Haberler

Haberler

Toplam 128 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bin yıl önceki depremin izleri (31 Ağustos 2010)Küçükçekmece'deki Bathonea antik kenti yine şaşırttı. Birbirine sarılmış üç insan iskeletinin, 1034-1041 yılları arasında büyük yıkıma neden olan 10 büyük depremden birinden kaldığı tahmin ediliyor.
Ev alırken fazla harç kesiliyor (31 Ağustos 2010)İnşaat şirketlerinden ev alanlar harcın nasıl hesaplandığını incelemek zorunda.
Plastik sandalye yakışmadı (31 Ağustos 2010)Akdamar Kilisesi'nin muhteşem ışıklandırmasındaki detay aynı Beylerbeyi Sarayı'ndaki manzara gibi düşündürdü...
Amerika'nın en büyük camisini Türkler yapacak (31 Ağustos 2010)Aynı zamanda bir Türk Kültür Evi olarak planlanan proje mimari açıdan Fatih Camii'ne benzeyecek.
Ev almadan komşu aldılar (31 Ağustos 2010)Aynı projeden ev alanlar, daha evlerine taşınmadan kurdukları internet sitesi üzerinden ahbap oldular.
Zaha Hadid Ana Yurdu Irak için İlk Projesini Tasarlıyor (27 Ağustos 2010)Zaha Hadid'in doğduğu ülkedeki ilk işi, Irak Merkez Bankası yönetim binaları tasarımı olacak. Hadid ve ekibi, bankanın yöneticisi Sinan al-Shabibi ile ilk detayları görüşmek için bu ayın başında İstanbul'a gelip çalışmaya karar verdi.
ODE Yalıtım'ın Hızlı Yükselişi (27 Ağustos 2010)ODE Yalıtım, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan "İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde 207 sanayi kuruluşunu birden geride bırakarak 108'inci sıraya yerleşti. ODE, sıralamada en fazla yükselen 12. kuruluş olarak önemli bir başarıya imza attı.
Venedik Mimarlık Bienali'nde Geri Sayım Başladı (27 Ağustos 2010)"People Meet in Architecture" başlığı altında düzenlenen 12. Venedik Mimarlık Bienali, 26 Ağustos 2010 tarihinde Teatro Piccolo Arsenale'de düzenlenen basın toplantısıyla kapılarını ilk olarak dünyanın dört bir yanından gelen basın mensuplarına açtı. Basına özel olarak gerçekleşen etkinliklerin ardından, bienal 29 Ağustos'ta bütün ziyaretçilere açılacak. Bienalin direktörü Paolo Baratta ve kürator Kazuyo Sejima'nın hazır bulunduğu basın toplantısında bienalin içeriği ve ziyaretçileri nelerin beklediği ile ilgili bilgiler verildi.
OMA’nın Önderliğinde Moskova’da Yeni Bir Mimarlık Okulu Açılıyor: Strelka (27 Ağustos 2010)12. Venedik Mimarlık Bienali açılış konuşmalarının ardından Arsenale'deki Teatro Piccolo'da bienal kapsamında düzenlenen Rethinking Education etkinliğinin bir parçası olarak OMA'nın öncülüğünde Rusya Moskova'da açılan Medya, Mimarlık ve Tasarım master programlarını içeren Strelka'nın tanıtımının yapıldığı bir panel düzenlendi.
Japon bahçesinde serinlemeye ne dersiniz? (27 Ağustos 2010)Sıcaklardan bunaldığımız şu günlerde, "Kafamı dinleyeyim, ağaçların gölgesinde serinleyeyim, bir de gürül gürül akan şelalenin sesi olsa ne iyi olur." düşüncesindeyseniz Japon bahçesine yolunuz muhakkak düşmeli. Sarıyer Baltalimanı'ndaki bu şirin bahçede Japon kültürünün izlerine rastlamanız mümkün.
Bursa'nın ulaşım anayasası hazırlanıyor (27 Ağustos 2010)Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin 'Ulaşım Ana Planı'nı hayata geçirmek için çalışma başlattı.
"Kent merkezinde denize girilmesini hedefledik" (27 Ağustos 2010)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ve meclis üyeleri ile birlikte Karşıyaka'yı gezdi. Kocaoğlu, çevre konusunda yapılan yatırımları anlatarak, "Hedefimiz kent merkezinde, insanların evlerinin önünde denize girebilmesi" dedi. Gezi programına Karşıyaka İskelesi önünden başlayan Kocaoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleriyle Karşıyaka Çarşısı'nı gezdi. Esnaf ve vatandaşlarla görüşen Kocaoğlu, daha sonra Hafif Raylı Sistem projesinin sürdüğü istasyon bölgesindeki çalışmaları yerinde inceledi. Çeşitli mahalleri gezen Kocaoğlu, CHP Karşıyaka İlçe örgütü tarafından Balıkçı Parkı'nda düzenlenen mini mitinge de katılarak referandumda hayır diyeceğini açıkladı. Kocaoğlu, "Bizi en çok hafif raylı istem için eleştirdiler. Türkiye'nin kent içi ulaşımında en büyük projesini tamamladık. 30 Ağustos'ta Menderes hattını açacağız. 29 Ekim'de de devlet töreni ile 90 kilometre hattın açılışını yapacağız. Türkiye'de projelendirilip hazırlanan tek opera binasını da Karşıyaka'ya yapıyoruz. Çevrecilik konusunda son yıllarda yaptıklarımız çok önemli. Hedefimiz sağlıklı ve temiz bir körfeze kavuşmak. Halkımızın kent merkezinde, evlerinin önünde denize girmesini istiyoruz. İzmir tertemiz körfezine kavuşacaktır" dedi.
Tarih: 27 Ağustos 2010 Kaynak: Yeni Asır
1052 firma, İzmir Fuarı'nda yeni iş bağlantıları kuracak (27 Ağustos 2010)Bugün kapısını 79. kez açacak olan Uluslararası İzmir Fuarı'na 803'ü yerli, 249'u yabancı olmak üzere 55 ülkeden katılımcı bekleniyor.
Ülke Tesislerinde Asbestli Gemilerin Sökümü Durdurulmalı (27 Ağustos 2010)Çevre ve Orman Bakanlığı asbestli ürünlerin tamamen piyasaya sürülmesini yasaklayan yönetmelik değişikliğini Başbakanlığa gönderdi. Konuyla ilgili BirGün'e açıklama yapan TMMOB Çevre Mühendisleri Odası(ÇMO), yeni yönetmelikle asbestin kansere neden olduğunun açıklanmasından 72 yıl sonra asbest kullanımının nihayet Türkiye'de yasaklandığını belirtti. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) 1938'de asbestin kansere neden olduğunu açıklamıştı.
Konut Satışı Yüzde 53 Azaldı (27 Ağustos 2010)Konut satışları, 2010 yılının ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53.65 oranında düştü. Yılın ikinci çeyreğinde 90 bin 270 konut satış sonucu el değiştirdi.
İstanbul Metrosu Darüşşafaka'da (27 Ağustos 2010)Gazetecilerle birlikte 4. Levent - Darüşşafaka Metro Hattı'nda inceleme gezisi yapan Başkan Topbaş, yapımı ve test sürüşleri tamamlanan Darüşşafaka İstasyonu'nun önümüzdeki günlerde Başbakan Erdoğan'ın katılacağı bir programla açılacağını müjdeledi.
HES özelleştirmeleri onaylandı (27 Ağustos 2010)Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), hidroelektrik santralleri ile ilgili özelleştirmeleri onayladı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) konu ile ilgili kararı bugünkü Resmi Gazetede yayımlandı.
İstanbul'un sahibi yok!.. (27 Ağustos 2010)15 milyon nüfusu olan, günde ortalama 300 bin ziyaretçi kabul eden bir anakentin, metropolün dağ gibi sorunlarının olması doğal. Bunların bazılarının çözümü hatta imkânsız görünüyor.Ama bazıları var ki, bir kişi, tek kişi ilgilense, 24 saat içinde düzelebilir, ama düzelmiyor. Çünkü kimsenin umurunda değil.
Şampiyonanın renkli açılışı yarın İstanbul'da (27 Ağustos 2010)2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın şampiyonanın resmi açılış töreni yarın akşam İstanbul'da yapılacak.
Allianoi için son karar: Gömün (27 Ağustos 2010)İzmir'in Bergama İlçesi'nde evrensel kültür mirası niteliğindeki Allianoi Antik Kenti'nin akibeti belli oldu. Kent, 'kumla' doldurulduktan sonra baraj sularının altında kalacak.
Toplam 128 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.