Haberler

Haberler

Toplam 121 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Zeytinlik Hemzemin Geçidi Trafiğe Kapatılıyor (30 Nisan 2010)Aliağa-Menderes Projesi kapsamında, Zeytinlik''teki (Gürçeşme Ülkü Sineması Önü) hemzemin geçidi 2 Mayıs 2010 Pazar gününden itibaren trafiğe kapatılıyor.
İzmir''e "Basın Müzesi" kuruluyor (30 Nisan 2010)Ege Üniversitesi (EÜ) ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından kurulacak Basın Müzesi ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.
İstanbul''un rengi erguvan (30 Nisan 2010)Boğaz''ın tadını çıkarmak istiyorsanız şairlerin hiç vazgeçmediği erguvan çiçeğinin İstanbul''a rengini verdiği şu günleri tercih edin. Bizden söylemesi! Erguvan ağaçlarının pembeli morlu çiçekleri sadece 20 gün yaşıyor. Nerelerde gezeceğinize gelince... İstanbul''daki koru ve bahçeler bu renge doymak için gidilesi yerlerden.
Tek tek binalar yenilenerek kentsel dönüşüm başarılamaz (30 Nisan 2010)ULI Türkiye Başkanı Haluk Sur, kentsel dönüşüm için için, merkezi otoriteyi özel sektörle yan yana getirmek gerektiğini belirterek, "Sektörün esnekliğinden, iş yapma kabiliyetinden ve pratikliğinden faydalanmak, devletinde kanun koyuş tarafından iradeyi belirleyen ve yönü çizim gücünden istifade etmek şart" diye konuştu.
Taksim Yolcusu Kalmasın! (30 Nisan 2010)Taksim Meydanı, insanların buluşma ve dağılma noktası olmasının dışında politik ve sosyal konuların da odağı olmuş bir yer. Bu meydan geçmişten günümüze, sahip olduğu stratejik konumu ve sosyo-politik rolü gereği önemli günlerin (bayram kutlamalarının, yürüyüşlerin, mitinglerin) kutlandığı ve İstanbul kentinin bir güç sembolü olarak görüldüğü bir alan oldu. Peki Taksim Meydanı İstanbul''un nasıl bu kadar önemli bir odağı haline geldi? Geçmişte nasıldı, şimdi nasıl? Taksim Meydanı''nı tarihsel süreç içinde inceleyelim:
Orta Asya''nın en büyüğü (30 Nisan 2010)Kazakistan''ın yeni sembolü Han Çadırı Alışveriş ve Eğlence Merkezi, dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Orta Asya''nın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi Han Çadırı''nın 5 Temmuz "Astana Günü"nde yapılacak görkemli açılışına dünyadan çok sayıda devlet başkanı, sanatçı, siyaset ve işadamı katılacak.
İstanbul’un doğasına hançer (30 Nisan 2010)Uzmanlar, hem İstanbul Boğazı''na 3. köprü yapılmasına hem de köprünün güzergâhına karşı çıkarak, bunun İstanbul''un kuzeyindeki ormanlık alanların ve su havzalarının yok edilmesi anlamına geldiğini savundular. Uzmanlara göre, yapılacak 3. köprü kent ulaşımına da katkı sağlamayacak.
TOKİ, 416.5 milyon lirayı az bulup ‘Ali Sami Yen''i iptal etti, Aşçıoğlu yine asılacak (30 Nisan 2010)TOKİ, 416.5 milyon lirayı az bulup ‘Ali Sami Yen''i iptal etti, Aşçıoğlu yine asılacak
Toplu taşımada bisiklet dönemi (30 Nisan 2010)Türkiye''de ilk kez Kayseri''de raylı sistem projesinin devamı olarak kent merkezinde bisikletlerle ulaşım sağlanacak.
Hasankeyf için "komik" çalışma! (30 Nisan 2010)Batman Valisi Ahmet Turhan, Hasankeyf Bilimsel Çalışma Kurulu''nun antik kentte bulunan eserlerden aldıkları örnekleri inceleyerek eserlerin taşınıp taşınamayacağına karar vereceğini bildirdi.
Kentsel Yenileme Projesi’nde şok gelişme (30 Nisan 2010)Tarlabaşı Kentsel Yenileme Projesi''nde şok gelişme. Mülk sahipleri, "acil" dernek kurarak kamulaştırmaların "acil" durdurulması için AİHM''ye başvurdu.
ICOMOS: Emek Sineması’nın “taşınarak” korunması mümkün değil! (30 Nisan 2010)Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi (ICOMOS) Türkiye''ye göre Emek Sineması ve çevresinin korunması şart.
Emek Sineması''ndan meydanlara 1 Mayıs (30 Nisan 2010)Uluslararası İşçi Filmleri Festivali kapsamında, "Emek Sineması''ndan Meydanlara-1 Mayıs''ın 30 yılı" adlı fotoğraf sergisi açılacak.
3. Köprü Poyrazköy - Garipçe arasında yapılacak (30 Nisan 2010)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ortak bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda üçüncü köprünün Beykoz yakınlarındaki Poyrazköy ile Garipçe arasında yapılacağı belirtildi.
Üçüncü köprü güzergahını bir tek o bildi (30 Nisan 2010)Poyrazköy''de 10 yıl muhtarlık yapan ve geçen yıl emekli olan Ahmet Ersoy, dün açıklanan köprünün güzergâhını 2 yıl öncesinden bildi. Ersoy, "Belli yerlerle biraz yakınlığım vardı. Zaten Başbakan da hep kuzeyi işaret ederdi" diye konuştu.
Tarih: 30 Nisan 2010 Kaynak: Referans Yazan: Aram Ekin Duran
Marmaray Projesi için yeni ihale (30 Nisan 2010)Söğütlüçeşme-Gebze ve Kazlıçeşme-Halkalı banliyö hatlarının modernizasyonu işini yürüten yüklenici firma, mevcut sözleşme şartlarında projeye devam edemeyecekleri gerekçesiyle sözleşmeyi tek taraflı fesh etti.
İstanbul''un Yaratıcılığını Kim Ortaya Çıkartacak? (29 Nisan 2010)İstanbul Kültür Mirası ve Kültür Ekonomisi Envanteri 2010 Projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerinin 3.sü olan “Yaratıcı Kent Sanatı” konferansı, 28 Nisan 2010 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi''nden Doç.Dr. Zeynep Enlil''in moderatörlüğünde ve kültür politikaları konusunda önemli çalışmaları olan Charles Landry''nin katılımı ile İstanbul Modern Sanat Müzesi''nde gerçekleşti. Charles Landry, kentlerin hayal güçlerini ve düşüncelerini tetikleyerek, potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olacak çalışmalar yapıyor.
3. Köprü''nün Güzergahı Açıklandı! Tahminler Doğru Çıktı (29 Nisan 2010)29 Nisan 2010 tarihinde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptıkları ortak basın toplantısında 3. Köprü''nün güzergahını açıkladılar. Yapılan açıklamaya göre Boğaz geçiş noktalarının Garipçe ve Poyrazköy olduğu, daha önce yapılan eleştirilerin odak noktası olan orman alanlarının da korunacağı söylendi. Garipçe ve Poyrazköy ile ilgili yapılan açıklama geçiş noktası konusunda daha önce yapılan tahminlerin doğru olduğunu gösteriyor. Ormanların ne denli korunacağını zaman gösterecek. Herkes tarafından tahmin edilen bir şey var ki güzergahın üzerindeki pek çok arsanın çoktan paylaşıldığı, yapılan açıklama ile değerini kat be kat arttırdığı.
Karşılaşmalar: Türkiye ve İtalya''dan Örneklerle Mimari Mirasa Yaklaşımlar Sempozyumu (29 Nisan 2010)Karşılaşmalar: Türkiye ve İtalya''dan Örneklerle Mimari Mirasa Yaklaşımlar Sempozyumu 26 Nisan 2010 tarihinde Ulusal Mimarlık Yapı Dalı/Koruma Yaşatma Ödüllü bir proje olan Gölcük Kazıklı Kervansarayı''nda düzenlendi. Konusu itibariyle İtalyan ve Türk akademisyenler ve profesyonellerin bir araya geldiği konferans, Kocaeli Universitesi ve Politecnico di Milano Universitesi''nin ortak çalışması ve Gölcük Belediyesi''nin desteği ile gerçekleşti.
90210, Evimiz Hollywood''da! (4 Mayıs 2010)Robert E. Bacon, tarih kitaplarında gösterilen evlerin komisyonculuğunu yapmadan önce, Craig Ellwood''la çalışan bir mimardı. Bu çiftle daha şimdi tanıştım ve bana evlerini nasıl "avladıkları"nı anlatıyorlar. Satılık bir evin fotoğraflarını çekiyorlardı. Bu çift, beyaz çitlerle bezenmiş bir evin hayalini kurmuyordu, ilginç bir tasarımın parçası oldukları sürece, yeni bir mimari merakın peşindeydiler. Los Angeles''ta da böyle yeni bir pazar oluşmuş durumda. Mimari gayrimenkul... Bu piyasa, diğer ülke ve şehirlerde de revaçta, fakat okyanus ve tepeleriyle meşhur Los Angeles''da olduğu kadar değil.
Toplam 121 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.