Haberler

Haberler

Toplam 93 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Müteahhitler dernek kurdu (29 Ekim 2010)İstanbul''un önde gelen müteahitleri ÇEKMÜDER''in ilk toplantısında bir araya gelerek sektörün sorunlarını masaya yatırdılar... ÇEKMÜDER Başkanı Hakkı Çelik, müteahhit arkadaşlarımızın en önemli sorunlarından bir tanesinin yapılacak inşaatların ruhsat dönemindeki problemler olduğunu belirtirken, ruhsat döneminde belediyelerin bu konuda daha hassas olmalarını rica etti...
Niğde''de dar gelirlilere konut müjdesi (25 Ekim 2010)Gerçekleştireceği projeler konusunda açıklama yapan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 100 bin TL maliyetli kentsel dönüşüm projesi ile ilgili çalışmaların başlatıldığını söyledi. Akdoğan, dar gelirli vatandaşların oturması için yapılan 550 konutun da müjdesini verdi.
Türk mimar ödüle doymuyor (25 Ekim 2010)Almanya''nın Neuss kentinde mimar Ercan Ağırbaş''ın ortağı olduğu Ağırbaş-Wienstroer mimarlık bürosu ödüle doymuyor.
Yassıada''ya Demokrasi Müzesi Diyarbakır''a Yepyeni Cezaevi (29 Ekim 2010)Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yassıada''ya "Demokrasi Müzesi" kurulması için harekete geçti. Konuyla ilgili ilk adımı atan bakanlık halen ordunun denetiminde bulunan Yassıada''yı resmen istedi.
İzmit Körfezi''nin doğusu deniz trafiğine kapatıldı (29 Ekim 2010)Kocaeli''nin Gölcük ilçesinde İpragaz''a ait depodaki sanayi ve mutfak tüplerinin sel sularınca denize sürüklenmesi nedeniyle İzmit Körfezi''nin doğusu deniz trafiğine kapatıldı.
Raylı sistemde sona doğru (25 Ekim 2010)Aliağa-Menderes Raylı Sistem Projesi''nin Alsancak-Aliağa hattı çalışmalarında sona gelindi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: "Hatta kullanılacak elektrik telleri nedeniyle yaklaşık bir aylık gecikme oldu. 2011 yılında günde 300 bin yolcu taşımayı planlıyoruz. Nihai hedefimiz ise 550 bin yolcu" dedi.
Pakistan''da TOKİ ile gurur duydu (26 Ekim 2010)Pakistan ziyaretini sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Keşmir bölgesinde de temas ve incelemelerde bulundu.
Öğrenciye Gaddar TOKİ''ye Bonkör (29 Ekim 2010)Öğrencileri üniversiteye sokmayarak gündeme gelen Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü, TOKİ ile imzaladığı arsa protokolüyle üniversiteyi 9 milyon TL zarara soktu.
Kültür Park bitiyor (26 Ekim 2010)Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeşil alanı ikiye katlanan, yeni yaya yolları eklenen Kültür Park''ın şehrin çekim merkezi olacağını söyledi. Akyürek, Kültür Park''a mevcut yeşil doku korunarak bin 350 adet yeni ağaç ve çalı ilave edildiğini, çim miktarının 25 bin metrekareden 38 bin metrekareye yükseltildiğini kaydetti.
TOKİ Başkanı Bayraktar''a tam destek (26 Ekim 2010)Üç hafta kadar önce, İstanbul''da depreme dayanıklı olmayan bir milyon evin yıkılacağı ve yerine yenisinin yapılacağına dair bir haber geldi kulağımıza. Fısılta halinde değildi gelen, basında yer aldı.
Tarlabaşı''nı Niçin Savunmamız Gerekiyor? (29 Ekim 2010)Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Birimi Habitat''a, zorla tahliyeleri raporlayan danışmanlar grubu AGFE''nin İstanbul kentsel dönüşüm bölgelerini ziyaretinin ikinci günüydü (8-12 Haziran 2009); ilk gün muhafazakâr yerel yönetimin Sulukule kentsel yenileme uygulaması incelenmiş, ihlal ve mağduriyetler not alınmıştı.
Dünyanın kalbi burada atsın (26 Ekim 2010)Bursa merkez Osmangazi Belediyesi, 40''a yakın projenin gerçekleştirildiği tarihi çarşı bölgesinde önemli bir restorasyona başladı. 15. yüzyılda dünyanın nabzının Bursa''da attığına dikkat çeken Harput, "Yürütülen çalışmalarla gelecekte yine dünyanın kalbinin burada atmasını istiyoruz.
3. Boğaz Köprüsü ihaleye çıkıyor (25 Ekim 2010)Karayolları Genel Müdürü Turhan, "İstanbul''a yapılacak 3. Boğaz Köprüsü''nü de içeren Kuzey Marmara Otoyolu Projesi için yıl sonuna kadar ihale ilanına çıkmayı umut ediyoruz" dedi
Manisalılar, Hızlı Tren Projesine Karşı Çıkıyor (25 Ekim 2010)Kuruma alternatif bir güzergah öneren Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil, "Mevcut güzergaha yapılacak 6 metrelik duvarlar, kenti karpuz gibi ayıracak" dedi.
İkizdere''de HES kararı (25 Ekim 2010)Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, Rize''nin İkizdere Vadisi''ni doğal sit alanı ilan etti. Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ise kararı yargıya götüreceklerini bildirdi.
Munzur''da HES''e "hayır" (27 Ekim 2010)Rize İkizdere Vadisi''nin SİT alanı ilan edilmesi ardından, Tunceli Munzur Vadisi''nde yapımı planlanan Konaktepe HES 1- için, Danıştay 13. dairesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Zeytinburnu''na organik pazar (29 Ekim 2010)Zeytinburnu Organik Halk Pazarı, 30 Ekim cumartesi günü açılıyor. Zeytinburnu Belediyesi, Merkezefendi Geleneksel Tıp Derneği ve Ekolojik Üreticiler Derneği''nin işbirliğiyle organize edilen pazar İstanbulluların sağlıklı ve güvenilir gıda ihtiyacını karşılamak için önemli bir adım olacak.
"Ayda bir gün sokak bizim" (29 Ekim 2010)Toplu taşıma araçlarının, yürümenin ve bisiklet kullanımının otomobillere alternatif ulaşım modelleri olduğunu göstermek, trafik kazaları ve otomobillerle istila edilmiş bir şehirde yaşamanın zorlukları ile başa çıkmak için bir davet...
Solmaz Boya ile Tarihî Yapılar Yeni Kalacak (27 Ekim 2010)Neredeyse 5 yılda bir boya ve bakıma ihtiyaç duyan tarihî eserleri artık yıpratmayacak boya Türkiye''ye geldi.
Öztürk: Mimarlar ve Müteahhitler Şehre Kimlik Kazandıracak Binalar Yapmalı (27 Ekim 2010)Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, şehirlerin yaşayan metabolizmalar olduğunu belirterek, "Mimarlar ve müteahhitler bundan böyle şehre ruh katacak, kimlik kazandıracak prestij binalar hazırlamalı." dedi.
Toplam 93 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.