Haberler

Haberler

Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Nükleer santral mahkemelik oluyor (23 Temmuz 2010)CHP, Akkuyu''ya nükleer santral kurulmasına ilişkin yasanın iptali için Anayasa Mahkemesi''ne başvuracak.
Şanghay Expo''da, Türkiye Pavyonu büyük ilgi (22 Temmuz 2010)Şanghay EXPO 2010''u ziyaret edenlerin sayısı 30 milyona yaklaşırken, Türkiye Pavyonu ise yüzde 10''luk hedefinin de üzerine çıkarak, 3 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırladı.
Dördüncü Dünya''yı Keşfetmek (22 Temmuz 2010)Amerika her ne kadar kendini Dünya''daki en çok gelişen ve sanayileşen bir ülke olarak tanımlasa da, vatandaşlarının çoğu "Üçüncü Dünya" ya da "Gelişmekte Olan Ülkeler" olarak adlandırılan en çok stres yüklü olan alanlarla kıyaslanabilecek koşullarda yaşıyorlar. "Birinci Dünya" çevresindeki "Üçüncü Dünya" fenomenini tanımlamak üzere "Dördüncü Dünya" dönemini seçtim. 1968''deki, Kerner Komisyon Raporu''na ve 1998''deki Millennium Breach Raporu''na göre, bu durum endişeleri tanımlı kılmak, araştırmak ve Amerika için adreslenmesine yönelik zorunluluktan varlığını sürdürür.
Filip Dujardin''den Kurgular (22 Temmuz 2010)Her ne kadar çekici binalarla dolu tarihi bir kent olan Ghent''li olsa bile bu, fotoğrafçı Filip Dujardin''in fotoğraf çalışmalarına hiç hitap etmiyor. Klasik ve tarihi olanın yerine, tanımsız ve genellikle post modern binaları alıp, onları Photoshop''ta yeniden düzenleyip tuhaf melezler yaratıyor. Sonuç muhteşem olabilir, ama asla tuhaf olarak tanımlanamaz.
AKM için müzikli eylem (22 Temmuz 2010)Rahşan Gülşan, Haber- Turk''te harika bir öneri attı ortaya.. Aslında öneri klasik klarnet Ecesu Sertesen''e ait de, Rahşan aracı olmuş.."Fazıl Say kardeşim, bu ülkede nasıl bir kamuoyu yaratma gücünüz olduğunu, arabesk üzerine yazdığınız iki satırın kopardığı kıyamet ortaya koydu. O tamam. Şimdi başka bir iş yapalım" diyor..Dediği, daha doğrusu Ecesu''nun dediği, bir müzikli eylem..AKM''yi kurtarma adına eylem..
Bodrum''un sahipsiz yolu ve rüzgâr enerjisini umursamamak (22 Temmuz 2010)Birkaç yıl önce önemli bir Batı Avrupa ülkesinin Ankara''daki büyükelçisi ile sohbet ediyorduk. - Türkiye''deki en önemli uğraşlarımdan biri yaz aylarında trafik kazalarında ölen vatandaşlarımın cenazelerini ülkeme göndermektir, demişti. "Turizm hamlesi"ni yollarımızı evrensel normlara uyarlamadan önce gerçekleştirmiş olmamızın sonuçlarından birisiydi bu.
Topkapı Sarayı (22 Temmuz 2010)Geçen hafta sonu, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı yetkilileriyle birlikte Topkapı Sarayı''nda restore edilmekte olan bölümleri gezip görme imkânı buldum.
Yabancılar Türkiye''de en çok enerji sektörüne giriyor (22 Temmuz 2010)Türkiye''ye uluslararası doğrudan yatırım girişlerinin yüzde 80,5''i AB kaynaklı oldu.
Karantina''ya iskele yapılacak (22 Temmuz 2010)Yolcu gemisi filosunu yenilemek amacıyla çalışma başlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de iç körfezde yeni yolcu iskeleleri oluşturmayı hedefledi. Hatay semtindeki Üçyol-Üçkuyular metro çalışmaları nedeniyle İnönü caddesini araç trafiğine kapatan ve alternatif yollardan ulaşımı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, ilk iskeleyi Karantina''ya kurmayı karar verdi.
‘Tehlike Altında''ki İstanbul için... (22 Temmuz 2010)İstanbul için ‘UNESCO çekinceleri''ni yıllardır ‘biz''ler de belirttik ama hep ‘ideolojik'' sayıldık!
Yenilenen Japon Bahçesi Türk-Japon kültürünü pekiştirdi (22 Temmuz 2010)Baltalimanı''ndaki Japon Bahçesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Japonya''nın katkılarıyla yenilendi. Başkan Kadir Topbaş ve Shimonoseki Belediye Başkanı Tamoaki Nakao''nun katılımıyla yapılan açılış törenindeki çay seremonisi ve Japon dansları görülmeye değerdi.
Sahibinden kiralık kaya mezarları var (22 Temmuz 2010)Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze ve ören yerlerini giriş kontrol yöntemiyle özelleştirmeye hazırlanıyor. Özelleştirme ihalesi 13 Eylül 2010''da yapılacak.
Tescilli Antep evlerine ''Bakanlık'' desteği (22 Temmuz 2010)Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Tescilli Yapılara Yönelik Proje ve Uygulama Yardımları''na devam ediyor.
Bütün sanatçılara açık bir müze (22 Temmuz 2010)Hüsamettin Koçan''ın kendi köyünde kurduğu Baksı Müzesi, her şeyiyle mükemmel bir ''kültürel merkez''. Sergi alanı, kütüphane, konferans salonu, atölyeler ve konukeviyle yerel kültür ve çağdaş sanatın birlikte üretileceği Baksı Müzesi, burada çalışmak isteyen bütün sanatçılara açık.
Metropolis''te tarih keşfi devam ediyor (22 Temmuz 2010)İzmir Torbalı''daki Metropolis Antik Kenti''nde yeni dönem kazıları başladı.
''Yıkar, boşaltır, çıkarız'' (22 Temmuz 2010)Antalya''da ''Arap Süleyman''ın torunlarına miras kaldığı belirtilen ve değeri 5 milyar doları bulan 4 bin dönümlük arazi ile ilgili alınan ihtiyati tedbir kararına karşı belediyelerden ortak tavır.
"Yenilenme ve canlanma olan kentler ön plana çıkıyor" (22 Temmuz 2010)İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkan Vekili ve Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Yerleşimleri Üyesi Akın Kazançoğlu, dünyada artık kentlerin yenilenme ve canlanmayla ön plana çıktıklarını bildirdi. Kazançoğlu, yaptığı açıklamada, ''''kentsel dönüşümün'''' son yıllarda sıkça duyulan bir kavram olduğunu, 21. yüzyılda kentlere alışılmışın dışında yeni roller yüklendiğini belirtti. Kazançoğlu, 2000''li yıllarda kentsel mekanlarda önemli değişiklikler görülmeye başlandığını, dünyadaki kentlerin bir tür yarış içine girdiğini, yenilenme ve canlanma olan kentlerin ön plana çıktığını savundu.
Sakin Şehre Çevreci Aydınlatma (22 Temmuz 2010)Yaşamın kolay olduğu kentlerin uluslararası ağı Cittaslow''un (Sakin Şehirler Birliği) Türkiye''deki tek üyesi Seferihisar''da, birliğin kriterleri kapsamında yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanma konusunda örnek uygulamaya geçiliyor. Güneş enerjili aydınlatma direkleri ilk etapta Atatürk Caddesi''ne yerleştirildi.
Ayazmalı ailelerle dayanışma gecesi (22 Temmuz 2010)AYAZMA''da konut hakları ellerinden alınan 18 aile için dayanışma etkinliği düzenleniyor.
AKM için suç duyurusu (22 Temmuz 2010)TMMOB Mimarlar Odası, KESK Kültür Sanat Sendikası eve Özerk Sanat Konseyi tadilatı hâlâ yapılmayan, 2 yıldır kapalı tutulan AKM ile ilgili basın açıklaması yapmaya hazırlanıyor. AKM içerisinde yapılan tadilat ve onarım çalışmaları sonucunda binanın kullanılamaz hale getirilmesi nedeniyle ihmali ve kusuru olanlar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı''na suç duyurusunda bulunmak üzere basın açıklaması yapılacak. Kültür Sanat Sen tarafından açılan dava sonucu Kültür Merkezi''nin yıkım ve tadilat çalışmalarını yasaya ve mevzuata aykırı bularak iptal edilmişti. Binanın tahrip olması dışında, sanat çalışmalarının yapılması için İstanbul''un çeşitli yerlerinde kiralık mekanlar tutulmasının da kamuyu zarara uğrattığı vurgulanan açıklamada Atatürk Kültür Merkezi''nin kapalı olması nedeniyle İstanbul halkının opera, bale, tiyatro, koro, topluluklar ve orkestra temsillerinden yoksun kaldığına dikkat çekiliyor. Bugün AKM önünde gerçekleştirilecek basın açıklaması saat 11.00''de.
Tarih: 22 Temmuz 2010 Kaynak: Evrensel
Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.