Haberler

Haberler

Toplam 169 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Panoramik vapurla İstanbul keyfi (5 Şubat 2010)Haliç'i Haliç yapan güzelliklerin başında surlar, Aynalıkavak Kasrı, Ayvansaray ve Bulgar Ortodoks Kilisesi gibi tarihi yapılar geliyor.
Yaya kalan şehir: İzmir (5 Şubat 2010)İzmir gerçekten Türkiye'nin üçüncü büyük şehri mi? Bir zamanların en gözde kenti için şimdi bu soru soruluyor.
Kanada İstanbul'da başkonsolosluk kuruyor (5 Şubat 2010)Kanada Büyükelçisi Mark Bailey, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı makamında ziyaret etti. Samimi bir havada geçen görüşmede Kanada'nın İstanbul'da başkonsolosluk kurarak ikili ilişkilerin daha da geliştirilmesi kararlaştırıldı.
'Dünyaya örnek olacak' (5 Şubat 2010)Hattat Holding ve Londra merkezli International Power Şirketi, Bartın'ın Amasra ilçesinde kurulması planlanan termik santralle ilgili ön anlaşma imzaladı.
Tarihi kiliseye restorasyon şart! (5 Şubat 2010)Muğla'nın Bodrum ilçesinin Bitez beldesinde bulunan tarihi ''Gara Kilisesi''nin turizme kazandırılması isteniyor.
"Bilgi'de Marshall: Kent Mimarisine Genç Çözümler" (5 Şubat 2010)Marshall Boya ve İstanbul Bilgi Üniversitesi yüksek lisans programı Bilgi-Mimarlık işbirliğiyle hayata geçen "Bilgi'de Marshall: Kent Mimarisine Genç Çözümler" dört yıl sürecek çalışmanın ilk meyvelerini 17 Şubat'ta açılacak "2009-2010 Güz Yarıyılı Atölye Projeleri" sergisi ile paylaşıyor.
Otoyolu alan, yolu da yapacak (5 Şubat 2010)Otoyolların özelleştirilmesi ve yeni otoyolların inşası, beraber yürütülecek. Bunun için özelleştirme ve inşa ihalelerine birlikte çıkılacak. Bir yolun işletmesini alan şirket, başka bir yolun yapımını üstlenecek. Kuzey Marmara ile Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu Projesi'nin bu modelle inşası gündemde.
Halk bunu seçti! (5 Şubat 2010)Yalova Belediyesi, Safran Deresi üzerine yapılacak yaya köprüsünü internet anketiyle belirledi.
Çölde kayak keyfi (5 Şubat 2010)Yaz aylarında sıcaklığın 48 dereceyi bulduğu Dubai'de lüks sınır tanımıyor. 50 derecelik hava sıcaklığında alışveriş merkezlerinden birinde yer alan kayak pistinde kar kayağı yapmak mümkün.
Bricscad Artık Bir Intellicad Ürünü Değil (5 Şubat 2010)Bricscad'in Türkiye dağıtıcısı, MechSoft Mekanik ve Bilişim Çözümleri bugün Bricscad'in IntelliCAD'den tamamen bağımsız bir ürün olduğunu açıkladı. Bricsys, Bricscad ürününün geliştirici firması, artık bir IntelliCAD Teknoloji Konsorsiyum (ITC) üyesi değil.Bricscad V10 sürümü ile Bricscad çok daha gelişmiş ve modern bir yapıya kavuştu. Bricscad'in sahip olduğu API'ler sayesinde de yüzlerce üçüncü parti uygulama yazan geliştiriciler DWG-tabanlı uygulamalarını Bricscad üzerine geçiriyor.
Bakan Günay, içine gecekondu yapılan tarihi binayı nasıl kurtardı? (5 Şubat 2010)Topkapı Sarayı'nın girişinde soldaki virane binaya gözünüz hiç çarptı mı? Defalarca konser için gitmiş olmama rağmen o binayı hatırlamıyorum. Derken, geçtiğimiz günlerde Zorlu Enerji Grup Başkanı Murat Sungur bir grup gazeteciyle birlikte beni toplantı yapmak için sarayın içindeki Karakol Restoran'a davet etti. Sarayda bir restoran açıldığını böylece öğrenmiş oldum.
Türkiye modern stad cenneti olacak (5 Şubat 2010)Euro 2016 için İstanbul'da Atatürk Olimpiyat Stadı, üstü ve yanları kapatılarak çevresel düzenlemesiyle birlikte şampiyonaya hazır hale getirilecek.
Kırşehir havaalanına kavuşacak (5 Şubat 2010)İrlandalı işadamı Darrell Manning, Kırşehir'e yapmayı düşündüğü havaalanı için helikopterle havadan yer tespitinde bulundu. Konu hakkında açıklama yapan Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü Koordinatörü Ramazan Erbişim, "Kırşehir, dört bir yanına yapılan yatırımlarla adeta Anadolu'nun incisi haline geliyor.
Üç dev proje (5 Şubat 2010)Çanakkale ve İstanbul Boğazları'nın yanısıra İzmit Körfezi'ne inşa edilecek olan köprülerin yerleri ve yol güzergahları belirlendi. Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu Projesi kapsamında Çanakkale Boğazı'na inşa edilecek köprü için belirlenen ilk güzergahın Sarıçay-Kilitbahir olduğunu belirterek, "Burada Kültür ve Tabiat Varlıkları ile ilgili konular var.
Mobilya Sektöründe Üniversite - Sanayi İşbirliği: İTÜ - Bürotime (5 Şubat 2010)İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ile Tosunoğulları Mobilya San. Tic. A.Ş. (Bürotime) 2008 ilkbaharında biraraya gelerek ortak bir çalışma gerçekleştirdiler. Yapılan değerlendirme sonucu iki öğrenci projesi Bürotime tarafından satın alındı, üretildi, Almanya'daki ORGATEC 2008 fuarında sergilendi ve sonrasında Fluid ve Shelf isimleriyle piyasaya sürüldü. Mobilya sektöründeki bu başarılı üniversite-sanayi işbirliği çalışmasının somut çıktıları 2-6 Şubat 2010 tarihleri arasında CNR Expo Istanbul'daki IMOB 2010 fuarı kapsamında MOSDER standında görülebilir. İTÜ - Bürotime işbirliği 2009/10 döneminde de farklı projelerle devam ediyor.
Tarih: 5 Şubat 2010
Küçükyalı Arkeoloji Parkı Projesi'nin Akıbeti Ne Olacak? (5 Şubat 2010)II. Dünya Savaşı'nda hava bombardımanı sonucu kentlerin büyük ölçüde tahrip olması, üzerine kuruldukları eski dönemlere ait kalıntıların ortaya çıkmasına neden olmuş. Bununla beraber ortaya çıkan kalıntıların korunması, sergilenmesi, kent yaşamına kazandırılması beraberinde çok katmanlı kentlerin tarihinin araştırılması "kentsel arkeoloji" adında yeni bir uzmanlık alanını oluşturmuş.
3. Köprü güzergâhı için iki seçenek kaldı (4 Şubat 2010)Karayolları Genel Müdürü Turhan, hem Çanakkale Boğaz Köprüsü hem de 3. köprü için düşünülen olası güzergahları açıkladı. 3. Köprü için iki seçenek var: Beykoz-Tarabya ve Sarıyer-Yuşa Tepesi.
Sarkis'ten Mimari Desen Yorumları (4 Şubat 2010)Galerist, Türk çağdas sanatının önde gelen isimlerinden Sarkis'in OPUS baslıklı yeni kisisel sergisine 5 Mart - 10 Nisan 2010 tarihleri arasında Galerist / Galatasaray'da ev sahipliği yapıyor. Sergide, sanatçının son dönemde ürettiği mimarı planlarıyla sergi için özel olarak üretilen neon yazıları sanatseverlerle ilk kez bulusuyor.
Arka Bahçemdeki Ofis Bölümüne Buyrun! (4 Şubat 2010)Kısmen bahçe kulübesi, kısmen eko-kulüp evi ve kısmen home ofis... Archipod evden çalışanlara dışarı çıkmaları için bir şans tanıyor.
Büyükada'da 2 milyon liralık "müze" karmaşası (4 Şubat 2010)Adalar Vakfı, Büyükada'daki eski Taş Mektep'i müze yapmak için 2010 AKB Ajansı'ndan 2 milyonluk bütçe aldı. Ancak binanın mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi'ne aitti ve iddiaya göre İBB'nin projeden haberi yoktu.
Toplam 169 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.