Haberler

Haberler

Toplam 123 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Karpaz ve Girne Workshop (22 Haziran 2010)7-15 Haziran 2010 tarihleri arasında, Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bir workshop''a ev sahipliği yaptı.
İzmir Limanı''na 450 milyon liralık yatırım (22 Haziran 2010)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Limanı''nın yıllardan beri özlenen gelişim programının hayata geçirileceğini bildirdi.
Adnan Menderes''e çevre dostu ödülü (22 Haziran 2010)TAV''ın işlettiği Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından ‘Eko-Yenilik Ödülü''ne layık görüldü.
Seferihisar''da Teos Marina açıldı (22 Haziran 2010)‘Türkiye''nin ilk yavaş şehri'' unvanına sahip Seferihisar''a bağlı Sığacık Köyü kıyısındaki Teos Marina hizmete girdi.
Ağaç dostu Güral Premier Tekirova açıldı (22 Haziran 2010)Güral Porselen''in, Güral Vitrifiye, Club Alibey Belek''ten sonra en son yatırımı olan Güral Premier Tekirova hizmete girdi. Osmanlı ve Selçuklu mimarisiyle 200 dönüm arazide açılan otel 110 milyon TL yatırımla tamamlandı.
Yıkımla yasal suç işlendi (21 Haziran 2010)denizli20.net olayla iligili şok bilgiye ulaştı. Proje mimarının Kız Meslek Lisesi''nin tümünün yıkılması için onayı yok. Bu yüzden suç. Bu gelişmeyle yıkıma yargı yolu açıldı.
Bir mucize gerçekleşti (21 Haziran 2010)Bir mucize gerçekleşti Afyonkarahisar''da bir kazıda bulunup yağmalanan Tatarlı Tümülüsü Mezar Odası restorasyondan sonra nihayet yurda döndü, bakalım bu sefer ne kadar dayanacak.
Hasankeyf''e TOKİ şantiyesi (21 Haziran 2010)Hasankeyf''e TOKİ şantiyesi 1978 yılında 1.derece sit alanı ilan edilen Batman''a bağlı Hasankeyf antik kentinin SİT alanının etkileşim çevresine inşa edilecek konutlar için şantiye çalışmasına başlanıldı.
Almanya''nın kültür başkenti sanayiden kültüre terfi etmiş (21 Haziran 2010)Gittik, gördük, gezdik... Ağır sanayi şehrinden 2010 Avrupa Kültür Başkentliğine uzanan Almanya''nın Ruhr bölgesi kimliğini değiştiriyor.
Disneyland gibi Harry Potter parkı (21 Haziran 2010)Harry Potter hayranlarına müjdeli haber. ABD''nin Florida eyaletinde inşa edilen "Harry Potter''ın Büyülü Dünyası" eğlence parkı önceki gün görkemli bir törenle açıldı.
Floyd Bennett Field: Boş Arazide Rekreasyon (21 Haziran 2010)New York''taki pek çok park, kamusal alanın iki büyük atasının izlerini taşır: Frederick Law Olmsted ve Robert Moses. Teorisyen Galen Cranz''a göre onların büyük ölçüdeki etkisi sayesinde, kent parkları ya bir "eğlence yeri" ya da bir "rekreasyon tesisi" olmaya eğimlidir. Floyd Bennett Field ikisi de değil. Kentin kenarında bataklığın üzerine kurulmuş eski bir uçak pistine yapılmış olan Floyd Bennett Field, tipik bir parktan çok TS Eliot''un Wasteland''ına benziyor.
Çevreye en duyarlı havalimanı Adnan Menderes (21 Haziran 2010)TAV İzmir, Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali''nde gerçekleştirdiği çevre dostu projeleri ve başarılı ekolojik uygulamaları ile Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI Europe) tarafından bu yıl ilk kez verilen "Eko-Yenilik Ödülü''ne" layık görüldü.
Ormanları güneş enerjisi kurtaracak (21 Haziran 2010)Çevre ve Orman Bakanlığı Orman-Köy İlişkileri Genel Müdürlüğünün (ORKÖY) orman köylülerine yönelik ''Güneş Enerjili Su Isıtma Sistemi Projesi'' ile bugüne kadar 10 bin 610 hektar ormanlık alanın kesilmekten kurtarıldığı belirtildi.
Sevil: Park Tower beş yıldızlı otel olacak (21 Haziran 2010)İmar plan değişikliği mahkemece iptal edildiği için inşaatı durduran Sevkon Gayrimenkul Geliştirme Şirketi Yetkilisi Sevil, "Dünyanın en büyük otel zinciriyle anlaştık" dedi.
Metruk Evleri, yaşam alanına dönüştürdüler (21 Haziran 2010)Eskişehir''de uzun yıllar kaderine terk edilen ve pek çoğu metruk hale gelen tarihi evlerin bulunduğu merkez Odunpazarı ilçesi, son yıllarda yapılan çalışmalarla yeniden hayat buldu, turistlerin ilk uğrak yerlerinden biri oldu.
"Bayındır''ı Küçük Menderes zehirliyor" (21 Haziran 2010)Bayındır Belediye Başkanı Mehmet Kertiş, kirlilik oranı sanayi ve evsel atıklarla her geçen gün artan nehrin, ilçede çiçekçilik başta olmak üzere tüm tarımsal üretimi olumsuz etkilediğini söyledi.
Buca''daki kaçak yapılar yıkılıyor (21 Haziran 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Buca Belediyesi''nin ortaklaşa yaptığı çalışma dahilinde orman alanlarındaki kaçak yapıların yıkımına başlandı. 2 belediyenin katkısıyla oluşturulan yıkım ekipleri, İzmir-Aydın Otobanı''nın üst tarafından Gaziemir Kavşağı ile Kaynaklar Kavşağı arasında kalan ormanlık alanda bulunan 200''e yakın ev, ahır, baraka ve dağ evini ortadan kaldırmak için çalışma başlattı. Farklı büyüklükte toplam 51 yapının ilk etapta yıkımına başlanırken, geriye kalanların ise program dahilinde en kısa zamanda yıkımının gerçekleştirileceği ifade edildi. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, alanın büyükşehir beledediyesi katkılarıyla dev rekreasyon alanı olarak planlanacağını, kısa zamanda bunun için çalışmalara başlanacağını ifade etti.
Tarih: 21 Haziran 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Fatih Yapar
Çevreyolu 8 km uzuyor (21 Haziran 2010)51 kilometre olan çevreyolu Menemen girişindeki Koyundere''ye kadar devam edecek. Çalışmalar ise Temmuz ayında başlayacak.
Basın Ekpres Yolu Ayamama Deresi yatağında imarsız yapılar yıkıldı (21 Haziran 2010)Basın Ekpres yolu Ayamama deresi yatağında bulunan Evkur''un imarsız bölümleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yıkıldı.
Kent ulaşımında sancılı dönem yarın başlıyor (21 Haziran 2010)İzmir''in şehir içi ulaşımda iki önemli arteri olan İnönü Caddesi ve Gazi Bulvarı yarın gece saat 24.00''ten itibaren araç trafiğine kapatılacak.
Toplam 123 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.