Haberler

Haberler

Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kutsal Mekan Sular Altında (19 Temmuz 2010)Dersim''de yapılan Seyrantepe ve Uzunçayır barajlarının suları altına kalan kutsal mekânlar ‘Gole Çhetu- Hızır Mekânı'' adlı belgesele konu oldu. Metin-Kemal Kahraman''ın ve Şerif Karataş''ın hazırladığı ve yaklaşık dokuz ayda tamamlanan belgesel Munzur ve Pülümür Vadileri üzerinde bulunan köylerde yapılan röportajlardan oluşuyor. Belgesel 15 Temmuz Perşembe günü saat 19.00 da Karşı Sanat''ta basının ve izleyicilerin gösterimine sunuldu.
HES projeleri 2 bini aştı, çevreciler ayakta: Ekolojik denge bozuluyor (19 Temmuz 2010)Haftalık haber dergisi Aksiyon, bu haftaki kapağında, çevrecilerin tepkisini çeken hidroelektrik santrallerini (HES) masaya yatırdı.
İstanbul''un kaybolan binaları geri geliyor (19 Temmuz 2010)Darülfünûn binası, Ayastefanos Anıtı, Antiochos Sarayı, Galata Surları, Çandarlı Hamamı, İncili Köşk, Direklerarası, Sadabad Sarayı, Taksim Topçu Kışlası, Eski Çırağan Sarayı, Polyeuktos Kilisesi... Şimdilerde yerinde yeller esen bu yapılar eylül ayında açılacak ''İstanbul''da Tarih ve Yıkım/Hayal-et Yapılar'' adlı sergiyle üç boyutlu olarak yeniden boy gösterecek.
Hasankeyf''teki mağaralar ticarete kapanıyor (19 Temmuz 2010)Hasankeyf''te kayalıklardan kopan kütlelerin düşmesi sonucu bir kişinin hayatını kaybetmesinin ardından tarihî ilçedeki mağaralardaki işletmelerin boşaltılmasına karar verildi.
Folkart Narlıdere mimarlarına ödül (19 Temmuz 2010)17 farklı ülkeden gelecek vaadeden 40 genç mimara verilen ödüllerden biri de Folkart''ın mimarı Emre Arolat''ın ortaklarından Gonca Paşolar ve Kerem Piker''in oldu Her yıl Avrupa ülkelerdeki en başarılı genç mimarlara verilen Avrupa''nın en iyi genç mimarları ödülleri (Europe 40 Under 40) sahiplerini buldu.
Mozaikler "branda" ile korunuyor (19 Temmuz 2010)Kaunos Antik Kenti Kazı Başkanı Prof.Dr. Cengiz Işık, antik kentte yapılan kazılarda ortaya çıkan ve yaklaşık bin 300 yıllık geçmişi olan mozaiklerin güneşten zarar görmemesi için özel brandalarla korunduğunu söyledi.
3 bin 500 yıl önce enflasyon yokmuş! (19 Temmuz 2010)Muğla''daki Stratonikeia antik kentinde sürdürülen çalışmalar, o dönemde sebze ve meyve fiyatlarının değiştirilmediğini ortaya çıkardı.
Engelsiz turizm başlıyor (19 Temmuz 2010)İzmir Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Efes Antik Kenti ve Bergama''daki Akropol Ören Yeri''nin engelliler tarafından gezilebilecek hale getirilmesi için çalışma başlattı.
Yeni projelerle Bağcılar''ın çehresi değişiyor (19 Temmuz 2010)Bağcılar Fatih Mahallesi''nde Eski Pazar Caddesi yürüyüş yolu oluyor. Cadde esnafıyla bir araya gelen Başkan Çağırıcı, projenin hazırlanarak ihalenin yapıldığını söyledi.
Havadan ay yıldız görünecek (19 Temmuz 2010)Dikili''deki Garip Ada''yı satın alan Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, Türkiye''de benzeri olmayan bir turizm tesisi yapmayı hedefliyor.
Sokak hayvanları için merkez yapılacak (19 Temmuz 2010)Gemlik''te belediye ile Engürücük Köyü Muhtarlığı arasında köy tüzel kişiliğine ait arazinin Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi olarak düzenlenmesi için protokol imzalandı.
Sapphire''in önemi (19 Temmuz 2010)Dünyanın en güzel şehri İstanbul''u kuşbakışı seyrettirebilecek bir anıtımız yoktu. İşte, Sapphire-İstanbul bittiğinde bu ihtiyacı karşılayacak. Dünyanın bütün büyük şehirlerinde bu amaçla kullanılan anıtlar var. Örneğin Paris''te Eyfel Kulesi, New York''ta Empire State Binası bu ihtiyacı karşılıyor. İstanbul Belediye Başkanlarının tümü, şehre bu ihtiyacı karşılayacak anıtlar dikmeyi planladılarsa da, bu istekleri gerçekleşemedi.
Mahya tasarım yarışması 20 Temmuz''da başlıyor (19 Temmuz 2010)İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Geleneksel Sanatlar Yönetmenliği tarafından düzenlenen "Mahya Tasarım Yarışması"na başvurular 20 Temmuz''da başlayacak.
TOKİ santrali acil servis gibi (19 Temmuz 2010)Toplu Konut İdaresi''nin (TOKİ) vatandaşları projeleri hakkında bilgilendirmek ve şikâyetleri dinlemek için açtığı telefon hattı ''acil servis'' gibi hizmet veriyor.
Metro inşaatında patlama (19 Temmuz 2010)İzmir metrosundaki çalışmalar sırasında hava tankı patladı. Olayda 2 işçi hayatını kaybederken, 4 işçi de yaralandı.
Sultanahmet ancak elektrikle işleyen çevreci araçlarla kurtulur (19 Temmuz 2010)Fatih Belediyesi bütün Sultanahmet Meydanı''nı motorlu taşıt trafiğine kapatıyor. Bu İstanbul''u sevenlerin ve medeni dünyanın bir hayalidir.
Irmak''tan Seferihisar''a "Sakin Şehir" belgeseli (19 Temmuz 2010)Yaşamın kolay olduğu kentlerin uluslararası ağı Cittaslow''a (Sakin Şehre) Türkiye''nin ilk üyesi olarak girmeyi başararak dikkat çeken Seferihisar''a, bir destek de Çağan Irmak''tan geldi. Doğma büyüme Seferihisarlı olan ünlü yönetmen Çağan Irmak, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer''in ricasını kırmayarak, doğduğu ilçenin tanıtımında kullanılacak bir filmin çekimlerine başladı.
Ulusal Gözlemevi''ne taş ocağı engeli (19 Temmuz 2010)Antalya''da bulunan TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi''nin çalışmaları, bölgede yer alan mermer ocaklarının ışıkları ve neden oldukları tozlar nedeniyle aksıyor.
150 yıl sonrası için çalışıyoruz (19 Temmuz 2010)Üsküdar''da ''En az 150 yıllık ömürleri var'' diyerek hayata geçirdiği kültür ve gençlik merkezleriyle dikkat çeken Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmaya çalıştıklarını söyledi. Kara, "Torunlarımızın yararlanacağı projeler yapıyoruz" dedi.
İkiz Kuleler''in dibinde tarih yatıyormuş... (19 Temmuz 2010)ABD''nin New York kentinde 11 Eylül saldırılarının hedefi olan Dünya Ticaret Merkezi''nin inşaatının altında işçiler tarafından 18. yüzyıldan kalma bir geminin kalıntıları bulundu.
Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.