Haberler

Haberler

Toplam 207 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tasarım projeler doğadan ve hayvanlardan ilham aldı (4 Mart 2010)Ünlü mimarların tasarım projeleri son dönemde ya doğadan ya da bir hayvandan ilham alıyor. Ağustos böceğinden bir müze, kuyruklu yıldızdan bir kongre merkezi bunlar arasında...
İnşaat sektöründeki işsizlik vahim boyutlarda (4 Mart 2010)Türk ekonomisinde dinamo görevi yapan inşaat sektöründe yaşanan kanama halen durdurulamadı. İnşaat sektörünün ekonomiye sağladığı katkı giderek azalmaya devam ediyor. İnşaat sektörünün ekonomiye katkısı 3 yıl önce yüzde 7''ye yaklaşırken şimdi yüzde 4''e kadar düştü.
Mardin Belediyesi Yenişehir''de 9 bin metrekarelik park yapıyor (4 Mart 2010)Mardin Belediyesi Yenişehir semtinde bulunan Karayolları sahasına 9 bin metrekarelik alanda büyük bir aile parkı yapıyor. Haziran ayında bitirilmesi planlanan parka 4-5 metre boyunda yetişmiş ağaçlar dikilecek.
İhsaniye Sahili''ne helikopter pisti (4 Mart 2010)Yüzölçümü itibariyle Türkiye''nin sayılı sahil parkları arasında yerini alan İhsaniye Sahil Parkı''nda acil durumlar için helikopter pisti bulunuyor. 19 Ağustos depreminin merkez üssü olan Gölcük''te yapılan pist, ihtiyaç halinde askeri helikopterler tarafından da kullanılacak. Bin metrekarelik helikopter pistinde, çocuklar kaykay da yapabilecek.
İzmir''in şehir içi trafiği hafifleyecek (4 Mart 2010)Akdeniz Kimya tarafından Aliağa Nemrut Körfezi''nde 140 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan Nemport, İzmir''in yeni ithalat ve ihracat limanı olmaya aday. Aynı anda 4 geminin yanaşabileceği bir büyüklüğe sahip olan Nemport, İzmir''de şehir içi trafiğin rahatlamasını sağlayacak.
Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi sürüyor (4 Mart 2010)Trabzon Belediyesi ile TOKİ''nin ortaklaşa yaptıkları "Tabakhane Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi''nde" kamulaştırmalar tüm hızıyla devam ediyor.
AKM sosyalist rejimden kalma (4 Mart 2010)Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Şekip Avdagiç, AKM konusunda çok kızgın olduklarını belirterek, ''Girişteki fuaye tam bir Sovyet Sosyalist rejiminden kalma bir fuaye" dedi. ''2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul''a Bakış'' konulu konferanda konuşan Başkan Şekip Avdagiç, kültür etkinlik takviminin 31 Aralık''ta sona ereceğini ve açılış organizasyonlarındaki toplam harcamalarının 8.5 milyon TL''yi bulduğunu söyledi. AKM konusunda da açıklamalarda bulunan Avdagiç, bir takım çevrelerin yenileme çalışmalarının yürütmeyi durdurma kararı aldırarak engel olduğunu vurguladı. Avdagiç, şöyle konuştu: "Bu konuda çok kızgınız. Orada bin 100 kişi orada maaş alıyor ama ne iş yapıyorlar ne üretiyorlar. Vergi veren bir olarak bir İstanbullu olarak bunu sorguluyorum. AKM''nin girişindeki fuaye tam bir Sovyet sosyalist rejiminden kalma bir fuaye. Girişte sanatseverleri gardırop karşılıyor. Dünyada böyle bir yapı yok artık"
Tarih: 4 Mart 2010 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Abdullah Yıldırım
Selimiye Kışlası ışıl ışıl (4 Mart 2010)İstanbul İl Özel İdaresi, 2010 Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul''u taçlandırmaya devam ediyor. Daha önce İstanbul siluetinde önemli rolü olan birçok yapıda ışıklandırma çalışmaları yapan İl Özel İdaresi, Selimiye Kışlası''nı da aydınlattı. Kışlanın tarihi dokusuna uygun dış cephe dekoratifli aydınlatma projesi, mimar, mühendis ve restoratörler tarafından hayata geçirildi. 19. yüzyıla ait mimari özellikleri üzerinde taşıyan kışla, görkemli görüntüsünü bu proje sayesinde geceye de taşıdı. Işıklandırma Projesi, kışlanın dominant özelliği vurgulanacak şekilde gerçekleştirildi. Sarayburnu, Cankurtaran ve Topkapı Sarayı''ndan bakıldığında Harem bölgesinin en dikkat çekici yapılarından biri olarak öne çıkan Selimiye Kışlası, artık geceleri de İstanbul''un pek çok noktasından izlenilebilecek. 1. Ordu Karargahı''nın konuşlandığı Üsküdar''daki Selimiye Kışlası, III. Selim Han zamanında Nizam-ı Cedit askerleri için inşa edilmişti.
Tarih: 4 Mart 2010 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Oktay Mehmet
Son 10 yıllık binalar sağlam (4 Mart 2010)Bakan Demir, Türkiye''de küçümsenemeyecek miktarda depreme karşı dayanıksız yapı stoku bulunduğunu ancak 1999''dan sonraki yapılarda bir problem yaşanmadığını söyledi.
Dava bitmedi, fırsat kaçtı (4 Mart 2010)Osmanlı''nın padişahlarından Genç Osman''ın idam edildiği, İstanbul''un en önemli tarihi değerlerinden biri olan Yedikule Hisarı ve içerisindeki 1600 yıllık Altın Kapı, 2010 Avrupa Kültür Başkenti restorasyon projelerine alınmadı.
''Sihirli buzlar'' İstanbul''a geliyor (4 Mart 2010)Norveçli bir firma tarafından, İstanbul''da bir alışveriş merkezi içinde inşa edilmekte olan buz müzesi, 23 Nisanda açılacak. Sihirli Buz Müzesi''nin (Magic Ice), tanıtımı amacıyla The Four Seasons Hotel Boshorus''ta yapılan basın toplantısında bilgi veren Lofoten Holding Yönetim Kurulu Üyesi Odd Roar Olsen, inşaat aşamasında olan müzenin Forum İstanbul Alışveriş Merkezi''nin giriş katında yer aldığını söyledi.
''Ora İstanbul'' (4 Mart 2010)70 bin metre karelik arazi üzerinde toplam 360 bin metre karelik inşaat alanına sahip, Türkiye''nin ''''ilk'''' karma kullanımlı gayrimenkul yatırımı geliyor. Eğlence merkezinden otele, bit pazarından Türk çarşısına aradığınız herşey ''Ora''da olacak.
Kendi kent hayallerinizi kurun! (4 Mart 2010)İç mimar kimliğini resimle bütünleştiren İrem Senemoğlu eserlerini, 4 - 31 Mart 2010 tarihleri arasında Klaxon Kültür Merkezi''nde sergileyecek. İç mimar kimliğini resimle bütünleştiren İrem Senemoğlu, tuval ve doğal ahşap kaplamalar üzerine karışık teknik ile hazırladığı eserlerini, 4 - 31 Mart 2010 tarihleri arasında Klaxon Kültür Merkezi''nde sanatseverler ile buluşturuyor. Kent dokusundaki estetik kaygılarını, geleneksel yapılar ve gelişen mimari arasındaki dengeyi çizgi ve renk armonisiyle yorumlayarak sunan sanatçı "imagination" başlığı ile izleyicilerini kendi kent hayallerini kurmakta özgür bırakmak istiyor.
Tarih: 4 Mart 2010 Kaynak: Milliyet
Yatırım arayışındakilere Ege-Koop''tan Spil fırsatı (4 Mart 2010)Kooperatifçilik devi Ege-Koop, Çevre ve Orman Bakanlığı''nın spor merkezi ve sağlık cenneti ilan ettiği Spil''de arsa satış kampanyası başlattı. İmarlı, mimari projeli, altyapılı 57 arsanın yanı sıra 5 bin 343 metrekare büyüklüğünde turizm alanı da ‘sıfır'' faizle ve 24 ay taksit imkanıyla satışa sunuldu.
Bin 250 bedelsiz konut yapılacak (4 Mart 2010)Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, deprem referanslı kentsel dönüşüm projesi kapsamında bin 250 konutu bedelsiz olarak yapacaklarını, ancak vatandaşın da elini taşın altına koyması gerektiğini bildirdi.
Pasif evler Türkiye''ye geliyor (4 Mart 2010)Alman BASF, evlerde ısı enerjisi faturalarını sıfırlayan ''pasif ev''lerden Türkiye''ye de kurulacağını açıkladı. 04 Mart 2010 Perşembe, 08:41Yıllık 51 milyar euro''luk cirosuyla dünyanın en büyük kimya şirketi olan BASF, konutların ısınma faturalarını sıfıra indiren ‘pasif ev'' teknolojisini Türkiye''de hayata geçiriyor.
Dava bitmedi, fırsat kaçtı (3 Mart 2010)Osmanlı''nın padişahlarından Genç Osman''ın idam edildiği, İstanbul''un en önemli tarihi değerlerinden biri olan Yedikule Hisarı ve içerisindeki 1600 yıllık Altın Kapı, 2010 Avrupa Kültür Başkenti restorasyon projelerine alınmadı.
Ole Scheeren OMA''dan Ayrılıyor (3 Mart 2010)OMA''nın Pekin''deki CCTV ve TVCC projelerinin arkasındaki isim olan Ole Scheeren kendi ofisini kurmak için ortaklıktan ayrılacağını doğruladı.
İstanbul''un kurtuluşu P25''te! (3 Mart 2010)Binaların depreme dayanıklılığını bir saat içinde yüzde 90 doğruluk payıyla saptayan sistem geliştirildi.
Müteahhitler elçilik açılan ülkelere gidecek (3 Mart 2010)Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, Rusya, Kuzey Afrika, Körfez ülkeleri ve Orta Asya''daki mevcut pazarları bu yıl geliştirmek istediklerini, yeni pazar olarak da Hindistan, Orta ve Batı Afrika ülkelerine açılmayı planladıklarını söyledi. Orta ve Batı Afrika ülkelerini seçmelerinin temelinde, Türkiye''nin bu ülkelere açılımının yattığını, büyükelçilik kurulan ülkelerde işadamlarının, müteahhitlerin yaşadıkları sorunlarda "sahipsiz'''' kalmadığını anlatan Eren, "Dışişleri Bakanlığı''nın yeni açıldığı ülkeler, bizim de yeni pazarımız olacak diye hedefliyoruz'''' dedi.
Tarih: 3 Mart 2010 Kaynak: Sabah
Toplam 207 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.