Haberler

Haberler

Toplam 133 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 133. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İkizdere Vadisi''nde ÇED raporuna iptal (20 Ağustos 2010)Rize İdare Mahkemesi, İkizdere Vadisi''nde yapımı planlanan Dereköy Regülatörü ve Demirkapı hidroelektrik santral (HES) projesi için Çevre ve Orman Bakanlığı''nın verdiği ''Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) olumlu'' raporunu iptal etti.
"Van bir marka" (20 Ağustos 2010)İçişleri Bakanı Beşir Atalay''ın Şanlıurfa, Malatya ve Denizli illerinin büyükşehir olması gerektiği yönündeki açıklamalarına atıfta bulunan AK Parti Van milletvekili İkram Dinçer, "1 milyonu aşan bir nüfusa sahip olan Van, büyükşehir olmayı çoktan hak ediyor" dedi.
Yabancıların yüzde 94''ü İzmir''i tanımıyor (20 Ağustos 2010)İzmir Kentsel Pazarlama Stratejik Planı kapsamında yapılan anketin sonuçlarına göre yabancılar şehrimizi pek tanımasa da, plan ile 2013 yılına kadar İzmir''in bilinirliğinin artırılması hedefleniyor
Dünya şampiyonası konutlara yaradı (20 Ağustos 2010)FIBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası''na sayılı günler kala, Kayseri''de yapılacak (A) Grubu maçlarının oynanacağı Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi''nin çevresindeki yol ve konutlar tadilattan geçirildi.
Evlere kod geliyor güvenlik sistemi AB''ye bağlanıyor (20 Ağustos 2010)Yapı güvenliğine Eurocode ''stardart''ı geliyor. Böylece Hakkari''de ve Adapazarı''nda yapılacak yapıların öncelikleri farklı olacak ancak bu yapıların gücü, standardı aynı olacak.
AOÇ talana açıldı (20 Ağustos 2010)Ankara Atatürk Orman Çiftliği''nin yeni imar planına meslek odaları tepkili: "AOÇ''un ranta açılması gündemde, planın altına imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız".
İstanbul''un merdivenleri ‘basamak''la kaplanacak (20 Ağustos 2010)2010''un İstanbul''un Avrupa Kültür Başkenti olması sebebiyle kente bir destek projesi de Seranit''ten geldi.
Lightmapping İstanbul, Aydınlatmanın Kentsel Yaşam Kalitesindeki Rolünü Gözler Önüne Seriyor! (19 Ağustos 2010)PLD Türkiye Dergisi ile İnsan Yerleşimleri Derneği tarafından düzenlenen ve BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı‘nın desteklediği LightMapping İstanbul etkinliği İstanbul''un önemli yaşam alanları olan Galata, Taksim, Cihangir, Fener-Balat ve Beşiktaş''ta gerçekleştirildi. Konusunda uzman ekip lilderleriyle birlikte düzenlenen gece gezilerinde, aydınlatmanın kente ve kent kültürüne kazandırdıkları, yaşam kalitesine etkisi, kentsel mekandaki önemi gibi konular tartışıldı, mekanlardaki önemli noktalarda fotoğraf çekimleri yapıldı.
İran Büyükelçiliği''nin Tartışmalı 100 Milyon Pound''luk Binası (19 Ağustos 2010)Prens Charles''ın tartışmalı Chelsea Barracks projesini durduran marifeti, bu yıl çok hızlı bir şekilde etkisini göstermeye başladı. Güney Kensington yerel halkı, Londra merkezinde kabul gören yeni İran Büyükelçiliği Binası için planları engellemesindeki desteği üzerine ona başvurdular.
Yeldeğirmeni’nde yenileme koruma amaçlı olmalı… (19 Ağustos 2010)Kadıköy''ün rıhtıma inen yokuşlarından muhteşem deniz manzarasının göründüğü, rüzgârı ile ünlü Yeldeğirmeni, geçmişten günümüze uzanan mimari unsurları ile dikkat çekiyor. Burada mutlu bir çocukluk geçiren ve semtin sivil mimarisi ile yakından ilgilenen TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu 1. Bölge Temsilciliği Başkanı Arif Atılgan''la Yeldeğirmeni''ni ve Kadıköy Belediyesi''nin üzerinde çalıştığı "Yeldeğirmeni Yenileme Projesi"ni etraflıca konuştuk.
Adept ve Sou Fujimoto İsveç''te Kütüphane Tasarlıyor (19 Ağustos 2010)Danimarkalı Adept ile Japonyalı Sou Fujimoto İsveç''te yeni bir kütüphane tasarımı yarışmasını kazandı.
Yeni Projeler Gözünü Yurtdışına Çevirdi (19 Ağustos 2010)Libya, Brezilya ve Mısır, İngiltere''den vazgeçen mimarların yeni kazançlı pazarları olarak öne çıkıyor. Sanayi şimdi ikinci bir durgunluk döneminin başını çekiyor ve adeta giderek artan biçimde boşalan Birleşik Krallık siparişi defterini doldurmak umuduyla yerküreyi aşındıran birçok projenin oluşmasına sebep oluyor.
Kentsel Müdahaleler - Kamusal Alanda Kişisel Projeler (19 Ağustos 2010)Gestalten Yayınevi şöyle diyor: "Bu kitap, modern kentin duvarları, trafik ışıkları, ağaçları, reklam panoları gibi her türlü elemanını kullanarak tepki veren sıklıkla neşe dolu ve düşündürücü enstalasyonlardan oluşan kişiselliğin çarpıcı bir koleksiyonudur. Bu tümüyle güncel sanatsal -hem de güzel sanatlar, mimarlık, performans, enstalasyon, aktiflik ve şehircilikle karşılıklı etkileşimde olan projeleri anlaşılır bir yolla belgeleyen ilk kitaptır. Bu algısal çalışmalar sanatı büyük kitlelere ulaştırıyor ve her gün çevremizde olup bitenleri anlamamızı sağlıyor. Sıradan mekan ve olaylara sihirli bir dokunuş katarken, bizi durup, sahip olduğumuz şehirler ihtiyacımız olan şehirler mi sorusunu düşünmeye çağırıyor."
Toplam 133 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 133. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.