Haberler

Haberler

Toplam 192 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yeni Bohemlerle Büyüyen Semt (21 Ocak 2010)Cihangir; deniz manzarası, masaların dizildiği kaldırımlar ve Firuzağa''nın müdavimleri ile 2000''lerin bohemyasını tanımladı.
Mahalle sakinleri, baz istasyonu davasını kazandı (21 Ocak 2010)Sakarya''nın Adapazarı ilçesinde evlerinin üzerine baz istasyonu kuran iki GSM operatörü hakkında dava açan mahalle sakinleri, hukuk mücadelesini kazandı.
Kentin Yaşlı Bekçileri (21 Ocak 2010)Kültür başkenti İstanbul''da sıkça karşılaşılan, insan hayatının 15-20 katı ömre sahip anıt ağaçlar, dönemin en önemli olaylarının canlı birer tanığı...
Sel tabiatın, dere ıslahı İSKI''nin işi (21 Ocak 2010)15 yıla kadar hapsi istenen TIR Garajı''nın sahibi İdris Tan Kamer: Sel felaketi tabiat hadisesidir Dere İSKİ tarafından ıslah edildi. Taşmadan dolayı ruhsatlı bir işletme nasıl sorumlu tutulur?
Başkan Topbaş; "Florya sahillerini düzenleyip İstanbullulara açtık" (21 Ocak 2010)Florya sahilindeki yıkım çalışmalarını anlatan Başkan Topbaş, "2004 öncesinde halkımızın kullanımına tamamen kapalı olan 428 binayı yıktık. 1 milyon 200 bin m² alanı gezi, piknik, spor alanı ve plaj olarak düzenleyerek İstanbullulara açtık" dedi.
Tiyatrocular Muhsin Ertuğrul''u beğendi (21 Ocak 2010)Haldun Taner''in yazdığı Yücel Erten''in yönettiği ''Keşanlı Ali Destanı'' adlı oyun, Muhsin Ertuğrul Sahnesi 31 Mart 2008''de perdelerini kapatırken sahnelenen son oyundu.
Tasarımın Aykırı İsmi Jonathan Barnbrook: Tasarımcının Sosyal Vicdanı Olması Gerekir (21 Ocak 2010)Barnbrook, İngiltere''nin en iyi bilinen yaratıcı tasarım stüdyolarından biri ve bu stüdyonun sahibi de dünyaca ünlü aykırı tasarım idolü Jonathan Barnbrook''dan başkası değil. Yenilikçi kitap tasarımlarının, kurumsal kimliklerin üretildiği ve her tasarımcının orada olmak isteyeceği bir mekân. Dünyanın her köşesinden CD, özel yazı tipleri, web siteleri ve dergi tasarımı yaptırmak isteyenlerin uğrak yeri Barnbrook Stüdyosu''nun yaratıcısı Jonathan Barnbrook ile yolumuz İstanbul''da tesadüfen kesişti.
‘2010''u Deniz Palas''ta karşıladık (21 Ocak 2010)İKSV''nin yeni binası, Avrupa Kültür Başkenti İstanbul''a en anlamlı armağan
Haiti depremi ve İstanbul dersleri... (21 Ocak 2010)Onbinlerce kişinin can verdiği, enkaz altından hala canlı çıkartılan Haiti''de bir başka gelişme daha yaşanıyor. ABD, Haiti''ye "yardım" ve bozulan düzeni sağlamak için ülkeye 11 bin asker gönderiyor.
Kentsel Dönüşüme Direnen Restoran (21 Ocak 2010)Popüler bir web sitesine konulmuş iş ilanı, bir süper kahramanı oynayacak oyuncu çağrısını andırıyor. "Aranıyor: Yüksek sorumluluk sahibi, sert, cesur ve fiziksel olarak güçlü. Şeytani güçlere karşı koyma kapasitesine sahip." Yakın zamanda yıkım bekleyen bir restoranın sahibi Qin Rong, Çin''in bugün en güçlü aktörlerinden birinin elinden kurutulmak için gözü pek bir kişi arıyordu.
Buzullar erirken (21 Ocak 2010)The Guardian''ın haberine göre, bilim adamları, Kuzey Kutbu''ndaki metan gazı salımının 5 yıl içinde neredeyse üçte bir oranında arttığını açıkladılar.
Artık bu gol kaçırılmaz (21 Ocak 2010)Fransa, İtalya ve Norveç-İsveç ortak girişiminin de istediği Avrupa Futbol Şampiyonası Türkiye''ye verilirse İzmir''in de içinde olduğu 8 kent yatırımlarla donatılırken, turist akınına da uğrayacak.
Adım adım "Yeşil dekorasyon" (21 Ocak 2010)Kimyasallar tüm yaşamımızı sardı. Duvardaki boyadan , başımızı koyduğumuz yastığa kadar artık evlerimizdeki her alanda daha dikkatli davranmamız gerekiyor.
İstanbul''un 500 yıllık haritaları kitap oldu (21 Ocak 2010)İstanbul''un 500 yıllık haritalarını bir araya getiren "1422-1922 İstanbul Haritaları" adlı kitap okurla buluştu.
Uluslararası otel zincirlerinin yeni gözdesi (21 Ocak 2010)Dünyaca ünlü otomotiv markalarının üretim üssü olması dolayısıyla Türkiye''nin ''''Detroit''''i olarak anılan Bursa, son yıllarda uluslararası otel zincirlerinin dikkatini çekmeye başladı
Çin seddi hiç bu kadar tatlı olmadı (21 Ocak 2010)Çin''in en büyük simgesi Çin Seddi tekrar inşa edildi, ama bu sefer çikolatadan. China Daily gazetesinin haberine göre, bir grup Çinli şekerci tarafından yapılan ve "Dünya Çikolata Harikalar Diyarı"nda sergilenecek "çikolata seddi" 10 metre uzunluğunda yapıldı. Siyah çikolatadan yapılan tuğlaların beyaz çikolata ile yapıştırıldığı "yeni Çin Seddi"nin yapımında, seddin erimemesi için özel katkı maddeleri kullanıldı. Pekin’de bu ayın sonunda açılacak "Dünya Çikolata Harikalar Diyarı" için inşa edilen "çikolata seddi"nin yanı sıra parkta bir çok Çin harikası ve çikolatadan "Terra Kota" savaşçılarının 560 farklı örneği sergilenecek. Uluslararası çikolata üreticilerinin de katılacağı etkinlikte, çikolata tüketme alışkanlığı olmayan milyarlarca Çinlinin çikolataya ilgisinin artırılması ümit ediliyor. Çikolata ile son yıllarda tanışan Çin, dünyadaki çikolata üreticilerinin dikkatini çeken en büyük pazarlardan biri olma yolunda ilerliyor.
Tarih: 21 Ocak 2010 Kaynak: Radikal
Louvre Diplomasisi (21 Ocak 2010)Paris''teki ünlü Louvre Müzesi''nden Smyrna Apollonu ve Smyrna Jüpiteri heykellerinin İzmir''e iadesini isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu''na yanıt geldi: "Biz o eserleri, 1680''de Türk piyasasından tamamen yasal yollardan edindik. İade edemeyiz"
43 il Başkent''e ulaşıyor (21 Ocak 2010)Ankara-Kırıkkale Devlet Yolu üzerinde bulunan ve inşası 2 yıldır devam eden Elmadağ rampaları hizmete açılacak.
20 bin yarasanın akıbeti ne oldu? (21 Ocak 2010)Balıkesir''de inşa edilen barajın suları altında kalacak doğal mağaralarından 3 milyon liraya mal olan yapay mağaraya taşınmak istenen 20 bin yarasa ortadan kayboldu. Yapılan incelemede doğal ve yapay mağaralarda bir tane bile yarasaya rastlanmadı. Havran ilçesinde 2''si endemik 16 tür yarasanın yaşadığı 2 mağara DSİ''nin yaptırdığı barajın altında kalacaktı. Çevre ve Orman Bakanlığı, yarasaları ışık ve sesle taşımak için 2 yapay mağara yaptırdı. Karara karşı çıkan Güney Marmara Doğal Kültürel Çevreyi Koruma Derneği, geçtiğimiz günlerde doğal ve yapay mağaralarda yarasa yaşayıp yaşamadığının tespitini istedi. Hakim Kerim Kırım başkanlığında 3 doğa bilimci ile bir inşaat mühendisi mağaralarda inceleme yaptı. Türkiye''nin en büyük yarasa popülasyonunun bulunduğu bölgede bir yarasaya bile rastlanmadı. Derneğin Edremit Şube Başkanı Mehmet Akif Öznal, "Yarasalar zeytin sineklerini yiyerek tarımsal ve yöre ekolojisine de katkı sağlıyordu. Bu yarasaların büyük bölümü belki yaşıyor ama nerede olduğu belli değil. Ama koloniler halinde yaşadıkları için fazla hayatta kalma şansları yok. Mağara tekrar eski haline getirilmelidir." DSİ Genel Müdürlüğü''nden yapılan açıklamada ise "Bilimsel incelemeler, İnboğazı Mağarası''nın ortalama sıcaklığı dikkate alındığında kışlama için geçmiş dönemde de çok az sayıda yarasanın bu mağaraya yööneldiğini ortaya koymaktadır" denildi.
Tarih: 21 Ocak 2010 Kaynak: Sabah Yazan: Devrim Derin
‘Marmara depremi kesinlikle 7''nin üzerinde olacak'' (21 Ocak 2010)İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, olası Marmara depreminin büyüklüğünün mutlaka 7''nin üzerinde olacağını, burada 240 yıllık enerji birikimi bulunduğunu söyledi.
Toplam 192 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.