Haberler

Haberler

Toplam 123 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Betonun Geçmişini Geleceğe Aktarmak (24 Haziran 2010)Robert Damora, 1950''lerde kamusal bir mücadele başlatarak, halen daha modern olarak kalan betonun kullanımı konusunda öncülük etti.
Yapı malzemeleri sektörünün devleri, İstanbul’un zirvesinde buluştu! (24 Haziran 2010)Arkitera Mimarlık Merkezi ile İngiltere''nin önde gelen fuarcılık şirketlerinden Clarion Survey, güçlerini Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı için birleştirdi.
Zaha Hadid''e Barış Ödülü (24 Haziran 2010)Zaha Hadid, yaptığı çalışmalar ile kültürler arası diyaloğun gelişmesine katkı bulunduğu için UNESCO tarafından "Artist for Peace" ödülüne layık görüldü. Hadid, Paris''te yapılacak bir törenle ödülünü alacak. UNESCO Yöneticisi Irina Bokova, "Kültürler arası diyaloğun artırılması yönündeki çabası, tasarımda mükemmelliği teşvik etmesi, yaratıcılığı, kendini ideallerine adaması"nın ödülün Zaha Hadid''e verilmesi konusunda etkili olduğunu belirtti.
Tarih: 24 Haziran 2010 Kaynak: Buiding Design Yazan: Elizabeth Hopkirk Çeviren: Emine Merdim Yılmaz
DOCOMOMO, IM Pei''nin Sundrome''nu Korumak için Savaşıyor (24 Haziran 2010)DOCOMOMO, IM Pei''nin 1970 yılında inşa edilmiş Sundrome (New York JFK Havaalanı Terminal 6) binasının yıkılmasını önlemek için Liman Otoritesi''ni ikna etmeye çalışıyor.
Saburhane''deki ‘muhafazakâr'' ev (24 Haziran 2010)Handan ve İlhan Selçuk''un Muğla''daki evleri ‘Anadolu Devrimciliği''nin simgesidir.
Çatalhöyük''ün sırları yaz sonu açıklanıyor (24 Haziran 2010)İnsanoğlunun bilinen en eski toplu yerleşim yerlerinden Çatalhöyük''te bugüne kadar ortaya çıkan bilgiler, uluslararası kazı ekibindeki bilim adamlarınca bu yaz halk ve bilim dünyasıyla paylaşılacak.
Çeşme, Akdeniz’de marka kent olacak (24 Haziran 2010)Başkan Tütüncüoğlu: Uluslararası Çeşme Müzik Festivali ve Şarkı Yarışması, ilçemizi yurtdışına taşıyor. Altyapımızı tamamlamamız da marka kent olma yolunda bize güç katıyor.
Yurdanur''un Heykelleri Kız Meslek Lisesi''nin Failleri (24 Haziran 2010)Pamukkale Üniversitesi''nde ilk kez bu yıl "Uluslar arası Plastik Sanatlar Kolonisi" düzenlendi. 16 Haziran-4 Temmuz günleri arası ulusal ve uluslar arası üne sahip farklı ülkelerden ressamlar, mozaik sanatçıları, duvar ressamları, vitray sanatçıları, heykeltıraşlar, baskı sanatçıları koloni süresince kendi alanlarında eserler ortaya koyacaklar
Mega Müze''nin yerini Şangay''da konuştular (24 Haziran 2010)Kültür Bakanı Günay''la, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, EXPO Şangay''daki İzmir standında buluştu, kente yapılacak Ege Medeniyetler Müzesi''nin yerini tespit etti.
Avusturya Heyeti ile İstanbul-Viyana işbirliği konuşuldu (24 Haziran 2010)Avusturya Heyeti ile ikili görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Kadir Topbaş, İstanbul ile Viyana arasındaki geliştirmek için kültürel, sosyal, sanatsal aktivitelerde ve turizm alanında işbirliğine gideceklerini açıkladı.
''Üçüncü köprü'' üzerinde oyun! (24 Haziran 2010)İstanbul''da yapılması planlanan ve büyük tartışmalara yol açan Üçüncü Köprü projesi tiyatro sahnesine taşınıyor.
Dünyanın meşhuru Kültür Başkenti''nde (24 Haziran 2010)Amerikalı yazar Gore Vidal, mimar Zaha Hadid, Nobel''li yazar Sir VS Naipaul, yazar Hanif Kureishi, yönetmen Stephen Frears 2-4 Temmuz''da ''İstancool'' festivali için İstanbul''a geliyor.
Gül''den kentsel dönüşüm yasasına onay (24 Haziran 2010)Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 5995 sayılı "Maden Kanununda ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile 5998 sayılı "Belediye Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun"u onayladı.
Çıraklar, Madonna ve Müzelerle Şöhreti Buldu! (24 Haziran 2010)You Tube''daki videoda Madonna, Malawi, Lilongwe''deki bir okul inşaatında, ilk tuğlayı koyarken görünüyor. Mimarlık uzmanlarına göre ise, videodaki gerçek yıldız, 40 hektarlık kampüs arazisinde Madonna''nın yanında duran adam. Adı, Markus Dochantschi. Almanya doğumlu, New York''ta yaşıyor ve Malawi''deki Raising Malawi Academy for Girls''ün tasarımcısı...
İnşaat projelerinin 4 mevsimini de gösteren özel animasyon (23 Haziran 2010)Türkiye''nin 3 boyutlu sektör rehberi 3DLocationEarth.com''u da bünyesinde bulunduran 3DVisualEarth, ticari ve özel konut projelerinin dört mevsimini birden gösteren bir uygulama sunuyor. Türkiye''de birkaç firma tarafından yapılabilen "vray" animasyon filmleri sayesinde, inşaat projesinin internet sitesine girilerek, projenin ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarındaki doğal ortamı görülebiliyor.
Geçmişin Modern Mimarlığı - 1: Kadıköy (23 Haziran 2010)İstanbul''un Anadolu yakasında, Boğaz''ın Marmara''ya açılmaya başladığı kıyılarda yer alıyor Kadıköy... Geçmişi İstanbul''dan çok daha eskilere dayanan Kadıköy''deki yerleşme Haydarpaşa Koyu çevresi ile Moda Burnu''nun oluşturduğu alan içinde yer alıyordu. Bostancı''ya kadar tüm semt ve mahalleleriyle Kadıköy 19. yüzyılda iskana açıldı. Zaman içinde Kadıköy gelişti, büyüdü ve az yoğunluklu yerleşmeler yerini apartmanlara bırakmaya başladı. İşte Kadıköy''ün yakın modern geçmişi...
Bir süre Avrupa''ya kapalıyız (23 Haziran 2010)İstanbul''u Avrupa''ya bağlayan hat çöktü. Silivri''de yaşanan toprak kayması nedeniyle, megakentten Avrupa''ya 1.5 aydır tren seferi yapılamıyor. İptal süresi uzayınca ''taşımalı'' sefer gündeme geldi.
Haremlik -Selamlık yeniden can bulacak (23 Haziran 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi, metruk durumdaki tarihi Haremlik - Selamlık binasını Vakıflar Bölge Müdürlüğü''nden 30 yıllığına kiralayarak restorasyon hazırlıklarına başladı.
Bayburt''un ortasında bir başka müze (23 Haziran 2010)Temmuz ayında açılacak olan Baksı Müzesi Hüsamettin Koçan''ın uzun yıllardır hayalini kurduğu bir proje. "Bayburt''ta müze mi açılır?" diyenlere cevap niteliği taşıyan müze çağdaşla gelenekseli buluşturması açısından da önem taşıyor.
Mimariye genç çözümler (23 Haziran 2010)Bilgi Üniversitesi ‘Kent Mimarisine Genç Çözümler’ üretmeye devam ediyor. Bilgi-Mimarlık ve Marshall Boya işbirliğiyle dört yıl sürecek ‘Kent Mimarisine Genç Çözümler’ sergisinin ikinci dönem ürünleri, ‘2009-2010 Bahar Yarıyılı Atölye Projeleri: Dönüşüm’ başlığıyla Santralistanbul Kampüsü E-3 galerisinde sergileniyor. Mimaride dönüşüm konusunun tartışıldığı bir panelle açılan sergi, Bilgi-Mimarlık programında Cem Çelik/Tansel Korkmaz, Mehmet Kütükçüoğlu, Nevzat Sayın ve Murat Tabanlıoğlu atölyelerinde üretilen, üç değişik bağlamda ‘dönüşüm’ problematiğine odaklanmış projelerden oluşuyor. Sergi eylül ayına kadar görülebilir.
Tarih: 23 Haziran 2010 Kaynak: Radikal
Toplam 123 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.