Haberler

Haberler

Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
4. Beton Tasarım Yarışması Büyük Bir İlgi ile Devam Ediyor (30 Nisan 2010)Belçika, Almanya, İrlanda, Hollanda ve Türkiye''nin ortaklaşa düzenlediği, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından organizasyonu gerçekleştirilen 4. Beton Tasarım Yarışması için başvurular devam ediyor. Son katılım süresinin 14 Mayıs 2010 olarak belirlendiği yarışmayı kazananlar İstanbul''da 6 günlük uluslararası bir master programına katılma hakkı elde edecekler.
Ankaralı müteahhit gerçeği (30 Nisan 2010)ALİ Sami Yen ihalesi iptal oldu. Habertürk''ün ve Habertürk yazarı Yiğit Bulut''un çabalarıyla.
3. Köprü İstanbul Boğazı''nın en kuzeyinde... (30 Nisan 2010)Bakan Binali Yıldırım ve Başkan Kadir Topbaş, 3. Boğaz Köprüsü''nün İstanbul''un en kuzey noktası olan Poyrazköy ile Garipçe arasında yapılacağını açıkladı. 6 milyar dolara mal olacak köprü ve çevreyolunun ilk etabının 3 yıl içinde tamamlanacağı belirtildi.
Varyap Meridian''da atıklar ekonomiye dönüyor (30 Nisan 2010)Varyap Meridian''da, hafriyat sırasında çıkan kaya parçaları ile sanatçıların yapılacağı taş eserler blok lobilerinde sergilenecek. Hafriyatının yüzde 85''i ise projenin peyzajında kullanılacak.
Zeytinlik Hemzemin Geçidi Trafiğe Kapatılıyor (30 Nisan 2010)Aliağa-Menderes Projesi kapsamında, Zeytinlik''teki (Gürçeşme Ülkü Sineması Önü) hemzemin geçidi 2 Mayıs 2010 Pazar gününden itibaren trafiğe kapatılıyor.
İzmir''e "Basın Müzesi" kuruluyor (30 Nisan 2010)Ege Üniversitesi (EÜ) ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından kurulacak Basın Müzesi ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.
İstanbul''un rengi erguvan (30 Nisan 2010)Boğaz''ın tadını çıkarmak istiyorsanız şairlerin hiç vazgeçmediği erguvan çiçeğinin İstanbul''a rengini verdiği şu günleri tercih edin. Bizden söylemesi! Erguvan ağaçlarının pembeli morlu çiçekleri sadece 20 gün yaşıyor. Nerelerde gezeceğinize gelince... İstanbul''daki koru ve bahçeler bu renge doymak için gidilesi yerlerden.
Tek tek binalar yenilenerek kentsel dönüşüm başarılamaz (30 Nisan 2010)ULI Türkiye Başkanı Haluk Sur, kentsel dönüşüm için için, merkezi otoriteyi özel sektörle yan yana getirmek gerektiğini belirterek, "Sektörün esnekliğinden, iş yapma kabiliyetinden ve pratikliğinden faydalanmak, devletinde kanun koyuş tarafından iradeyi belirleyen ve yönü çizim gücünden istifade etmek şart" diye konuştu.
Taksim Yolcusu Kalmasın! (30 Nisan 2010)Taksim Meydanı, insanların buluşma ve dağılma noktası olmasının dışında politik ve sosyal konuların da odağı olmuş bir yer. Bu meydan geçmişten günümüze, sahip olduğu stratejik konumu ve sosyo-politik rolü gereği önemli günlerin (bayram kutlamalarının, yürüyüşlerin, mitinglerin) kutlandığı ve İstanbul kentinin bir güç sembolü olarak görüldüğü bir alan oldu. Peki Taksim Meydanı İstanbul''un nasıl bu kadar önemli bir odağı haline geldi? Geçmişte nasıldı, şimdi nasıl? Taksim Meydanı''nı tarihsel süreç içinde inceleyelim:
Orta Asya''nın en büyüğü (30 Nisan 2010)Kazakistan''ın yeni sembolü Han Çadırı Alışveriş ve Eğlence Merkezi, dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Orta Asya''nın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi Han Çadırı''nın 5 Temmuz "Astana Günü"nde yapılacak görkemli açılışına dünyadan çok sayıda devlet başkanı, sanatçı, siyaset ve işadamı katılacak.
İstanbul’un doğasına hançer (30 Nisan 2010)Uzmanlar, hem İstanbul Boğazı''na 3. köprü yapılmasına hem de köprünün güzergâhına karşı çıkarak, bunun İstanbul''un kuzeyindeki ormanlık alanların ve su havzalarının yok edilmesi anlamına geldiğini savundular. Uzmanlara göre, yapılacak 3. köprü kent ulaşımına da katkı sağlamayacak.
TOKİ, 416.5 milyon lirayı az bulup ‘Ali Sami Yen''i iptal etti, Aşçıoğlu yine asılacak (30 Nisan 2010)TOKİ, 416.5 milyon lirayı az bulup ‘Ali Sami Yen''i iptal etti, Aşçıoğlu yine asılacak
Toplu taşımada bisiklet dönemi (30 Nisan 2010)Türkiye''de ilk kez Kayseri''de raylı sistem projesinin devamı olarak kent merkezinde bisikletlerle ulaşım sağlanacak.
Hasankeyf için "komik" çalışma! (30 Nisan 2010)Batman Valisi Ahmet Turhan, Hasankeyf Bilimsel Çalışma Kurulu''nun antik kentte bulunan eserlerden aldıkları örnekleri inceleyerek eserlerin taşınıp taşınamayacağına karar vereceğini bildirdi.
Kentsel Yenileme Projesi’nde şok gelişme (30 Nisan 2010)Tarlabaşı Kentsel Yenileme Projesi''nde şok gelişme. Mülk sahipleri, "acil" dernek kurarak kamulaştırmaların "acil" durdurulması için AİHM''ye başvurdu.
ICOMOS: Emek Sineması’nın “taşınarak” korunması mümkün değil! (30 Nisan 2010)Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi (ICOMOS) Türkiye''ye göre Emek Sineması ve çevresinin korunması şart.
Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2009''da "Yılın Yatırımı Ödülü" Betek''in (30 Nisan 2010)Yalıtım dergisi tarafından bu sene 7.si gerçekleştirilen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2009''da "Yılın Yatırımı" kategorisinde ödüle, Betek layık görüldü.
Emek Sineması''ndan meydanlara 1 Mayıs (30 Nisan 2010)Uluslararası İşçi Filmleri Festivali kapsamında, "Emek Sineması''ndan Meydanlara-1 Mayıs''ın 30 yılı" adlı fotoğraf sergisi açılacak.
3. Köprü Poyrazköy - Garipçe arasında yapılacak (30 Nisan 2010)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ortak bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda üçüncü köprünün Beykoz yakınlarındaki Poyrazköy ile Garipçe arasında yapılacağı belirtildi.
Üçüncü köprü güzergahını bir tek o bildi (30 Nisan 2010)Poyrazköy''de 10 yıl muhtarlık yapan ve geçen yıl emekli olan Ahmet Ersoy, dün açıklanan köprünün güzergâhını 2 yıl öncesinden bildi. Ersoy, "Belli yerlerle biraz yakınlığım vardı. Zaten Başbakan da hep kuzeyi işaret ederdi" diye konuştu.
Tarih: 30 Nisan 2010 Kaynak: Referans Yazan: Aram Ekin Duran
Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.