Haberler

Haberler

Toplam 133 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Türk insanı internette neler yapıyor? (23 Ağustos 2010)Alexa, ABD mezkezli bir internet şirketidir. Sitede diğer web sitelerinin web trafikleriyle ilgili bilgilere yer verilmektedir. Aynı zamanda ülke ülke internet kullanım alışkanlıklarını inceleyebileceğiniz sayfalara da ulaşabiliyorsunuz.
Pompeiopolis''te yeni yazıtlar bulundu (25 Ağustos 2010)Kastamonu''nun Taşköprü ilçesinde devam eden Pompeiopolis Antik Kenti''ndeki kazı çalışmalarında bulunan yazıtlarda, Romalılar döneminde düzenlenen festivallere ilişkin yeni bilgilere ulaşıldı.
Karadeniz ölü deniz mi? Marmara''da denize girilir mi? (25 Ağustos 2010)"Marmara Denizi''nde asla denize girmem" dedi. Kıyamet koptu. TURMEPA Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Yaramancı''dan bahsediyorum... Yaramancı ile sohbetimizi geçtiğimiz hafta bu köşeye taşımıştım ve "Madem deniz bu kadar pis, o bayraklar nasıl veriliyor?" diye sormuştum. Yaramancı''nın müstehzi gülümsemesiyle, "O bayrakların nasıl verildiğini biz çok iyi biliyoruz!" demesi ortalığı karıştırmış olacak ki, açıklama üzerine açıklama aldım.
İstanbul büyüledi (25 Ağustos 2010)İngiliz Daily Mirror Gazetesi, İstanbul''un güzelliklerini anlatan bir haber yayımladı. Gazete, haberinde İstanbul''un camilerini, kiliselerini, yemeklerini ve gece hayatını ele aldı. Haberde özellikle Kapalıçarşı, Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii ve Çiçek Pasajı hakkında geniş bilgi verildi.
Necef 2012 Kültür Başkenti projesi Türkler''e emanet (25 Ağustos 2010)Açıklama Irak kenti Necef''in Valisi Adnan Al Zorfi''den geldi. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesi''nden sonra Necef''de 2012 İslami Kültür Başkenti olarak ilan edilmişti. Bunun ardından bu projenin altyapısının hazırlanması için birçok Iraklı ve uluslararası firma projelerini yarıştırdı.
Sanat galerilerine güvenlik uyarısı (25 Ağustos 2010)Sanat galerilerine güvenlik uyarısı Geçtiğimiz cumartesi günü 50 milyon dolar değerindeki Van Gogh tablosunun çalındığı Kahire''deki Halil Müzesi''nde çalışan bir alarm olmadığı ortaya çıktı.
Tarihî sarnıç üzerine bina (25 Ağustos 2010)Tarihî sarnıç üzerine bina İstanbul Cihangir''de temel kazısı sırasında tarihî su sarnıcı ve hamam bulunan sekiz katlı binanın inşaatı birçok şikâyete rağmen tamamlandı.
Yıkımın Adresi Gazi Mahallesi (25 Ağustos 2010)Son yerel seçimlerden önce Gaziosmanpaşa''ya bağlı olan ve sonradan ilçe yapılarak Sultangazi adını alan ilçe, belediyesi AKP''li olunca kentsel dönüşüm projelerinden nasibini alıyor. Sadece seçim dönemlerinde hatırlandıklarına dikkat çeken Zübeyde Hanım Mahallesi sakinleri, yetkililerin bugüne kadar mahalleye bir çivi dahi çakmadıklarını ifade ettiler. Seneler boyunc kendi elleriyle inşa ettikleri gecekondularda hayat mücadelesi veren mahalleli, elektrik direklerinden su kanallarına kadar kendi aralarında topladıkları paralarla mahalleyi oturulabilecek bir hale getirdiklerini belirtiler.
İstanbul 2010 dergisinin teması ''Köprü'' (25 Ağustos 2010)İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansınca çıkarılan derginin 3. sayısının teması "Köprü'''' olarak belirlendi. Ajanstan yapılan açıklamada, bu coğrafyanın tarih boyunca ve halen her türlü kültürün sürekli geçiş yaptığı bir pota olduğu görüşünden hareketle "Köprü'''' temasının belirlendiği, sadece İstanbul''un değil, Türkiye''nin bir köprü olduğu ifade edildi. Dergiye "İstancool Festivali''''ne davet edilen sanatçılar da konuk oldu.
Tarih: 25 Ağustos 2010 Kaynak: Sabah
118 yıllık Pera Palace yenilenerek açılıyor (25 Ağustos 2010)Türkiye''nin Avrupa standartlarındaki ilk oteli olarak açılan Pera Palace Hotel''in 2,5 yıldır devam eden restorasyon çalışması tamamlandı. Otel, ''''müze-otel'''' işleviyle 1 Eylül''de yeniden hizmete girecek.
Otopark standartları büyüdü (25 Ağustos 2010)Giderek daha da önem kazanan otopark mimarisi, Varyap Meridian projesinde yeni standartlara kavuşuyor. Proje, daha geniş, yüksek ve aydınlatmadan havalandırma sistemlerine kadar son teknolojinin kullanıldığı kapalı otoparkları ile Türkiye''de otopark mimarisine de öncülük edecek. Projede, doğrudan blok asansörleriyle bağlantılı her daire için, daire büyüklüğüne göre 1 ya da 2 araçlık otopark bulunuyor.
Tarih: 25 Ağustos 2010 Kaynak: Zaman
İzmir''in kaderini Agora değiştirir! (25 Ağustos 2010)Geçen gün işim vardı, Mezarlıkbaşı''nın önünden geçtim; baktım katlı otoparktan başlayarak, bütün eski binalar yıkılmış, Agora''nın önü açılmak üzere... Agora benzersiz haşmetiyle, gözlerimin içine giriyor. İlk kez bu kadar net, bu kadar benim hissettim onu...
İESOB''dan çevre dostu proje: "Yeşil Ev" (25 Ağustos 2010)Türkiye''de esnaf sanatkarların toplumsal yapıda önemli işlevleri bulunmaktadır. Ticaretin ve sanatın güzel ahlakla yoğrulmasını öngören ahilik geleneği ile Anadolu Selçuklularından Osmanlılara kadar, toplumun gelişmesine ve devletin örgütlenmesine rehberlik eden esnaf sanatkarlar, sosyal ve kültürel özellikleriyle genç Türkiye Cumhuriyeti''nin bugünkü konumuna ulaşmasına da önemli katkılar koymuşlardır.
Seferihisar seferi oldu (25 Ağustos 2010)Fanatik çevreci değilim ama Sığacık Körfezi''nin balık çiftliğine dönüştürülmesine tüm gücümle karşı çıkacağım.
Mersin''de tarih aydınlanacak (25 Ağustos 2010)Elause Sebaste Antik Kenti''nde 16''ncı dönem kazı çalışmalarının 3 ayrı noktadan başlatıldı. İtalya''daki Roma La Sapenza Üniversitesinden Prof. Dr. Evgenia Eğnini Schneider başkanlığında sürdürülen kazı çalışmaları tamamlandığında bölgenin tarihi ve kültürel zenginliklerinin ortaya çıkartılması hedefleniyo
Başkan Topbaş''dan İstanbullulara Müjde: Metrobüs Beylikdüzü''ne gidecek (25 Ağustos 2010)Kadir Topbaş''ın basın mensupları için verdiği iftara; Genel Yayın Yönetmenimiz Nuh Albayrak, TGRT HABER TV Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Soysal, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu, Ruşen Çakır, Oral Çalışlar ve Erhan Başyurt''un da aralarında bulunduğu çok sayıda gazeteci ile televizyoncu katıldı.
Rixos Otel Tekirova ‘En İyiler'' listesinde (25 Ağustos 2010)‘Yeşil Tesis'' ve ‘Travel Life'' olmak üzere şimdiye kadar 2 çevre ödülü almış olan Rixos Otel Tekirova, otel müşterilerinin oylarıyla Zoover.com''un "en iyi oteller" listesinde yer aldı. Rixos Otel Tekirova ayrıca Rusların da beğendiği ilk 100 otel arasında sunuldu. 2010 sezonu içerisinde Rixos Otel Tekirova''da konaklayan Avrupalı misafirler, tatil sonunda internet üzerinden www.zoover.com adresine yaptıkları yorumlarla en iyi otel olarak seçilip, tavsiye ederken, sitede Rixos Otel Tekirova ‘''Zoover Holiday Reviews'''' ödülüne de layık görüldü. Rixos Tekirova''nın çeşitli sınıflarda 600 odası bulunuyor.
Tarih: 25 Ağustos 2010 Kaynak: Türkiye
Tarihe yolculuk ekimde başlıyor (25 Ağustos 2010)Urla Limantepe kazılarında bulunan tasvirden yola çıkılarak yapılan Kiklad teknelerinin yapımı tüm hızıyla sürüyor. İlk sefer Yunan adalarına yapılacak.
Bakan Yıldırım''dan Ankara metrosu müjdesi (25 Ağustos 2010)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, çıkan yasa ile birlikte bakanlığın metro ve hafif raylı sistem yapacağını, bu çerçevede Ankara Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Bakan Yıldırım, çıkarılan yasa ile birlikte Ulaştırma Bakanlığı''nın şehirlerdeki raylı sistemlerinin yapımını üstlenebileceğini belirten Yıldırım, "Daha önceden bakanlık şehirlerarası veya tren geçen güzergahların yapımını üstleniyordu. Belediyelerinde raylı sistem yapmasına yasak yok. Sadece yekti içerisine bizde dâhil edildi" ifadesini kullandı. Öte yandan, Kayaş ile Sincan arasında sefer yapacak 32 banliyö treni, Bakan Yıldırım''ın da katılımıyla Ankara Garı''nda düzenlenen törenle hizmete alındı. Bakan Yıldırım, demiryollarında devam eden projelerin yaklaşık 15 milyar dolar tutarında olduğunu belirtti. Yıldırım, ''Son 60 yılında ilk defa yatırım ödeneği, demiryollarına karayollarından daha fazla konulmuştur'' diye konuştu.
Tarih: 25 Ağustos 2010 Kaynak: Yeni Şafak
İzmirliler trene yeniden kavuşuyor (25 Ağustos 2010)Metro çalışmaları nedeniyle 2006''dan itibaren durdurulan şehir içi seferler, Aliağa-Menderes Projesi kapsamında yenilenen Alsancak-Cumaovası''yla 30 Ağustos''ta tekrar başlayacak...
Toplam 133 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.