Haberler

Haberler

Toplam 157 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
2010 MIPIM Ödülleri''nde Ödüller Sahiplerini Buldu (19 Mart 2010)2010 MIPIM Ödülleri''nde kazananlar belli oldu. Kazananlar 18 Mart''ta Cannes''da düzenlenen törenle ödüllerini aldılar. 3 ödül birden kazanan ASSAR Architects gecenin yıldız ismi oldu.
Orman Komisyonu tasarıyı kabul etti (19 Mart 2010)TBMM Tarım ve Orman Komisyonu, madencilik faaliyetlerinin etkin bir şekilde devamının sağlanmasını öngören kanun tasarısını kabul etti.
Çimsa bölgesel güç olmayı hedefliyor (19 Mart 2010)Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Çimsa, satış gelirlerini yüzde 0,7 oranında artırarak 614.9 milyon liraya çıkardığı 2009 yılında net kârını ise yüzde 41,3 artırarak 108 milyon 132 bin liraya çıkardı. Çimsa tarafından dün yapılan açıklamada, şirketin küresel ekonomik krizin tüm endüstrilerde etkisini gösterdiği 2009 yılında, ihracat ve hazır beton gelirlerini artırdığına dikkat çekildi.
Buca Trafiği Çok Rahatlayacak (19 Mart 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yeşildere Caddesi''ni katlı kavşak ile aşarak Buca üzerinden otogara kadar bağlantı sağlayacak "ekspres yol" için proje çalışmalarına başladı. Yeşildere Caddesi üzerinde oluşturulacak katlı kavşak ile hem Buca''ya giriş hem de Konak, Karabağlar ve Gaziemir istikametine ulaşım kolaylaştırmış olacak.
Gaziantep için akıllı şehir çözümleri belirleniyor (19 Mart 2010)Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "Gaziantep için akıllı şehir çözümleri ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi için Bilgi Teknolojileri Stratejisi'' projesi kapsamında IBM çalışma ekibi ile bir araya geldiler.
Trabzon''un 4 projesine ödül (19 Mart 2010)Özel Kalem Dergisi''nin Türkiye genelinde 2.''sini düzenlediği 2009 yerel yönetim ödülleri töreni İstanbul İtalyan Kültür Merkezi''nde yapıldı. Trabzon Belediyesi, 9 kişiden oluşan seçici bir kurul tarafından yapılan değerlendirmede 4 dalda ödül kazandı. Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, "Ödül Trabzon halkı ve çalışanlarına verilmiştir" dedi.
Büyükşehir-Menderes arasında imar krizi (19 Mart 2010)Menderes Belediye Başkanı Özgün''ün, turizm alanı ilan edilen bölgesinin planlaması için bakanlıktan ön izin alması, Başkan Kocaoğlu''nu kızdırdı.
Yetkililer ölüm hattı için önlem almaya başladı (19 Mart 2010)Yeni Asır''ın Aliağa-Menderes Hızlı Tren Projesi''nin güney hattını oluşturan 29 kilometrelik Alsancak-Menderes arasındaki demiryoluna önümüzdeki günlerde deneme seferleri için 25 bin voltluk elektrik verilmesiyle ortaya çıkacak ölüm tehlikesine dikkat çeken haberi, ses getirdi. Devlet Demiryolları (TCDD) Bölge Müdürlüğü yetkilileri vatandaşları 15 gün sonra hatta verilecek elektrik konusunda uyarırken hattın test edilmesi sırasında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için Büyükşehir Belediyesi''nin de çalışmalarını yoğunlaştırdığı kaydedildi. Vatandaşların yüksek gerilim hattından olumsuz yönde etkilenmemeleri için bakır telleri taşıyan ve yol kenarında kalan direklerin bulunduğu bölgeler üzerinde uyarıcı yazılar bulunan galvaniz levhalarla kapatılmaya başlandı. Sistemin bir olumsuzluk karşısında elektrik akımını keseceğini belirten yetkililer, "Güvenli hizmetin verilebilmesi için her türlü tedbir alındı" dedi.
Tarih: 19 Mart 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Ertan Gürcaner
Açılışı yapılan pazaryeri 1 yıldır hizmete girmedi (19 Mart 2010)İnşaatı geçen yıl tamamlanan ancak bir türlü faaliyete geçmeyen semt pazaryeri, Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi sakinlerini isyan ettiriyor.
Mardin''de ev fiyatları milyon doları buldu (19 Mart 2010)Son yıllarda gelişme gösteren inanç ve kültür turizmi 7 bin yıllık tarihe sahip olan Mardin''e rağbeti artırdı.
Meğer Miniatürk Münif Paşa''nın projesiymiş (19 Mart 2010)Türkiye''nin ilk minyatür parkı 2003 yılında İstanbul''da açılmıştı. Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerin 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı Miniatürk''ün projesi meğer 19. yüzyılda ortaya konmuş.
İstanbul''da yapmanız gereken 101 şey (19 Mart 2010)Gün batarken Kız Kulesi''nin en güzel göründüğü Salacak sahilinde, ince belli cam bardakta sıcak bir çay yudumlamak, vapurun ardında sıralanan martılara simit atmak, Kanlıca Körfezi''ne bakan Mihrabat Korusu''nda mehtabı izlemek, mayıs ayında boğazda yapılan bir tekne gezintisi ile baharın habercisi erguvanları seyretmek, öğle vakti Sultanahmet ve Firuzağa camileri arasında müezzinlerin birbirlerinin nağmelerini kesmeden okudukları çifte ezanı dinlemek...
Kapısı bulundu sıra heykelinde (19 Mart 2010)İstanbul''u 324''te başkent yapan İmparator I. Konstantin''in yaptırdığı surların batıya açılan ''Protokol Kapısı'' bulundu.
En seksi şehir (19 Mart 2010)İngiliz The Times gazetesi, dünyanın görülmesi gereken "en seksi" 12 şehri arasında İstanbul''u da gösterdi. Gazetenin gezi ekinde yayımlanan listede Roma, Londra, Paris ve New York gibi şehirlerin arasına giren İstanbul için "Osmanlı sultanlarının eski başkentinde, egzotik siluetli camileriyle zaman durmuş gibi görünüyor. Ancak şehrin kulüpleri, barları ve şık restoranları 21. yüzyılın cinsel cazibesiyle dolup taşıyor" ifadelerine yer verildi.
Tarih: 19 Mart 2010 Kaynak: Sabah
Otoyol projesinde spekülasyon uyarısı (19 Mart 2010)6 milyar dolarlık İzmir-İstanbul Otoyolu Projesi''de arsa spekülatörlerinin ortaya çıktığı iddia edildi. Güzergahta arsaları bulunan vatandaşlar, bu kişilere karşı dikkatli olmaya çağrıldı.
İnönü yılda sadece 35 saat kullanılıyor yazık değil mi? (19 Mart 2010)İstanbul''un en güzel manzarasına bakan bir stadyumumuz var biliyorsunuz. Beşiktaş Spor Kulübü''ne ait İnönü Stadyumu. Hiç düşündünüz mü böylesine değerli bir arazide kurulu bu stadyum yılda kaç saat kullanılıyor?
Mimarınızın Size Söylemeyeceği 10 Şey (19 Mart 2010)Yazı, Jonathan Dahl ve Smart Money''nin editörleri tarafından "Updated and adapted from the book "1,001 Things They Won''t Tell You: An Insider''s Guide to Spending, Saving, and Living Wisely" kitabından derlenmiş. Yazıda ufak ya da büyük işlerde mimarla çalışan kişilere bir rehber sunuluyor.
Türkiye''de mimara imar karar veriyor (18 Mart 2010)Hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken Gökhan Avcıoğlu, bugüne kadar; Esma Sultan Yalısı, Kadıköy''deki yeraltı tuvaleti, Beşiktaş Balık Pazarı gibi uluslararası ölçekte önemli pek çok projeye imza attı. "Bizde mimara, imar karar veriyor" diyen Avcıoğlu ile Türkiye''de yapılan işler ve şehircilik kavramı üzerine konuştuk...
Japon mobilya devi Türk tasarımcının koleksiyonunu vitrinlerine taşıyacak (18 Mart 2010)Tasarımcı Atilla Kuzu ile daha önce küçük çaplı işler yapan Japon mobilya firması Conde House tasarımcının son koleksiyonu ‘ATILLA''yı vitrinlerine taşıma kararı aldı. Firma ‘Atilla'' ismini imparatorluk geçmişi nedeniyle özellikle değiştirmedi.
Kaynağını su ve rüzgârdan alan projeler (18 Mart 2010)Mimarlar dünyanın çeşitli yerlerinde suyun ve rüzgarın gücünü kullanarak yeni projelere hayat veriyor. İlginç tasarımlı projeler Sudan''a su getiriyor, Endonezya''yı sellerden koruyor, İspanya''da denizden aldığı suyla tarla suluyor, Norveç''te ise rüzgar türbinlerini turizme açıyor.
Toplam 157 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.