Haberler

Haberler

Toplam 109 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Laodikya, uluslararası arkeoloji dergisinde (2 Haziran 2010)Dünyanın en prestijli arkeoloji dergisi olarak gösterilen World Archaeology, Haziran-Temmuz baskısında Türkiye''den 9 antik kentin yanı sıra Laodikya''ya da yer verdi.
Ağırbaş ve Wienstroer''in Almanya''daki Yeni Projesi (2 Haziran 2010)Mimarlık fotoğrafçısı Thomas Mayer, bize bu ay bitirilen bir projenin fotoğraflarını yolladı: Almanya Gelsenkirchen''de bir 18. yüzyıl kilisesinin arazisinde geçici bir sinagog ve cami.
Sultanahmet Meydanı araç trafiğine kapatılıyor (2 Haziran 2010)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü''nün yaptığı çalışmalar neticesinde, Sultanahmet ve Ayasofya meydanları trafiğe kapatılarak yayalaştırılıyor.
Tulip Towers''ın sorunu ortak (2 Haziran 2010)Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar, Tulip Gayrimenkul''ün uyguladığı projelerle ilgili fesih kararı verilmesinin tamamen işi üstlenen ortaklıkların arasındaki sorundan kaynaklandığı belirtti.
Dünyanın en yüksek havalimanı (1 Haziran 2010)Dünyanın en zorlu coğrafyalarına en kolay ve rahat ulaşım havadan sağlanıyor. Havalimanları ve kuruldukları bölgeler bir hayli dikkat çekici. Tibet’teki Ali Kunsha Airport da bu sözünü ettiğimiz havalimanlarından biri. Ali Kunsha Airport tam 4274 metre yüksekte bulunuyor. 1 Temmuz’da ticari uçuşlara açılacak olan havalimanına ilk uçak geçtiğimiz günlerde başarılı şekilde indi. Havalimanının bu kadar yüksekte yer alması ona çok önemli bir görev de yüklemiş. Fabrikadan çıkan yolcu uçakları ve iş jetleri yüksek irtifa testlerini bu meydanda gerçekleştiriyor. Bu yükseklikte yapılan testlerden başarılı bir şekilde geçen uçaklar sivil havacılık otoritelerinden onay aldıktan sonra ticari havacılık endüstrisinin hizmetine giriyor.
Tarih: 1 Haziran 2010
Göz kamaştıran tasarımlar Yeşilköy''de (1 Haziran 2010)Alaman Duvar Kağıtları & İç Mimarlık, birbirinden seçkin ürünlerin sergileneceği showroomunu 29 Mayıs Cumartesi günü Yeşilköy''de açtı.
"Beyoğlu sineması kapanabilir" (1 Haziran 2010)Türk sinemalarının gözdesi olan tarihi sinemalarından bir tanesi olan Beyoğlu sinemaları sıkıntılı günler yaşıyor. Emek ve Alkazar sinemalarının kapanmasının ardından bu sefer de Beyoğlu sineması maddi sıkıntılar nedeniyle kapanma tehlikesiyle karşı karşıya.
Arkiv Buluşmaları - 7: Türkiye Noterler Birliği Merkez Binası (1 Haziran 2010)Çanakkale Seramik & Kalebodur sponsorluğunda 31 Mayıs 2010 tarihinde yapılan Arkiv Buluşmaları''nın yedincisi Ankara- Söğütözü''ndeki Türkiye Noterler Birliği Merkez binasında yapıldı. Projenin mimarları olan MuuM Mimarlık''tan Umut İyigün ve Murat Aksu''nun liderliğinde gerçekleşen geziye, Celal Abdi Güzer, Çağla Öncüoğlu, Yeşim Hatırlı, Ayşen Savaş, Cem Altınöz, Pelin Özgen gibi isimlerin yanı sıra, Arkitera Mimarlık Merkezi''nden Ömer Kanıpak ve Beril Azizoğlu katıldı.
Mudanya yolunda Trafik düzenlemesi (1 Haziran 2010)Büyükşehir Belediyesi tarafından Emek Kavşağı`nda devam eden çalışmalar nedeniyle trafik akışının yeniden düzenleneceği bildirildi.
Çin Seddi''nin sırrı çözüldü! (1 Haziran 2010)Yüzlerce yıldır ayakta kalmayı başaran Çin Seddi''nin büyük sırrı sonunda çözüldü.
Sultangazi’ye boyu 180 metreyi bulan AVM gelebilir (1 Haziran 2010)Emlak Konut, Sultangazi''de gelir paylaşımı metoduyla 366 bin 722 metrekare inşaat alanı olan çok katlı AVM yaptırmak için ihaleye hazırlanıyor. Açıklamalara göre, buraya 180 metre yükseklikte AVM ve ticaret merkezi yapılabilecek.
Kültür başkenti var, kültür başkenti var (1 Haziran 2010)‘Pecs... Sınırların olmadığı şehir''. Macaristan''ın başkenti Budapeşte''ye 200 km. uzaklıktaki, ülkenin güneybatısında bulunan tarihi Pecs kenti misafirlerini bu sloganla karşılıyor.
Işık kirliliği (1 Haziran 2010)Işığın fazlası yönelim kaybına neden oluyor. Üstelik ışık kirliliği kanser vakalarında da artışa yol açıyor.
Beylikdüzü''ndeki eski binalar yıkılıyor (1 Haziran 2010)Beylikdüzü Belediyesi, bölgede vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, görüntü kirliliğine sebep olan metruk binaların yıkımına başladı. Bölgedeki vatandaşların da desteğiyle gerçekleştirilen yıkımlarla bölgede yaşayanlara sıkıntı veren bir sorunun daha önüne geçilmiş oldu. Beylikdüzü genelinde gerçekleştirilen bu çalışmayla ilgili bilgi veren Başkanı Yusuf Uzun, "Bu yerler bir taraftan çevre kirliliğine sebep olurken diğer taraftan da madde bağımlıları tarafından kullanılmaktaydı. Yıkım çalışmalarıyla buna son verdik" dedi.
Tarih: 1 Haziran 2010 Kaynak: Sabah
Zaha Hadid''in Roma''ya armağanı (1 Haziran 2010)Arap asıllı ünlü mimar Zaha Hadid''in Roma için tasarladığı çağdaş sanat müzesi MAXXI''nin açılışı 27-28 Mayıs tarihlerinde yapıldı.
Tarihi Mardin yeniden inşa ediliyor (1 Haziran 2010)Tarihi Mardin evlerinin turizme kazandırılması amacıyla "Mardin Evleri Projesi" hayata geçiriliyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ), kentsel yenileme projesi kapsamında, Mardin''de 1440 konut inşaa edecek.
Altındağ Kültür Merkezi''nin temeli atıldı (1 Haziran 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova ve Çiğli''den sonra Altındağ''a da bir kültür merkezi kazandırıyor. Kültürel etkinlikleri kentin dört bir köşesine yaymaya ve bu etkinliklerden daha çok kentlinin faydalanmasını sağlamaya çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha önce hizmete aldığı Bornova ve Çiğli kültür merkezlerinin ardından Altındağ Kültür Merkezi''nin temelini de törenle attı.
Urla, şimdi bir başka mavi (1 Haziran 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi, biyolojik atıksu arıtma yatırımıyla birlikte Urla''nın en büyük çevre sorununu çözdü. Sistemin eksiksiz işleyişi için son rötuşlara başlayan Büyükşehir, turistik ilçenin kanal alt yapı problemlerini de tümüyle ortadan kaldırmış olacak.
"İlk İşim, Okullarda Değişim" Projesi ile Kale Grubu Trabzon''daydı (31 Mayıs 2010)Kale Grubu''nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) "İlk İşim, Okullarda Değişim" sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine Trabzon''da yenilediği okulla devam ediyor.
Açık Kapı Festivali, İstanbul''un 150 Yıllık Sarayı Hollanda Konsolosluğu''ndaydı (31 Mayıs 2010)Açık Kapı Festivali, 6. gününde, Beyoğlu''nda kendine önemli bir yer edinmiş olan Hollanda Konsolosluğu''ndaydı. Hollanda Konsolosluğu tam 150 yıldır İstanbul''da. Döneminde, çevresindeki diğer önemli yapılarla birlikte Pera''da yerini almıştı.
Toplam 109 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.