Haberler

Haberler

Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ordu Kültür Merkezi 29 Ekim''de açılıyor (19 Temmuz 2010)AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ordu Kültür Merkezi''nde çalışmaları inceledi. Milletvekili Hamarat, merkezin 29 Ekim''e yetiştirileceğini söyledi.
Sakin kubbelerin şehri (19 Temmuz 2010)Arles''daki antik tiyatroyu sabahları çevre şehir, kasaba ve köylerdeki çiftlik-otellerden gelen onlarca turist dolduruyor.
Kum mimarları tezgah açtı (19 Temmuz 2010)Londra''nın ünlü Thames Nehri kıyısında kum mimarları tarafından yapılan heykeller turistlerin ilgisini çekiyor. Londra''nın ünlü Thames Nehri kıyısında tezgah açan kum mimarları, yeni ve özgün bir sanat olan Kum Heykel Sanatının en çarpıcı örneklerini farklı ve benzersiz bir tema ile turistlerin beğenisine sunuyor. Kum mimarları, Thames Nehri kumsalında yeteneklerini sergileyip en güzel kumdan dinazor, uzay mekiği, oturma odası ve insan heykelleri yaparak aynı zamanda para da kazanmaya çalışıyor. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği kum heykeller büyük ilgi görüyor. İtalyan kum mimarının Thames Nehri’nin ince sarı renkli kumumdan yaptığı çıplak kadın heykeli ise yoğun ilgi odağı oldu. Kum mimarı, büyük ilgi gören çıplak kadın heykelinin fotoğrafının çekmek isteyen turistlere bağış yapmayı şart koşuyor.
Tarih: 19 Temmuz 2010 Kaynak: Radikal Yazan: Alpaslan Düven
KİK, yeni fuar alanı projesinin önünü açtı (19 Temmuz 2010)İzmir''deki metro çalışmaları nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ile birçok kez karşı karşıya gelen Kamu İhale Kurumu (KİK), bu kez belediye lehine karar verdi. KİK, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu''nun seçim bildirgesinde yer alan ve 6 yıldır hayata geçmesi için uğraş verdiği yeni fuar alanı ihalesine yapılan itirazı reddetti. Büyükşehir, Gaziemir''de 337 dönüm alana kurulacak yeni fuar alanı için 3 aşamada tamamlayacağı "uygulama projelerinin yaptırılması ve danışmanlık hizmeti alımı" ihalesinin ikinci aşamasında KİK engeline takılmıştı.
Tarih: 19 Temmuz 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Ertan Gürcaner
Bu bir ''moda sergisi'' değil (19 Temmuz 2010)Hüseyin Çağlayan''ın 16 yıllık çalışmalarını içeren retrospektifi, Londra ve Tokyo''dan sonra İstanbul Modern''e geldi. Sergi, Çağlayan''ın tasarımcılığı kadar sanatçı kimliğini de gözler önüne seriyor.
İç mimarla müşterisinin ilişkisi evlilik ilişkisine benzer (19 Temmuz 2010)A Mimarlık''ın kurucusu Abdullah Burnaz ile son yaptığı mekanlardan Sortie''de buluştuk. 39 yaşındaki iç mimar Abdullah Burnaz 25 metrekarelik mekanlarda seramik döşeyerek işe başlamış bir isim. Şimdilerde yurt dışında başarılı işlere imza atıyor.
Yüksekova''ya 1 milyon yolcu kapasiteli havalimanı yapılıyor (19 Temmuz 2010)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Hakkari-Yüksekova''ya 5 kilometre uzaklıkta inşa edilecek Hakkari-Yüksekova Havaalanı''nın temelini attı.
Bergama yangınında piknikçi gözaltına alındı (19 Temmuz 2010)Bergama''da tarihi Akropol''ün yakınındaki otluk alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.
Alsancak yeni kent merkezi planı kabul edildi (19 Temmuz 2010)İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı''nda Alsancak Limanı ve Turan Bölgesi arasında kalan 471 hektarlık alanı kapsayan Yeni Kent Merkezi planı kabul edildi.
Ataköy sahil şeridi arazisi, Özyazıcı-Karadeniz Örme''ye verildi (19 Temmuz 2010)Toplu Konut İdaresi''nin (TOKİ), Ataköy sahil şeridindeki arazinin hasılat paylaşımı yöntemiyle satışı için düzenlediği ihalenin ikinci ve son oturumunda en yüksek teklifi 447.15 milyon lira ile Özyazıcı İnşaat-Karadeniz Örme Sanayi İş Ortaklığı verdi.
Yeni kentsel rant projeleri geliyor (19 Temmuz 2010)Çankaya Çaldağ ve Yenimahalle Eski AŞOT''un da aralarında bulunduğu yedi bölge Bakanlar Kurulu kararı ile "Kentsel Dönüşüm" kapsamına alındı.
Görünmez Köprüler Şehri (19 Temmuz 2010)Bir zaman gelecek, belki de eski bir masal veya kaynağı unutulmuş bir efsane gibi anlatılacak İstanbul şehri. Bir zamanlar böyle bir şehrin var olduğunu kimse kanıtlayamayacak. Hatta o şehrin insanlarının hafsalası bile yetmeyecek.
Nükleer santral Gülnarlıları ikiye böldü (19 Temmuz 2010)TBMM Genel Kurulu''nda Türkiye ile Rusya arasındaki ''''Nükleer Güç Santralinin Tesisine ve İşletimine Dair İşbirliğine İlişkin Anlaşmayı Onaylayan Kanun Tasarısı'''' kabul edilirken, yaşanan son gelişmeler Mersin''in Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli beldesinde yaşayanları ikiye böldü.
30 HES, Barhal''in ekosistemini tehdit ediyor (19 Temmuz 2010)Artvin''e bağlı Yusufeli bölgesinde insanın doğa üzerindeki baskısını hafifletmek için bir araya gelen sivil toplum kurluşları, AB destekli "Kaçkar Dağları, Sürdürülebilir Orman Kullanımı ve Koruma Projesi"ni hayata geçirirken, bir başka gerçekle daha yüz yüze geldi.
Bu stad Cimbom''a örnek olsun (19 Temmuz 2010)Durban''daki stad sadece futbolla değil eğlenceyle de para basıyor. Adrenalin bombası salıncağıyla stad ''Keşke Aslantepe''de de olsa'' dedirtiyor.
Köyde müze açılışı (19 Temmuz 2010)Yozgat''ın Sorgun ilçesi Çayözü köyünde, ''''Sefil Döndü'''' mahlası kullanarak şiirler yazan 68 yaşındaki Döndü Akdemir''in, atalarından kalan bazı ev ve bahçe aletleri ile kendi el emeği ürünlerinden oluşan otantik eserlerin sergilendiği ''''Kültür Müzesi'''' törenle açıldı.
Caminin karşısında ev isteyen de sütçüye kızan da TOKİ''yi arıyor (19 Temmuz 2010)TOKİ vatandaşları bilgilendirmek için açtığı telefon hattı, ''acil servis'' gibi hizmet veriyor. Gelen telefonlar arasında ''bu evleri bedava dağıtmıyor musunuz?'' diyen de var, sütçünün apartmanın üst katlarına çıkmasını şikayet eden de...
Assos kazıları için sponsor aranıyor (19 Temmuz 2010)Çanakkale''nin Ayvacık ilçesi sınırları içinden yer alan Assos Antik Kenti''nde kazı çalışmalarını yürüten Prof.Dr. Nurettin Arslan, ''''Tapınaktan sonra tiyatronun kazı ve restorasyon projesine ağırlık vermek istiyoruz. Bu çalışmalar için sponsorlara ihtiyaç duyuyoruz'''' dedi.
İstanbul''un ikinci tünel yolunu Başbakan Erdoğan açtı (19 Temmuz 2010)İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan "Dolmabahçe-Bomonti Karayolu Tüneli ile Kavşak ve Bağlantı Yolları"; Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş tarafından hizmete açıldı. "Bizim ulaştığımız seviyelere başkalarının hayalleri dahi ulaşamaz" diyen Erdoğan, 40 dakika süren Kağıthane-Dolmabahçe arasının hizmete giren iki tünelle 5 dakikaya indiğine dikkat çekti.
Başbakan Erdoğan''dan İstanbul''a hizmete ‘tam not...'' (19 Temmuz 2010)Başkan Kadir Topbaş ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yatırım ve Hizmetleri Bilgilendirme Merkezi''ni gezen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çalışmaları beğendiğini belirtti ve bazı projelere yönelik önerilerini sundu.
Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.