Haberler

Haberler

Toplam 162 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Letonya'nın Hayalet Şehri Satıldı (9 Şubat 2010)Genel olarak Skrunda-1 diye bilinen terk edilmiş kent resmi bildirilere göre Rusya firması tarafından açık arttırmada 3 milyon Dolar'a satıldı.
Çevrecilerin 'Hollywood' operasyonu (12 Şubat 2010)Dünyaca ünlü "Hollywood" yazısının üzerine, bölgede lüks konutlar inşa etmeyi planlayan şirketi engellemek için "Save the Peak" (Dağı Kurtarın) yazısı geçirildi.
Bir 'tık'la 87 kent gezin (12 Şubat 2010)Sanal dünyanın kaşifleri Rusya'nın Trans-Sibirya demiryolu ile internet üzerinden seyahat edebiliyor.
İstanbul’da 6 köprülü kavşağı tamamladı (12 Şubat 2010)TOKİ’nin, İstanbul’da yeni toplu konut alanlarında yaptığı 6 köprülü kavşak, bu ay sonunda hizmete açılacak. Toplu Konut idaresi (TOKİ), İstanbul’da yeni kurduğu toplu konut alanlarında trafiği rahatlatmak amacıyla yaptığı 6 köprülü kavşağı tamamladı. TOKİ’den yapılan açıklamaya göre, söz konusu 6 köprülü kavşağın, 20 Şubat’ta Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da katılması beklenen tören ile hizmete alınması planlanıyor. Açıklamaya göre, TOKİ, İstanbul’a inşa ettiği toplu konut alanlarında ulaşımı kolaylaştırmak için 6 ayrı bölgede köprü, kavşak ve bağlantı yolu yaptı. Ataşehir toplu konut alanına bağlantıyı sağlayan 1, Başakşehir Ispartakule toplu konut alanına bağlantıyı sağlayan 1 ve Halkalı toplu konut alanlarına bağlantıyı sağlayan 4 ayrı köprülü kavşak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması beklenen, 20 Şubat’ta yapılacak törenle hizmete açılacak.
Tarih: 12 Şubat 2010 Kaynak: Milliyet
Türkiye'nin en büyük kongre oteli (12 Şubat 2010)Nisan'da açılacak otel Dünya Ralli Şampiyonası konuklarını ağırlayacak.
Türkiye - Irak tren seferleri başlıyor (12 Şubat 2010)Yolcu treni Musul'dan 16 Şubat, Gaziantep'ten ise 18 Şubat'ta ilk seferini yapacak.
Tarihi çeşmeler yenileniyor (12 Şubat 2010)İstanbul Ticaret Odası ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında, kentteki 15 tarihi Osmanlı çeşmesinin restorasyonunu ve 3 yıllık bakımını kapsayan protokol imzalandı.
"New Trends of Architecture" Sergisi Türkiye'de (12 Şubat 2010)Arkitera Mimarlık Merkezi, 9 Mart'ta İstanbul Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde sergilenecek olan "New Trends of Architecture in Europe and Asia‐Pacific (Avrupa ve Asya-Pasifik'te Yeni Mimarlık Trendleri 2008-2010)" sergisini İstanbul 2010 desteği ile Türkiye'ye getiriyor. Asya ve Avrupa'dan seçilen mimarların işlerinin sergileneceği etkinlikte, Türkiye'den de Han Tümertekin'i de görmek mümkün. İstanbul, 2001'den bu yana başarıyla sürdürülen dev projenin bitiş noktası olacak. 2010'un Türkiye'de Japonya yılı olarak belirlenmiş olmasını da, Tokyo'da dokuz yıl önce başlatılan projeye ayrıca önem kazandırması açısından belirtmek gerekiyor.
İstanbul belgesel oluyor! (12 Şubat 2010)Çağdaş sanatın en önemli isimlerinden İspanyol Antoni Muntadas, 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında açtığı serginin yanı sıra İstanbul üzerine bir de belgesel çekiyor. Belgesel ekim ayında televizyonda gösterilecek.
Çiller villalarına imar izni çıktı (12 Şubat 2010)Çiller ailesinin Kilyos'ta deniz manzaralı 30 dönüm arazisine imar izni çıktı. Eski başbakanlardan Tansu Çiller İstanbul, Kilyos kıyısında sahip olduğu deniz manzaralı 29 bin 768 metrekarelik arazisinin İstanbul Sarıyer Belediyesi tarafından yapılan 2007 tarihli 1/bin ölçekli planında yeşil alan miktarı fazla tutularak kendilerine haksızlık yapıldığı gerekçesiyle İstanbul 9. İdare Mahkemesi'ne dava açtı.
Tarih ve Sanat Deniz Palas'ta buluştu (12 Şubat 2010)Festivalleri ve etkinlikleriyle 37 yıldır kültür ve sanat alanında önemli bir rol üstlenen İstanbul Kültür Sanat Vakfı; ocak ayında Deniz Palas'a taşındı. 80 yıllık tarihi bina üç yılda restore edilerek, sanatla buluşturuldu.
İTO, İstanbul'un 15 tarihi çeşmesini 1 milyon liraya yenileyecek (12 Şubat 2010)İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarihi çeşmeleri yenileme projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Oda, bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile bir protokol imzaladı. Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'ın hazır bulunduğu imza töreninde, İstanbul'un 15 tarihi çeşmesinin yenileneceği bildirildi. Murat Yalçıntaş yaptığı konuşmada, 15 tarihi çeşme için 1 milyon lira bütçe ayrıldığını belirtti. Yalçıntaş, çeşmelerin yenilenmesinin ardından üç yıl boyunca bakımlarının da yapılacağını belirtti. 2010 içinde tamamlanması planlanan projede Üsküdar'da beş, Fatih dokuz ve Kâğıthane'de bir çeşme yenilenecek.
Tarih: 12 Şubat 2010 Kaynak: Sabah
Marmaray nedeniyle 9 bina tahliye edilecek (12 Şubat 2010)Marmaray projesini yürüten Demiryolları Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı (DLH) Genel Müdür Yardımcısı Sıraç Karayağız, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile birlikte bilgilendirme gezisi düzenledi. Karayağız, tünel kazı ve kaplama çalışmalarının 2011'de biteceğini söyledi. Sirkeci istasyonunda makinalarla yapılan kazılardan olumsuz etkilenecek binaların tahliye edilmesi gerektiğini kaydeden Karayağız, "33 binanın güçlendirilmesi yapıldı. Yıkılma riski bulunan 9 binanın acilen tahliyesi gerekiyor'' dedi. Karayağız, mülk sahipleriyle anlaştıklarını, binaları boşaltacaklarını, çalışmalardan sonra hasar halinde güçlendirme çalışması yapacaklarını belirtti.
Tarih: 12 Şubat 2010 Kaynak: Sabah Yazan: Zeynel Yaman
Türkiye Mevsimi Sarkis'le çıtayı çok yukarı taşıdı! (12 Şubat 2010)Türkiye Mevsimi kapsamında düzenlenen sergileri görmek, Türk çağdaş sanatının kilometre taşlarından biri olan Sarkis'in Centre Pompidou'daki müthiş sergisinin açılışına katılmak üzere iki günlüğüne Paris'e gitmiştim.
İyi ki hanım sultanlar bu eserleri yaptırmış (12 Şubat 2010)Amasya, Konya, Manisa, Bursa ve Edirne şehzade kentleri olarak bilinir. Osmanlı şehzadeleri bu illerde yöneticilik yapar, bir nevi sultanlık stajı görürlerdi.
Çevre yolu ihalesine 20 firma başvurdu (12 Şubat 2010)İzmir Çevre Yolu'nu Menemen girişindeki Koyundere Mahallesi'ne bağlayacak 9 kilometrelik ilave bölümün ihalesinde ilk aşama, dün gerçekleştirildi.
Sakarya Nehri üzerine yapılacak santral, ekosistemi etkilememeli (12 Şubat 2010)Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ADASU) tarafından Sakarya Nehri üzerinde kurulacak enerji santralinin ihalesi 12 Mart'ta yapılacak.
Dünya Ralli Şampiyonası konuklarını ağırlayacak (12 Şubat 2010)''Türkiye'nin en büyük kongre oteli'' olarak nitelendirilen The Green Park Pendik Hotel & Convention Center, Nisan ayında açılacak.
Hazar'da yeni enerji oyunu (12 Şubat 2010)Dünya petrol ve gaz rezervlerinin önemli bir bölümünü bulunduran Hazar'da yüzyıllardır devam eden enerji oyununda, yeni bir bölüme geçilmiş görünüyor. ABD'nin bölgedeki etkinliğinin azalmasıyla, Rusya'nın hegomanyası altına giren Hazar'da Çin'de rol almaya çalışıyor. Hazar'da, ABD-Rusya-İran arasındaki enerji savaşına Çin'de dahil olarak, Hazar'ın enerji kaynaklarından istifade etmeye çalışıyor.
Körfez Havaalanı ile turizm patlayacak (12 Şubat 2010)Balıkesir'in Edremit ilçesinde, yaklaşık 100 milyon liralık yatırımla yenilenen Körfez Havaalanı'nın haziran ayında uluslararası uçuşlara açılacak. Altınoluk-Altınova arasındaki Körfez hattında, Ayvalık, Burhaniye, Akçay, Güre, Zeytinli gibi önemli turizm alanları var...
Toplam 162 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.