. Sinemacılar ve Emekseverler ''Yıktırmayacağız'', projeciler ise ''Yıkım yok, taşıma var'' diye seslerini yükseltiyor. Son kararı yargı verecek.
Gerçek bir Bollywood masalı: Mumbai (3 Mayıs 2010)Hindistan''ın finans merkezi olan Mumbai geleneksel ile modern ve lüks ile sefaletin bir arada olduğu çokkültürlü ve hayli enteresan bir megakent...
Kültür''ün Kültür''e desteği (!) (3 Mayıs 2010)Efendim, 27 Nisan''da Kültür''ün Kültür''e ihaneti" başlığı ile, Atatürk Kültür Merkezi''nin niçin hâlâ kapalı tutulduğu üzerine bir yazı yazmıştım.
Sirkeci-Hocapaşa arası esnafla turizme açılacak (3 Mayıs 2010)Sirkeci- Hocapaşa Yayalaştırma projesi, esnafı da içine alan bir modelle turizmde yeni bir model yaratacak. Bölgedeki esnaf da otelciliğe soyunuyor.
"Kışla Şehri" Bir Müzeye Umut Bağladı (3 Mayıs 2010)Uzaktan bakınca yeni Pompidou müzesi çorak endüstriyel bir arazinin ortasında yükselen kar beyazı bir mantara benziyor. Lorraine bölgesinde yer alan bu nispeten sessiz şehirde inşa edilmiş binanın avangart şekli, müzeye çeşitli isimler takılmasına yol açtı. Belediye başkanı müzeye "Şirinler Evi" diyor. Binanın Japon mimarı Shigeru Ban çatının şeklini yıllar önce Paris''ten aldığı örgü bir bambu şapkadan esinlenip tasarlamış.
Minyatür Evimize Hoş Geldiniz (3 Mayıs 2010)Princeton Üniversitesi''ndeki İleri Çalışmalar Merkezi''nin Halkla İlişkiler Müdürü Christine Ferrara''nın modern mimari ve tasarımlara karşı büyük bir ilgisi var. 39 yaşındaki Ferrara''nın bu tutkusu 2008 yılında teknoloji danışmanı eşi Steven Birnbaum''un ona tavandan yere kadar pencereleri olan havadar bir ev almasıyla başladı.
Genç tasarımcılar ustaları dinledi (3 Mayıs 2010)Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından 1997 yılından bu yana düzenlenen ''Uluslararası İstanbul Grafik Tasarım Günleri (Grafist) dün sona erdi.
Meksika Körfezi''nden İstanbul Boğazı''na Çevre Cinayetleri (3 Mayıs 2010)Nisan ayının 22''sinde Dünya Günü''nün 40. yıldönümünü kutladık. Artık kutladık mı, yoksa "ağıt yaktık" mı demeliydik, orası "meşkûk". Dünyanın, ilk dünya gününden bu yana bir uçurumun eşiğine çok daha yakın gelmiş olduğuna dair kanıtların haddi hesabı yoktu çünkü.
Medeniyetler bir yolla birleşecek (3 Mayıs 2010)Ay tanrıçası Hekate''nin evi Lagina, Gladyatör Acilleus''in(Aşil) yaşadığı, aşkın kenti Stratonikeia, Ormancı Türküsü''nün yazıldığı Gevenes ve 1 milyar yıllık taşların bulunduğu Gökbel Vadisi ''Kültür projesi'' ile birleşiyor.
INTERA İç Mekan Ödülleri 2010 Yaratıcı Tasarımcıları Bekliyor! (3 Mayıs 2010)Arkitera Mimarlık Merkezi ve Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı işbirliğiyle 2010 yılı itibariyle iç mekan tasarımlarının ödüllendirileceği yeni bir ödül hayata geçiriliyor. Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı kapsamında düzenlenecek olan İNTERA İç Mekan Ödülleri ile Türkiye''nin iç mekan tasarımı konusunda nitelikli işlere imza atan mimarlarının ve tasarımcılarının ödüllendirilmesi amaçlanıyor.
Üçüncü köprüyü yapacağımıza birinci köprüyü yıkalım! (3 Mayıs 2010)Üçüncü köprüye tepkiler çığ gibi sürerken TEMA''dan öneri geldi: İstanbul''a bu gidişle köprü yetmez. Yeni köprü yerine birinciyi yıkalım, yerine iki katlı ve raylı sistemli bir köprü yapalım.
Üçüncü Köprü şehri ferahlatmak yerine daraltacak bir tehlike de olabilir (3 Mayıs 2010)Boğaz''da İkinci Köprü konusunda karara varıldı haberi geldiğinde, köşemde hafiften itiraz etmiştim: Boğaziçi''ni Sen nehrine döndürmeye kalkmayın sakın! diye... Sonradan:
Toplam 121 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.