Haberler

Haberler

Toplam 116 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
‘Görkemli Heskîf hayalet şehir olmasın!'' (18 Eylül 2010)Hasankeyf''i Yaşatma Girişimi Sözcüsü Recep Kavuş, "Hasankeyf insansızlaştırılıyor, görkemli Heskîf hayalet şehir olmasın" diyerek, tüm doğaseverleri ‘Hasankeyf ile Dayanışma Kampı''na davet etti.
Yalnız taşlar ağlamıyor Allianoi''de (18 Eylül 2010)2000 yıllık antik kentin içindeki devasa inşaat vinci, 1998 yılından beri bin bir emekle ortaya çıkarılan Allianoi''yi kuma gömüyor.
Sanat yüklü Hulda geliyor (18 Eylül 2010)Heykel Sanatçısı İlhan Koman''ın 105 yaşındaki evi ve atölyesi; tarihi gemi M/S Hulda, 12 bin kilometrelik uzun yolculuğunun ardından 21 Eylülde, İstanbul''a geliyor.
Günay çaresiz: Baraj bitmiş, ne yapacaksınız? (18 Eylül 2010)Kültür Bakanı Allianoi''un kumlara gömülmesini değerlendirdi: Orada şu an bir baraj planlansa hayır derim. Ama baraj bitmiş. Ne yapacaksınız?
ABD ''küresel ısınma''yı ortadan kaldırdı (19 Eylül 2010)Beyaz Saray''ın, "küresel ısınma" tabirini resmi olarak "küresel iklim bozulması" şeklinde değiştirdiği bildirildi.
4 bin yıllık tören alanları (19 Eylül 2010)Perulu arkeologlar 14 mezarın bulunduğu 4 bin yıllık iki tören alanı buldu.
Selimiye Camii''nde define aramışlar (19 Eylül 2010)UNESCO Dünya Kültürel Miras listesine aday olan Selimiye Camii''nde define aradılar. Edirne''de gözü dönmüş defineciler, UNESCO dünya kültürel miras listesine aday olan Selimiye Camii''nin avlusundaki mermer blokları kaldırarak define aradı.
Günay''dan ''müze olsun'' talimatı (19 Eylül 2010)Troçki''nin sürgün hayatı yaşadığı ev, bakanlığı harekete geçirdi. Kızıl Ordu''nun kurucusu ve Marksist teorisyen Leon Troçki''nin 1929- 1933 yılları arasında sürgün hayatı yaşadığı İstanbul Büyükada''daki evinin satışa çıkarılması Kültür ve Turizm Bakanlığı''nı harekete geçirdi.
Ev sahibine kötü öğrenciye iyi haber (19 Eylül 2010)Kiracı bulmakta zorlanan ev sahipleri artık öğrencilere daha toleranslı. Öğrencilere ağır şartlar ileri sürülmezken, fiyatlarda da önceki senelerdeki fahiş artışlar yaşanmadı. Pek çok üniversite kentinde fiyatlar geçen yıl seviyesinde.
TOKI evlerinde eksik malzeme kullanıldığı iddiası (17 Eylül 2010)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Edirne''de yaptırılan 458 konutun inşaatında taşeron olarak çalışan şirket yöneticileri, ihaleyi kazanan yüklenici firmanın eksik demir kullandığını ve binaların depremde yıkılma riski taşıdığını ileri sürerek Edirne Cumhuriyet Savcılığı''na suç duyurusunda bulundu.
Philippe Starck''ın ne yapacağını görmek için projelerini dolaştık (17 Eylül 2010)Önceki gün dünyanın en ünlü tasarımcılarından biri olan Philippe Starck''ın Miami''de tasarımını yaptığı otel ve residansları, Stark''ın tüm projelerinde birlikte çalıştığı ve kurucu ortağı olduğu Yoo''nun Tasarım Direktörü ve küçük ortağı Mark Davison ile birlikte dolaştık.
Bütünleşik Kentsel Gelişme Yol Haritası: KENTGES (17 Eylül 2010)Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Türkiye''de kentsel yerleşmelerin mekânsal yaşam kalitesinin artırılmasına, ekonomik ve toplumsal yapının güçlenmesine, mekânsal planlama sisteminin yeniden yapılandırılmasına olan ihtiyaçtan hareketle "Orta Vadeli Program"da "Kentsel Gelişme Stratejisi ve Eylem Planı"nı hazırladı. Hazırlanan raporda KENTGES projesinin temel amacı, "kentleşmenin yapısal sorunlarının çözümüne, sağlıklı, dengeli ve yaşanabilir kentsel gelişmenin sağlanmasına yönelik ilke, strateji ve eylemleri ortaya koyan ve bunların uygulama esaslarını belirleyen ve bir eylem programına bağlayan ulusal bir dökümanın elde edilmesi" olarak tanımlanıyor.
Teoman Metehan’dan iki yeni şirket (17 Eylül 2010)Geçtiğimiz Şubat ayında uzun yıllar genel müdürlük koltuğunda oturduğu Teknik Yapı ile yollarını ayırmaya karar veren Teoman Metehan''ın bilişim sektörüne girme kararı aldığını duymuştum. Geçen gün de Metehan''ın yeni bir şirket kurduğu bilgisi geldi. Biraz araştırdım. Doğruymuş, hem de bir değil iki şirket kurmuş.
Dört havaalanı için kiralama ihalesi (17 Eylül 2010)Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Nevşehir Kapadokya Havalimanı ile Samsun, Sinop ve Tokat havaalanları için yıl sonuna kadar kiralama ihalesine çıkacak.
İstanbul Tebriz ve İsfahan ile ilişkilerini geliştiriyor (17 Eylül 2010)İstanbul ile İran''ın Tebriz ve İsfahan şehirleri arasında ilişkileri geliştirecek iyi niyet mektupları imzalandı.
Dünyanın en pahalı 20''nci kenti (17 Eylül 2010)İsviçre''nin dünyaca ünlü bankası UBS tarafından hazırlanan bir rapor, İstanbul''un dünyanın en pahalı kentleri arasında "kariyer yaptığını" gösterdi.
Tarihi ev sahiplerine destek (17 Eylül 2010)Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın sağladığı hibe yardımlarından Büyükşehir Belediyesi sayesinde 11 tarihi ev gün yüzüne çıktı.
Açık hava müzesi geliyor (17 Eylül 2010)Böylece işsiz gençlere, genç kızlara ve ev kadınlarına alternatif geçim kaynakları sağlanacak.
Korkulan oldu... Allianoi''u gömdüler (17 Eylül 2010)Sivil toplum örgütlerinin eylemleri... Akademisyenlerin, başta Tarkan sanatçıların itirazlarını dinleyen olmadı.
Kıbrıs sorununu TOKİ çözecek! (17 Eylül 2010)Kıbrıs''ta Türk ve Rum liderler arasında devam eden müzakerelerde Türkiye ve KKTC, mülkiyet konusunda Rumları ve BM''yi şaşırtan yeni bir açılım paketi hazırladı.
Toplam 116 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Nisan 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.