Haberler

Haberler

Toplam 207 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"Adaları satın" önerisi vazgeçirdi (5 Mart 2010)Bugün Almanya Başbakanı Merkel ile Berlin''de bir araya gelecek olan Yunanistan Başbakanı Papandreu "Adalarınızı satın" önerisini duyunca mali destek istemekten vazgeçti. Papandreu "Tek sent istemeyiz" dedi.
Seyir terasları ne olacak? (5 Mart 2010)Büyükşehir Belediyesi, 2002''de yapılmasına karşın kentin simgelerinden birine dönüşen, turistik filmlere, broşürlere giren Pasaport sahilindeki seyir teraslarını, mahkeme kararına ve icra takibine karşın yıkmadı, sahip çıktı.
ISTANBUL REstate 2010''a katılın, fırsatlar ayağınıza gelsin! (5 Mart 2010)Geçen sene krize rağmen 27 ülkenin buluştuğu, 1300''ü aşkın yerli ve yabancı kurumsal ziyaretçinin katıldığı ve 10 milyar dolarlık projelerin sergilendiği ISTANBUL REstate için 2010 yılı kayıtları başladı.
Bir iç mimarın gözüyle... (5 Mart 2010)İç mimar İrem Senemoğlu''nun kişisel sergisi, bugün Klaxon Kültür Merkezi''nde açılıyor. İç mimar kimliğini resimle bütünleştiren İrem Senemoğlu, tuval ve doğal ahşap kaplamalar üzerine karışık teknik ile hazırladığı yapıtlarını, 31 Mart''a dek Klaxon Kültür Merkezi''nde sanatseverler ile buluşturuyor. Kent dokusundaki estetik kaygılarını, geleneksel yapılar ve gelişen mimari arasındaki dengeyi çizgi ve renk armonisiyle yorumlayarak sunan sanatçı "imagination" başlığı ile izleyicilerini kendi kent hayallerini kurmakta özgür bırakmak istiyor.
Tarih: 5 Mart 2010 Kaynak: Cumhuriyet
Bursa''nın vizyonu Atatürk Caddesi ile yenileniyor (5 Mart 2010)Bursa''nın tarihî, kültürel ve turizm açısından en önemli akslarından biri olan Atatürk Caddesi''ndeki PTT binasının dış cephesi görüntü kirliliğine sebep olacak materyallerden arındırılarak, kent estetiğiyle bütünlüğü sağlanacak.
Şentepe yenileniyor (5 Mart 2010)Yenimahalle Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Şentepe Pamuklar Mahallesi''nde yıkılan 63 gecekondu yerine TOKİ işbirliği ile vatandaşlar için yeni ve daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturuyor.
Ünlü ekonomist gayrimenkul zirvesinde (5 Mart 2010)GYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Tanes haberi verince şaşırmadım değil. Derneğin önümüzdeki haziran ayındaki zirvesinin açılış konuşmasını bir ekonomist, Harvard''dan Profesör Dani Rodrik yapacak.
Kamu binaları ruhsuz (5 Mart 2010)Sıradan alışveriş merkezleri, köprüler, stadyumlar artık yerini tasarımlarıyla göz dolduran binalara bırakıyor. Hepsi görkemiyle bakanları büyülerken, okul, hastane, devlet dairesi gibi kamuya ait yapılar tasarımdaki gelişmelerden nasibini alamıyor.
"Kocaoğlu yatırımcıya ters takla attırıyor" (5 Mart 2010)Özel Gazi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selim Amato, Menderes''te kurmak istedikleri sağlık kenti projesinin Büyükşehir Belediyesi''nce reddedildiğini söyledi.
Karşıyaka Tüneli''ne "Şirinyer Modeli" (5 Mart 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa-Menderes Projesi kapsamında yapılan Karşıyaka Tüneli''nin üst düzenlenmesi için yapım ihalesi gerçekleştiriyor. Uygulama, Şirinyer Tünel üstündeki projenin bir benzeri olacak.
İlk Tren Geldi, İlk Kadrolar Oluşturuluyor (5 Mart 2010)Aliağa-Menderes Projesi''nde çalışacak ilk tren dizisi İstanbul gümrüğüne geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD''nin yüzde 50 ortak olduğu İZBAN A.Ş, teknik kadrosunu oluşturmak için çalışmalara başladı.
Yenikapı Transfer Merkezi: Yepyeni Bir Şehircilik Deneyimi (4 Mart 2010)İstanbul Boğazı''nın altından geçerek Avrupa ile Asya yakalarını birleştirecek sualtı tüp-geçit projesi Marmaray''ın ana transfer merkezi Yenikapı''da, arkeoloji, kültür mirasının korunması, kentsel dönüşüm, ulaşım gibi farklı öncelikleri bir araya getiren yepyeni bir şehircilik deneyimi yaşanıyor.
"Ben Bir Tasarımcı, Mimar ya da Grafiker Değilim. Ben Bir İnsanım." (4 Mart 2010)Tasarım ve mobilya fuarı i-deco 3 Mart''ta CNR Expo''da açıldı. Fuarın ilk gününde onur konuğu olarak gelen İtalyan mimar ve tasarımcı Piero Lissoni ürünleri ve tasarım anlayışı ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.
Varyap Meridian''a uluslararası ödül (4 Mart 2010)İngiltere merkezli Overseas Living dergisi tarafından düzenlenen "Lüks Yaşam Tarzı Ödülleri 2010"da Varyap Meridian "En İyi Gelişim" ödülüne değer görüldü.
Tarihi Katrancı Evleri çürüyor (4 Mart 2010)Cumhuriyet döneminde Aydınlı taş ustaları tarafından yapılan, kapı, pencere ve evlerin tavanları motifli Katrancı evleri restore edilmesi durumunda turizme kazandırılabileceği açıklandı.
Dünyanın En Yüksek Binası için 17 Farklı Sızdırmazlık Malzemesi (4 Mart 2010)4 Ocak''ta açılan 828 m yüksekliğindeki Burç Halife Skidmore, Owings ve Merrill tarafından, bir merkez bina etrafında 3 ek bina olacak şekilde tasarlandı.
"KENTGES, yeni bir sistemin somutlaşması" (4 Mart 2010)Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, üzerinde çalışılan Kentsel Gelişme Stratejisinin büyük önem taşıdığını ifade ederek, ''''Çünkü bu strateji, bir ortak irade, kararlı duruş, yeni bir sistemin somutlaşması olarak değerlendirilebilir'''' dedi.
"Sokak 1"incisine 5 bin TL ödül (4 Mart 2010)Yarışma sonucunda her bir merdivenli sokak için 1. tasarıma 5 bin TL ödül verilecek. Birinciye İtalya''nın önde gelen tasarım okulu Domus Academy''de 15 günlük yaz bursu, 2. gelene 2010 Uluslararası İspanya Mimarlık Festivali ve 3''üncüye Londra Bienali''ne katılım hediye edilecek.
Tarih: 4 Mart 2010 Kaynak: Sabah Emlak
Merdivenli sokaklar Seranit''le hayat bulacak (4 Mart 2010)Mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, şehir planlama ve endüstriyel tasarım bölümü öğrencileri, İstanbul''un merdivenli sokaklarına yeni bir ruh kazandıracak.
Yaratıcı tasarımlar i-deco fuarı ile görücüye çıkıyor (4 Mart 2010)Tasarımın kalbi i-deco fuarında atacak. Tasarımlarda modern formların fonksiyonellikle buluşması dikkat çekiyor.
Toplam 207 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.