Haberler

Haberler

Toplam 143 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Pisa ünvanını kaptırdı (7 Haziran 2010)Abu Dabi''de inşaatı süren bir gökdelenin, dünyanın en eğik kulesi unvanını İtalya''daki Pisa Kulesi''nden aldığı bildirildi.
Stratejik Çevresel Degerlendirme Tehdit mi Fırsat mı? (7 Haziran 2010)"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak."
Kim Misafir Olmak İster (7 Haziran 2010)Dünyanın çöpten yapılan ilk oteli İtalya''nın başkenti Roma''da açıldı
İstanbul''a Vurulan Darbeler (4 Haziran 2010)İstanbul öyle bir şehir ki herkesin bu şehirde bırakmak istediği izler var. Her dönemin yöneticilerinin bu kente kattığı yara(r)lar halen daha etkisini sürdürüyor. Bu ülkeyi yöneten herkes İstanbul''a iyi ya da kötü bir şey bırakmak istemiyor mu? Yeter ki bir şeyi bırakıp, gitsin bu kente... Halen daha bu durumun devam ettiğini görmek mümkün. Yerel yönetimlerin yok sayıldığı, merkezden gelen kararlarla seneledir şekillenen bir İstanbul var. İstanbul''un, Cumhuriyet''in ilanı ile birlikte planlı bir gelişim ile büyümesi, modern ve çağdaş bir vizyona sahip olması amaçlanmıştı.
Dev akvaryum 6 ay sonra hazır (4 Haziran 2010)Büyükşehir Belediyesi tarafından yap-işlet modeliyle ihaleye çıkarılan Florya''daki akvaryumda çalışmalar yılsonuna kadar tamamlanacak. 1500 farklı türden 15 bini aşkın balığın yer alacağı akvaryumun 2011 yılbaşında açılması planlanıyor. 140 milyon TL harcanarak 100 dönümlük arazi üzerinde kurulu olan akvaryum, 23 bin metrekarelik 2 katlı bina şeklinde tasarlandı. İçerisinde 64 adet su tankeri yer alan akvaryumun 6 bin ziyaretçi alanının yanı sıra 1,2 km''lik gezi alanı bulunuyor. Akvaryumda, Pasifik, Marmara, Ege, Akdeniz, Süveyş kanalı, Kızıldeniz gibi dünyanın değişik coğrafi bölgelerinin birebir yansıtıldığı bölümler yer alacak.
Tarih: 4 Haziran 2010 Kaynak: Sabah
Düzce''de çilek projesi alanına konut yapılacak (4 Haziran 2010)Düzce''nin Çamköy Mahallesi''nde yapılan ve ciddi oranda gelir elde edilen çilek projesinin yapıldığı alana Roman vatandaşlar için konutların yapılması planlanıyor. Konu, İl Genel Meclisi Haziran Ayı 3. Birleşiminde ele alındı.
Kentsel dönüşüm yapılacak alanlar... (4 Haziran 2010)Büyükşehir belediyelerinin kentsel dönüşüm ve gelişim projeleri uygulayacağı alanları genişletmeyi öngören kanun teklifi TBMM İçişleri Komisyonunda kabul edildi.
Balkanlar''ı yeniden keşfetme vakti! (4 Haziran 2010)Kosova''da en fazla Türk''ün yaşadığı Prizren şehrinden bir görüntü. Balkan köyleri ve şehirleri, insanın damağında bir Anadolu tadı bırakıyor. İnsan adeta kendini evinde hissediyor. Prizren''de, Ohri''de, Kalkandelen''de, Manastır''da ve Üsküp''te sokakları dolaşırken, bölgenin neden ''evlad-ı fatihan'' olduğunu daha iyi idrak ediyorsunuz. Bütün yıkıma ve yalnızlıklarına rağmen Balkanlar''da hâlâ Osmanlı ruhu hakimiyetini sürdürüyor...
"Müze Agora''da kurulacak" (4 Haziran 2010)Ege Medeniyetler Müzesi''nin, Agora Ören Yeri''nin üstündeki alanda kurulacağını belirten Demirtaş, "Yer sorunu bitti. Şimdi Büyükşehir''in kamulaştırma yaparak araziyi elde etmesi gerekiyor" dedi.
Ayvalık sizi bekliyor (4 Haziran 2010)Balıkesir''in bu şirin ilçesi, şefkatli bir anne gibi kollarını açmış, deniz ve otlardan gelen muhteşem mutfağı, eşsiz gün batımı, doğal ve tarihi güzellikleri, sıcakkanlı insanları ile konuklarını karşılıyor.
Gecekonduların yerine TOKİ''den 200 konut (3 Haziran 2010)Erzurum''da eski hayvan pazarının bulunduğu bölgede bulunan ahırların yıkımına başlandı. Yıkımın ardından buraya TOKİ tarafından bin 200 konut yapılacak.
İstanbul sanata doyacak (4 Haziran 2010)2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, önümüzdeki dönemde birçok sergi, konser ve yeni oyuna ev sahipliği yapacak.
Efes Antik Kenti kazıları başlıyor (4 Haziran 2010)İzmir''in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti 2010 kazıları pazartesi günü Artemisyon bölgesinde başlayacak.
Maracana''nın yenilenmesi 400 milyon dolar (4 Haziran 2010)Brezilya''da 2014''te düzenlenecek Dünya Kupası''na hazırlanılan Rio De Janeiro''daki Maracana Stadı''nın onarım çalışmaları için yaklaşık 400 milyon dolar harcanacak.
ŞPO''dan TOKİ Eleştirisi (4 Haziran 2010)Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Gazi Üniversitesi''nin, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar''a fahri doktor ünvanı vermesine tepki gösterdi.
Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı(TKY) Erken Dönem Kayıtları Başlıyor! (3 Haziran 2010)2010-2011 akademik yılı tanıtım toplantısı ve "Türkiye''de Tasarım Yönetimi" başlıklı panel 14 Haziran Pazartesi günü Santral Kampüsü''nde gerçekleşecek. İstanbul Bilgi Üniversitesi''nin iki yıl süren ön çalışmaları sonucunda 1999 yılında doğan Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı''nın tanıtım toplantısı, tasarım yöneticisi adaylarını ve tasarım sektörünün önde gelenlerini buluşturuyor.
Gökçek ve Topbaş''a süper yetkiler geliyor (3 Haziran 2010)TBMM İçişleri Komisyonu''nda kabul edilen Belediye Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifiyle, büyükşehir belediye başkanlarına süper yetkiler geliyor.
TOKİ''yi "Konut Yığını" Mantığından Mardin''in Taşı da Kurtaramayacak! (3 Haziran 2010)Taklidin de iyisi vardır ya, hani takdir edilir. Aslına sadık yapılır, ayırt edemezsiniz... TOKİ de tarihi Mardin evlerini yeniden inşa ederek bunu yapmaya çalışıyor olabilir. Yüzyıllar önce, bu bölgede konuşlanmış olan tarihi kent merkezinde, yeniden bir inşa süreci başlatıyor. Bu, aslında pek de beklenmedik bir şey değil. Son zamanlarda kent çeperlerinden merkezlere yönelen ve tarihi de yanına katarak yaptıklarına kılıf hazırlayan ülkenin en büyük ve önemli toplu konut birliği, bu sefer Mardin''de! Tek tip konut projesi ve yığınlar halinde büyüyen "toplu" konut mantığını Mardin''in taşı da kurtaramayacak...
Mimarlar uçtu, geleceğin şehirleri göreni şaşırtıyor (3 Haziran 2010)Artık bir projenin ilginç mimari öğelerle şekillendirilmesi için şehrin en eski yapısı ya da en önemli projesi olması gerekmiyor. Bazen bir sıradan bir apartman projesi de şehrin en önemli kültürel miraslarından biri haline gelebiliyor.
Annesinin hayalinden esinlendi, çatısı şemsiyeli püfür püfür "bambu ev" yaptı (3 Haziran 2010)Renkli görüntüleri ile akıllarda kalan Costa Rica sahilleri bambudan yapılan deyim yerindeyse ''püfür püfür'' bir projeye de ev sahipliği yapmayı planlıyor.
Toplam 143 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.