Haberler

Haberler

Toplam 128 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Opera Projesi ve bir iddia (2 Eylül 2010)Aslı Gezer, İzmirli bir yüksek mimar. Geçtiğimiz Ağustos'ta sonuçlanan Mavişehir Opera Binası Yarışması İzmirli bir mimar olarak Aslı Gezer'in ilgisini çekti ve ödül alan projeleri inceledi.
Bursa'nın surları gün yüzüne çıkıyor (2 Eylül 2010)Büyükşehir Belediyesi, Zindankapı, Kaplıca Kapı ve iç surlarda kalan bölümlerin inşaatı işini başlatıyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe: "Tarih başkenti Bursa'nın sarayını da ortaya çıkaracağız" dedi.
İşte yeni Oval Ofis (2 Eylül 2010)ABD Başkanı olarak geçirdiği 18 aydan sonra Barack Obama nihayet Oval Ofis'e damgasını vurdu.
Greenpeace, Grönland'de petrol kuyusu açtırmadı (2 Eylül 2010)Çevreci Greenpeace örgütünün eylemcileri, Grönland açıklarında bir firmanın petrol kuyusu açma çalışmalarına engel oldu.
İmar planında cemevi devrimi (2 Eylül 2010)Alevilerin yıllardır uğraşlarına rağmen ibadethane olarak sayılmayan cemevleri, Esenyurt Belediyesi İmar Planlarına 'ibadet yeri' olarak geçti. Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Ali Balkız, 'Bu bir devrim' yorumu yaptı.
Hızlı treni çok sevdik (2 Eylül 2010)Alsancak-Cumaovası arasında hizmete giren hızlı tren daha ilk günden büyük ilgi gördü. İzmirliler; rahat, ferah, konforlu ve hızlı ulaşımdan çok memnun kaldı.
Masumiyet Müzesi'nden ilk kare! (2 Eylül 2010)Orhan Pamuk Masumiyet Müzesi'ni ilkbaharda açmayı planlıyor. Tamamen yazarın olanaklarıyla yapılan müzenin binası, koleksiyonu, sergileme fikri hazır.
Efsanevi tren Türkiye'de (2 Eylül 2010)Fransa'nın başkenti Paris'ten 27 Ağustos'ta 95 yolcuyla hareket eden, Agahta Christie'nin "Doğu Ekspresi'nde Cinayet" dahil pek çok romanına esin kaynağı olan ünlü Orient Ekspres, Kapıkule Garı'ndan Türkiye'ye giriş yaptı.
İstanbul'da banliyö setleri değişti (2 Eylül 2010)Haydarpaşa-Gebze arasında işleyecek yeni banliyö setleri hizmete girdi.
Tarkan'ın burnu (2 Eylül 2010)Hani "konuşan Türkiye" istiyorduk; ne oldu? Tarkan "Allianoi sular altında kalmasın" dedi ya... Çevre ve Orman Bakanımız ayar veriyor: "Sanatçı sanatıyla ilgilensin. Bilmediği konuya burnunu sokmasın."
3 Futbol Sahası Uzunluğunda Dev Gemi Geliyor (2 Eylül 2010)İstanbul Boğazı'ndan bugün 315 metre uzunluğundaki Bahama bayraklı "V. Kerkis" adlı dökme yük gemisi geçecek.
Antik tiyatronun üzerinden yol geçmiş! (2 Eylül 2010)Karadeniz'in tek korunmuş antik tiyatrosunun taşları inşaatlarda kullanılmış. Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde bulunan Tieion Antik Kenti'ndeki Roma dönemine ait, Karadeniz'in tek korunmuş antik tiyatrosunun 500 kişilik kısmının, kazılarda ortaya çıkarıldığı, tamamının ortaya çıkarılmasını ise 6-7 yılı bulacağı belirtildi.
Atatürk Havalimanı genişliyor (2 Eylül 2010)Genelkurmay'la anlaşıldı. Askeri arazi alınacak. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı'nı rahatlatması beklenen 800 dönümlük askeri arazinin devri için Genelkurmay'la anlaşmaya vardıklarını açıkladı.
3. köprüye İtalyanlar talip (2 Eylül 2010) İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Gianpaolo Scarante'nin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir ile yaptığı görüşmede, ileriye yönelik ilgi çeken projeler arasında özellikle 2010 yılı içerisinde ihaleye çıkarılması muhtemel olan İstanbul boğazına yapılacak 3. köprünün bulunduğu, ayrıca İtalyan şirketlerin otoyol ve demiryolu ağlarının inşası ve genişletilmesi ile hızlı tren projeleriyle ilgilendiklerini aktardığı belirtildi. İtalyan şirketlerin inşası TOKİ tarafından yapılan binaların iç tefrişatıyla ilgilendikleri ifade edildi.
Tarih: 2 Eylül 2010 Kaynak: Milliyet
Ikea, Türkiye'de üç mağaza açacak (2 Eylül 2010)Ikea Pazarlama Direktörü Senem Sadıklar, 5 yıl içinde biri Ankara olmak üzere 3 mağaza açacaklarını söyledi.
Üçüncü köprü İstanbul'un cinnet senaryosudur (2 Eylül 2010)Hükümetlerin görevi köprünün yapılıp yapılmayacağına karar vermektir. Köprünün nerede yapılacağına mühendisler ve şehir planlamacıları karar verir.
12. Venedik Mimarlık Bienali'nden İzlenimler (2 Eylül 2010)26 Ağustos 2010 tarihinde yapılan açılış töreniyle basın ziyaretine açılan "İnsanlar Mimarlıkla Buluşuyor" temalı 12. Venedik Mimarlık Bienali için hazırlanan projeler ana etkinlik mekanları Giardini ve Arsenale'in yanı sıra şehrin farklı yerlerine dağılmış diğer sergi salonlarında 21 Kasım 2010 tarihine kadar görülebilecek. Kazuyo Sejima küratörlüğünde gerçekleşen 12. Venedik Mimarlık Bienali uzun bir aradan sonra tekrar bir mimarın elinde. Kazuyo Sejima serginin yönetimi için Yuko Hasegawa ve Ryue Nishizawa'nın sanat danışmanlarını da görevlendirmiş. Dolayısıyla 12. Venedik Mimarlık Bienali'nde öncekilere nazaran sanat çalışmalarının öne çıktığı görülüyor. Sejima'nın açılış konuşmasında da bahsettiği gibi her bir sergi mekanı kendi alanını ve her katılımcı mimari bağlam içinde kendi projesini oluşturmuş.
Geçmişin Modern Mimarlığı-9: Ankara-2 (1 Eylül 2010)Meclis ve Bakanlık binalarını tasarlayan ve uygulamalarını yapan Clemens Holzmeister'ın ve Ankara İmar Planı'nı hazırlayan Hermann Jansen'ın yanısıra, Cumhuriyet'in kurulduğu ilk yıllarda Ernst Egli, Theodor Jost, Martin Wagner, Martin Elsaesser, Bruno Taut, Robert Oerley gibi yabancı mimarlar da tasarımcı, eğitimci, danışman, plancı, uygulayıcı olarak üstlendikleri görevlerle genç Cumhuriyet'in mimarlığını kişisel eğilimleri doğrultusunda etkilemişlerdir.
Mimarlar niye bu kadar çok ödül almaya başladı? (1 Eylül 2010)Gün geçmiyor ki Türkiye'de ya da başka bir ülkede yaptığı projeyle bir mimar ödül almasın. Üstelik artık bu ödüller dünyanın en prestijli kurumlarından gelmeye başladı. Peki ne oluyor? Bu soruyu, International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) tarafından verilen 2010 yılı Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülü'nün sahibi Autopia'nın mimarları Dara Kırmızıtoprak ve Gökhan Avcıoğlu'na sordum.
Başkent Kavşaklarına Son Teknoloji Sinyal Sistemleri… (1 Eylül 2010)Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'te Başlatığı Yol Seferberliği Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor.
Toplam 128 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.