Haberler

Haberler

Toplam 121 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Şanghay EXPO kapılarını açtı (3 Mayıs 2010)Şanghay EXPO 2010 Dünya Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. EXPO''nun ilk gününde Türkiye pavyonu yoğun ilgi gördü. Pavyon binası önünde uzun kuyruklar oluştu. Pavyonu ziyaret edenlerin sayısı 30 bini geçti. Zİyaretçiler Türk lokantasında satılan İskender kebap ve dondurmaya da ilgi gösterdi.
Köprü yalanları (3 Mayıs 2010)İstanbul''a 6 milyar dolarlık köprü yapılıyor... Kimsenin fikrine başvurulmuyor... Ne meslek odalarının, ne üniversitelerin, ne uzmanların, ne halkın... Köprü güzergâhını bir süre önce Başbakan''ın bölgeyi havadan helikopterle gezerek saptadığı bildirilmişti...
Sorun 3. Köprü Değil (3 Mayıs 2010)Üçüncü köprünün geçeceği Garipçe''deyiz. Koç öğrencileri ve günübirlikçilerin keyif çatmak için geldiği köy, basın mensupları ve arsa spekülatörlerinin işgali altında. Peki buraya köprü yapılınca ne olacak?
Kocaoğlu: Planın onayını bekliyoruz (3 Mayıs 2010)Ulaştırma Bakanlığı''yla Büyükşehir''in 2008''de uzlaştığı planın, Özelleştirme İdaresi tarafından onaylanmasıyla, Karayolları Genel Müdürlüğü, inşaat ihalesine çıkabilecek.
Özal''la Köprü Günleri (3 Mayıs 2010)80''lere ikinci köprü tartışması damgasını vurmuştu.?1988''de dönemin başbakanı Turgut Özal, yanına eşi Semra Hanım''ı alarak köprüden geçti. Ama Fatih Sultan Mehmet Köprüsü de İstanbul trafiğine ilaç olmadı, kısmet üçüncü köprüye...
Neden Başa Dönüldü? (3 Mayıs 2010)Ali Sami Yen Stadyumu ihalesi iptal edildi. Gözler yenisine çevrildi. Yeni ihaleden 500 milyon TL teklif bekleyen TOKİ''yi iptale götüren hatalar neydi, bundan sonra neler olacak?
CHP''den üçüncü köprü için Hamlet tiradı (3 Mayıs 2010)İstanbul''daki ilk Boğaziçi köprüsünün yapılışı, benim öğrencilik senelerime rastlar. Köprünün tamamlanıp faaliyete geçmesinden sonraki yıllarda bile, üniversitedeki hocalarımızdan birkaç sene boyunca projenin memleketin başına nasıl bir belâ olacağını dinledik.
Ankara, Şimdi Başka Güzel... (3 Mayıs 2010)Büyük kentlerdeki nüfus artışı ve şehirleşme olguları, aynı zamanda insanların beklentilerinde değişikliklere neden oluyor. Kentlerde yaşayan ve kent kültürünü soluyan her insan teknolojiden, mimarinin son gelişimine, ulaşımdaki kolaylıktan yaşam standardının yükseltilmesine kadar giderek artan taleplerinin yanı sıra daha yeşil daha sağlıklı bir kent ortamına sahip olma arzusunu da her adımda dile getiriyor.
KİPTAŞ Irak''ta yapılacak 500 bin konuta danışmanlık yapacak (3 Mayıs 2010)Başkan Topbaş''ı makamında ziyaret eden Irak Ulusal Yatırım Komisyonu Başkanı Sami Raoof Taqi Al-Araji, Irak''ta yapılacak 1 milyon konutun 500 bininin ihalesini Türk müteahhitlerin kazandığını belirterek, "KİPTAŞ da projeleri ve denetimi yapacak. İnşallah çok yakın zamanda Sayın Topbaş ile birlikte Bağdat''ta temel atacağız" dedi.
Helena''yı kovdu köprüye kondu (3 Mayıs 2010)Helena''yı kovdu köprüye kondu Üçüncü Köprü''nün geçeceği Poyrazköy''ün geçmişi 200 yıllık. Hikâyeye göre, Rizeli bir nine, eşini elinden alan Helena''yı kovarak buraya yerleşmiş. Köy halkı köprüyü istiyor ama çevreye de duyarlı.
Rize''de yapılmakta olan HES''ler (3 Mayıs 2010)Derelerin Kardeşliği Platformu Dönem Sözcüsü Ömer Şan, Rize İdare Mahkemesinin Çayeli ilçesi Senoz Vadisi için sit istemini reddeden Trabzon Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu''nun kararının yürütmesini durdurduğunu bildirdi.
Çöp şehir (3 Mayıs 2010)1980''lere kadar Kahire''de özel bir çöp toplama sistemi yoktu. Bu işi Zabbaleen adını verdikleri kişiler yapıyorlardı.
1''inci köprüye karşıydım, bugün ise destekliyorum... (3 Mayıs 2010)1967-69 dönemindeki en büyük kavga, ilk köprünün yapılması ile ilgiliydi. Kıyametler kopuyordu. Hiç unutmam, dönemin İtalyan Maliye Bakanı Colombo İstanbul''a gelmişti. Yardımcılarından biri yakın arkadaşımdı. Özel bir gezi olduğu için, beni aradı ve Bakan ile birlikte yemeğe çıktık. İtalya''da, köprüye en büyük krediyi veren ülkeydi.
3''üncü köprüde ihale için DPT''nin onayı bekleniyor (3 Mayıs 2010)Karayolları, projesini 6 ay önce sunduğu 3''üncü köprü ihalesi için DPT''nin onayını bekliyor. Yetkililer köprünün çok kısa sürede maliyetini çıkaracağını savunurken, trafik beklenenden fazla olursa Karayolları''nın kasası da dolacak.
Belde belediyesinden Roman açılımı (3 Mayıs 2010)Konya''nın Derebucak ilçesine bağlı 1800 nüfuslu Gencek Beldesi, gelmeleri halinde Roman vatandaşlara yer tahsis edilmesiyle ilgili proje hazırlayarak Valiliğe teslim etti.
Depreme dayanıklı binada ''amortisörlü'' çözüm (3 Mayıs 2010)İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Fakültesi''nde devam eden TÜBİTAK destekli bir projeyle yapıların depreme dayanıklı hale getirilmesinde amortisör kullanılarak maliyetin önemli ölçüde azaltılabileceği belirtildi.
Marmaray Projesi sözleşmesi fesh edildi (3 Mayıs 2010)Söğütlüçeşme-Gebze ve Kazlıçeşme-Halkalı banliyö hatlarının modernizasyonu işini yürüten yüklenici firma, mevcut sözleşme şartlarında projeye devam edemeyecekleri gerekçesiyle sözleşmeyi tek taraflı fesh etti.
Ankaralı müteahhit gerçeği (30 Nisan 2010)ALİ Sami Yen ihalesi iptal oldu. Habertürk''ün ve Habertürk yazarı Yiğit Bulut''un çabalarıyla.
3. Köprü İstanbul Boğazı''nın en kuzeyinde... (30 Nisan 2010)Bakan Binali Yıldırım ve Başkan Kadir Topbaş, 3. Boğaz Köprüsü''nün İstanbul''un en kuzey noktası olan Poyrazköy ile Garipçe arasında yapılacağını açıkladı. 6 milyar dolara mal olacak köprü ve çevreyolunun ilk etabının 3 yıl içinde tamamlanacağı belirtildi.
Varyap Meridian''da atıklar ekonomiye dönüyor (30 Nisan 2010)Varyap Meridian''da, hafriyat sırasında çıkan kaya parçaları ile sanatçıların yapılacağı taş eserler blok lobilerinde sergilenecek. Hafriyatının yüzde 85''i ise projenin peyzajında kullanılacak.
Toplam 121 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.