Haberler

Haberler

Toplam 143 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Beş farklı kimliğin hüküm sürdüğü uygarlıklar kenti (8 Haziran 2010)Antakya; Arap, Hristiyan, Müslüman, Ermeni ve Musevi kültürünü yaşatan tam bir sentez. İlk Hristiyan kelimesi buradan çıkmış. Burası aynı zamanda Hac yeri. Büyük İskender suyunu çok beğenmiş, "Annemin suyu kadar tatlı" demiş.
İstanbul''un en büyük meydanı olacak (8 Haziran 2010)Toplu Konut İdaresi, Kayabaşı''nda, maden ocağı boşluğunun hafriyat alanı olarak kullanılmasına ilişkin ihaleyi yenileyecek.
"Balçova Arsaları"na zemin etüdü (8 Haziran 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balçova Arsa Mağdurları''nın sorununa çözüm olacak planlama için zemin etüdü çalışmalarını tamamladı. 53 hektarlık alanda 2.861 metrekarelik bir bölüm "dikkat edilmesi gereken dolgu alanı" olarak belirlendi.
Çevre mücadelesi büyüyor (8 Haziran 2010)EGE Çevre ve Kültür Platformu (EGEÇEP), 5 Haziran Dünya Çevre Günü''nde yaptığı basın toplantısında, yaşam alanlarına dönük tüm sermaye saldırılarına rağmen mücadelenin de her geçen gün büyüdüğünü açıkladı.
3. köprü mü İstanbul mu? (8 Haziran 2010)Sarıyer Belediyesi tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi''nde ‘İstanbul mu, 3. Köprü mü?'' başlıklı bir panel düzenlendi.
İstanbul sekiz bin yıllık geçmişiyle kendi sahnesinde (8 Haziran 2010)Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi''nin (SSM), İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı''nın işbirliğiyle ve Sabancı Holding''in sponsorluğunda düzenlediği, "Efsane İstanbul: Bizantion''dan İstanbul''a-Bir Başkentin 8000 Yılı" sergisi 4 Haziran Cuma akşamı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan''ın katılımıyla açıldı.
İstanbul''da Ayazmalılara Ev Yok mu? (8 Haziran 2010)TOKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Küçükçekmece Belediyesi''nin başlattığı Ayazma/Tepeüstü Kentsel Dönüşüm Projesi için Ayazmalılara verilen sözler unutulunca, halk yeniden eylemlere başladı.
Velux ile Danimarka''ya Gezi ve Ürünlerine Detaylı Bir Bakış Fırsatı (7 Haziran 2010)Danimarkalı yapı malzemesi firması Velux''ün ismi mimarlar için çatı pencereleri ile özdeşlemiş durumda. Bu izlenim 3-4 Haziran tarihlerinde Velux tarafından Danimarka''ya yapılan gezi ile farklı bir boyuta taşındı. Velux''ün, sürdürülebilir yaşam konusuna odaklanan projelerini, ürünlerini yerinde görmek geziye katılan mimarlar için oldukça ilham vericiydi.
Haydi Renklendir! (9 Haziran 2010)Boya firması Dulux''un sevilen Let''s Colour (Haydi Renklendir) projesi gönüllülerin dünyanın sıkıcı ve kasvetli köşelerine seyahat ettikleri ve boya yeni bir kaplama ile canlandırdıkları uluslararası bir sosyal proje. Fırça darbeleriyle toplulukların dönüşeceğine dair umut besleyen bu program için "Dünyanı renklendir" cümlesi bir slogan oldu.
Sanatın içinden yürüyerek geçin (7 Haziran 2010)İngiliz çağdaş sanatçı Antony Gormley, Londra''da bulunan galeri White Cube''de bugünden itibaren sergilenecek olan Breathing Room III adlı yeni sanat eserinde, izleyicilere eserin içinde yürüme şansı sunuyor. Parçalara bölünmüş dev bir labirente benzeyen eser, insan vücudu ve mimari ilişkisini konu alıyor. İzleyiciler eserin içerisinde dolaşarak dışarıdan gördükleri yapının bir parçası olabiliyor.
Tarih: 7 Haziran 2010 Kaynak: Sabah
Kapalıçarşı müze mi olacak? (7 Haziran 2010)Osmanlı İmparatorluğu''nun en şerefli ve büyük padişahı Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri ekonomiyi canlandırmak için ticaret merkezi olarak Kapalıçarşı''yı kurdurmuş.
Tarih ve meydan (7 Haziran 2010)Akdenizlilik bizim için kağıt üstündedir. Biz şaraptan ve meydandan nasip almamış bir milletiz. Şarapsızlık bizde yemeğin uzamamasına, meydansızlık hayatın kısalmasına yol açar.
Tarihi tekkeydi kültür merkezi oldu (7 Haziran 2010)18. yüzyılda Sertarikzâde Mehmet Emin Efendi''nin adına yaptırılan tekke, kültür merkezine dönüştü. Sertarikzade Kültür Merkezi''nde "Geleneksel Türk Sanatları" ve "Klasik Türk Musikisi" eğitimleri verilecek. Merkezde Sema Gösterisi, Sanat Camiası ile Söyleşiler, Mesnevi Okumaları, Geleneksel Sertarikzâde Ödülleri için çalışmalar da gerçekleştirilecek. 18. yüzyılda Cerrahi dergahı olan yapı, dönemin tasavvuf hayatına bir çok sanatkar, müzik ve bilim adamı kazandırmıştı.
Tarih: 7 Haziran 2010 Kaynak: Sabah Yazan: Zeynel Yaman
Dedeman Antakya''dan çekildi (7 Haziran 2010)Dedeman Otelcilik, zincirin 17. oteli olarak 2007 yılında Antakya''da açtığı Dedeman Antakya otelin işletmesinden çekildi. Yatırımı Çankaya şirketler grubuna ait olan otelin işletmesini dün itibariyle devrettiklerini doğrulayan Dedeman Otelleri Akdeniz Bölge Müdürü Tayfun Döşkaya," Yatırımcımızla görüşerek ve anlaşarak ayrıldık" dedi. Döşkaya, bölgede grubun standartlarına uygun başka yatırımlar için yatırımcılarla görüşmeye açık olduklarını da sözlerine ekledi.
Tarih: 7 Haziran 2010 Kaynak: Sabah
İstanbul''un 8 bin yılı (7 Haziran 2010)İstanbul bir sergiye sığar mı? Bu kışkırtıcı sorunun cevabı Sabancı Müzesi''nde açılan "Efsane İstanbul: Bizantion''dan İstanbul''a - Bir Başkentin 8000 Yılı" sergisinde sanatseverleri bekliyor. Baştan söyleyelim yılın en iyisi denilebilecek bu sergide İstanbul''a dair her şey var. Daha önce Paris''te minik bir provası yapılan ve dünyanın kırk farklı müzesinden beş yüz eserin yer aldığı sergi, ziyaretçilerini 8 bin yıllık tarihÎ bir yolculuğa çıkarıyor.
ABD''li muhafazakarlar ayaklandı (7 Haziran 2010)Amerikalı muhafazakarlar, New York''un Manhattan bölgesinde 11 Eylül saldırısında yıkılan İkiz Kuleler''in yerinde bir cami inşa edilmesi projesine karşı harekete geçti. Amerika''nın İslamlaşmasını Durdurun adlı bir grup, internet sitesinden ve grup üyelerinin kendi bloglarından yaptıkları çağrılarda, kuleler yıkıldıktan sonra boş kalan ve Ground Zero (Sıfır Nokta) adı verilen bölgeye bir İslam Kültür Merkezi ile cami yapılması planlarına karşı çıkıyor.
Kopenhag yarın "Anadolu şehri" olacak (7 Haziran 2010)Danimarka yarın gerçekleştirilecek olan Anadolu kültür gününe hazırlanıyor. Başkent Kopenhag''ın merkezindeki Belediye Meydanında (Radhuspladsen) gerçekleştirilecek programa binlerce kişinin katılması bekleniyor.
Pasifik adaları batmıyor, genişliyor (7 Haziran 2010)Küresel ısınmanın yol açtığı iklim değişikliği nedeniyle deniz seviyesinin yükselmesinin Pasifik Okyanusu''ndaki ''cennet adaları''nı sular altında bırakacağı tezi başka bir bilimsel araştırma ile çürütüldü. Yeni Zelandalı bilim adamları, Pasifik''te bulunan 27 adayı inceledi. Bu adaların bugünkü halleri ile 60 yıl önce uydudan çekilmiş görüntüleri karşılaştırıldı. Geçen zaman diliminde deniz seviyesindeki 12 santimetrelik yükseliş de hesaba katılarak bu adalardan sadece 4''ünün küçüldüğü, diğerlerinin ise aynı yüzölçümüne sahip olduğu, hatta bazılarının daha da genişlediği belirlendi.
Tarih: 7 Haziran 2010 Kaynak: Sabah
Şişli''nin ilk bisiklet park alanı açıldı (7 Haziran 2010)Şişli Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında "Küresel Isınma Mücadelesinde CO2 Salınımı Azaltılması" amacıyla Şişli''de bisiklet park alanları açıyor. Şişli Belediyesi''nin Cevahir Alışveriş Merkezi ve Bisikletliler Derneği ile bir araya gelerek gerçekleştirdiği Çevre Günü etkinlikleri çerçevesinde; Cevahir AVM önünde ilçe halkının da katılımıyla bisiklet park alanı açılışı gerçekleşti. Belediye, proje kapsamında küresel sorunun çözümünde, enerji verimliliğinin desteklenmesi, trafik yoğunluğunun azaltılması, iklim değişikliğiyle mücadele ve uyumu sağlayacak tüm çabaları desteklemekte.
Tarih: 7 Haziran 2010 Kaynak: Sabah
2 milyar liralık kamu arazi satışına onay (7 Haziran 2010)Bütçe gelirlerini artırmayı hedefleyen Maliye, yeni bir kaynak daha buldu. İki milyar lira değerindeki kamu taşınmazının satışı için onay çıktı.
Toplam 143 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.