Haberler

Haberler

Toplam 192 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Karşıyaka''da eğlence yerlerine gece yasağı (22 Ocak 2010)Encümen, apartman altındaki kafe ve restoranların hafta içinde 23.30''da, hafta sonunda 24.00''te kapatılması kararı aldı.
Konut mimarisinde kadın eli (22 Ocak 2010)Mimar Evrenol: ''''5-6 senedir geliştirdiğim 1,5 oda konseptim var. Bu konsepti çok tuttu. Kadın mimar olarak bu sektöre yaptığım en büyük hizmet bu.'''' Türkiye''de öne çıkan inşaat projelerinin mimarisini yürüten Workshop Mimarlar şirketinin kurucusu Yüksek Mimar Mehpare Evrenol, projelerin tanıtıldığını ancak mimarların adının olmadığını, meslekte kadın mimarların da pek yer almadığına işaret ederek, ''''Bizim büromuz ise hanım mimarların sivrilmesine imkan tanıyor.
Didim''de sit alanları tartışması (22 Ocak 2010)Aydın''ın Didim ilçesinde, Didim Belediyesi''nin hazırlamış olduğu sit alanlarıyla ilgili Koruma Amaçlı İmar Planları''na yönelik halk toplantılarının ilki bugün yapıldı. İlçede bulunan 3 ayrı bölgede düzenlenecek olan 4 ayrı toplantıda, bölgede yaşayan, iş yapan insanlar planlar üzerinde tartışıp görüşlerini bildirecekler.
Enerji kullanımında çığır açacak yöntem (22 Ocak 2010)Sinoma''yla yaptığı işbirliği çerçevesinde atık gazlardan enerji üreten WHR sistemini Türkiye''ye getiren SC Endüstri çimento ve demir-çelik sektörleri için önemli bir fark yaratma olasılığı sunuyor.
Mimarlar Nurus’a konuk (22 Ocak 2010)Uluslararası kalite standartlarına sahip, tasarım ödüllü ofis mobilyalarıyla uzun yıllardır İzmir iş çevrelerine hizmet veren Nurus, Alsancak Şehitler Caddesi’ndeki yeni mağazasında Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Tokyay ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Nurus Ege Bölge Sorumlusu Cüneyt Ulaş, ofis hayatının her alanı için sunduğu binden fazla ürün seçeneği ve yeni etkinliklerle, mimarlık ve dekorasyon alanında önemli bir çekim noktası olmaya devam edeceğini söyledi.
Tarih: 22 Ocak 2010 Kaynak: Milliyet
Hasankeyf’e ‘Bin Ses Bin Çığlık’ desteği (22 Ocak 2010)Hasankeyf’i Yaşatma Girişimi, 2009’un Ekim ayında başlattığı “Bin Ses Bin Çığlık” projesini, ulusal ve uluslararası destek ve katılım sağlamak amacıyla internet üzerinden devam ettirme kararı aldı. Hasankeyf’i Yaşatma Girişimi Sekreteryası’ndan Recep Kavuş, 12 bin yıllık tarihi antik kent olan Hasankeyf’in 50 yıllık bir baraja kurban edilemeyeceğini belirterek, çeşitli eylem ve etkinliklerle mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi. Fotoğraf çekimlerinin daha önce sadece Hasankeyf’e yapıldığını belirten Kavuş, bu kampanya ile birlikte insanların kendi buldukları özgün bir sloganı kartona yazarak fotoğraf çektirdiklerini dile getirdi. Kavuş, çekilen fotoğrafları kitaplaştıracaklarını söyledi. Türkiye’deki bankaların projeye destek vermeleri durumunda, Türkiye genelinde protesto ve kampanya yürüteceklerini ifade ederek, çalışmalarla tarihlerine sahip çıkacaklarını belirtti.
Tarih: 22 Ocak 2010 Kaynak: Evrensel
Kızılay boğuluyor (22 Ocak 2010)TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu, alışveriş merkezlerinin yükseldiği Kızılay''ın çöküş sürecine girdiğini dikkati çekiyor. Şehircilik ve Planlama Deneyimleri bu hafta ‘Kızılay‘ın Çöküşü, Alışveriş Merkezlerinin Yükselişi‘ adıyla yaşanan süreci planlama yetkisini elinde tutan yerel yönetimlerin uyguladıkları politikalar, ülke ve kent ekonomisi üzerindeki etkileri, toplumun değişimi ve dönüşümü üzerindeki etkileri, planlama süreçleri ve şehircilik ilkeleri üzerinden tartışmayı amaçlıyor. Oda''dan yapılan açıklamada cumartesi günü Çağdaş Sanatlar Merkezi''nde düzenlenecek panele tüm şehir planlamacıları davet edildi.
"Bu golü asla kaçırmayız" (22 Ocak 2010)İzmirliler, Türkiye''nin organizasyonu düzenlemeye hak kazanması halinde kente 540 bin turist getirecek Avrupa Futbol Şampiyonası için güçbirliği kararı aldı.
Sahibinden satılık Bizans sarayı (22 Ocak 2010)Milattan önce 337 ve 324 yılları arasında Bizans İmparatoru Birinci Konstantin''in elçileri kabul edip, toplantılar düzenlediği Magnaura Sarayı, 12 milyon Euro''ya satışa çıkarıldı. Saraya, özel müze, turistik tesis ve düğün salonu olarak kullanmak isteyenler ilgi gösteriyor. Bu arada Vatikan''ın da saraya talip olduğu belirtiliyor.
Esas Mesele Nedir? (22 Ocak 2010)Ömer Madra''nın, Yeni Sol tarafından düzenlenen bir toplantıda, Haiti depreminden, yükselen yeni küresel bilinçten ve hareketten, soldan, uluslararası hukuktan, iklim adaletinden bahsettiği ve esas olarak tüm bu birbirinden ayrı gibi duran konuların birbiri ile ilişkisini, bağını ele aldığı konuşmasının metni.
“Kültür” Başkenti''ne “Kültür” Envanteri (21 Ocak 2010)İstanbul kenti varolduğundan bu yana birçok kültüre ev sahipliği yaptı. Birçok dönemin önemli yapılarını, yapıtlarını ve tarihi eserlerini içinde barındıran bu kentin bu zamana dek kültür envanteri oluşturulamadı.
"Labraunda''nın Öyküsü" (21 Ocak 2010)Milli Reasürans T.A.Ş., uzun zamandır sürdürdüğü ve Türkiye''de mimarlık tarihi ve kültürel birikimin belgelenmesi bağlamında önemli yayınlar ortaya koyan "Türkiye''de Kentsel ve Kırsal Mimari" projesinin üçüncü kitabını yayınladı. İsveç Uppsala Üniversitesi iş birliğiyle ve İsveç Konsolosluğu''nun katkılarıyla yayınlanan "Milas Çomakdağ - Güney Ege Bölgesi''nde Arkeoloji ve Kırsal Mimari / Mylasa Labraunda - Archaeology and Rural Architecture in Southern Aegean Region", başlıklı kitap ile birlikte, aynı başlığı taşıyan sergi de 19 Ocak - 27 Şubat 2010 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.
Bursa Modern projesi peyzajda da fark yarattı (21 Ocak 2010)Yaklaşık 6 bin kişinin yaşayacağı Bursa Modern, büyük peyzaj yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Türkiye''nin konut sektöründe kullanılan en büyük su alanının bulunduğu proje, dört mesvimi yaşatacak bahçeleri, çocuk ve spor alanları ve adalarının da yer aldığı yaşam alanları ile fark yaratıyor.
Bursa marka kent olma yolunda hızla ilerliyor (21 Ocak 2010)Müstekil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni, Bursa`nın marka kent olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi. Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe`yi makamında ziyaret eden Hasan Çepni, burada yaptığı konuşmada, ``Bursa marka kent olma yolunda hızla ilerliyor. Çalışmalarınızın devamını diliyoruz. MÜSİAD olarak elimizden geldiğince katkı vermeye hazırız. Dernek olarak hizmet binamız yetersiz. Bu dönemde derneğimize yakışır bir hizmet merkezi yapmak istiyoruz. Bu konuda sizden destek istiyoruz`` dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise Bursa`nın üretken bir şehir olduğunu dile getirerek, ``Bursa bir sanayi ve ticaret şehri. Burada kent dinamiklerine de önemli görevler düşüyor. Yeni yönetiminiz hayırlı olsun. Bursa`nın sıkıntılarına sahip çıkmak hepimizin görevi. Her konuya el atıyoruz. Hep birlikte problemleri çözmek için el ele vermeliyiz`` diye kaydetti.
Tarih: 21 Ocak 2010 Kaynak: Olay
Aşk Çeşmesi''ne para atmadan dönmeyin! (21 Ocak 2010)Aşk Çeşmesi''ne sağ omuzunuzun üstünden atacağınız para, olmasını istediğiniz dilediğiniz, sol omuzundan atacağınız ise Roma''ya bir kez daha gelmeniz içindir.
Yorgun ve durgun bir şehir (21 Ocak 2010)Bir zamanlar kartaldı İzmir... Hem ekonomide hem sosyal manada, örnek bir kentti; modeldi, gözler hep üzerindeydi.
Marmara''nın havasına AB standardı (21 Ocak 2010)Marmara Bölgesi''ndeki hava kalitesi, 11 ilde kurulacak istasyonlarla AB standartlarına yükseltilecek.
"CHP, Florya için de bizden özür dilemeli" (21 Ocak 2010)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Florya Atatürk Ormanı''nın imara açılacağı yönünde bölgede yapılan propagandalara basın toplantısında cevap verdi.
Kumcağız''da peşinatsız yazlık daire (21 Ocak 2010)Kumcağız Sahil Evleri projesinde 80 metrekarelik bahçe katı 2+1''ler 115 bin TL''ye, 130 metrekarelik 3+1 dubleksler ise 165 bin TL''ye satılıyor.
TOKİ''den Roman açılımına destek (21 Ocak 2010)Erdoğan Bayraktar, belediyelerle iş birliği yaparak Roman vatandaşlara özel proje uygulayacaklarını söyledi.
Toplam 192 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.